Nie wcale niezwiązane z trzymaniem ceny ostatnio odkupili 40 tysięcy szt. To cena poszła do góry, jest próbą wywołania kuli i tyle czas pokaże jest szansa że dzięki sportowi będziemy na 50 zł
To przecież doskonała nowina. To tłumaczy dlaczego kurs jest tak nisko. Chyba każdy z nas zgodzi się, że kurs jest bardzo daleki od tego, ile powinno być. I teraz mamy prawdopodobną przyczynę. I ci goście będą kiedyś musieli to wszystko odkupić! Może jutro, a może za rok, ale mamy pewny popyt. Lawinę próbowali wywołać i przecież trochę im się to nawet udało, o czym wszyscy wiemy, ale z pewnością liczyli na coś więcej. To jest piękna informacja!
Na XTB shorty mogą być tylko na krótki termin, na długi każdy wie, że spółka się za szybko rozwija aby to miało jakikolwiek sens. Wiemy, że powoli szorciarze zaczynają odkupywać. Może już swoje zarobili i realizują zysk (nie wiem od ilu zwalali)? A może widzą, że zbyt ładnie wciągamy te akcje? Za duża w nas wiara w spółkę. Dużo poniżej 64 spadać już nie chciało jak by w nas tymi akcjami nie walili. Teraz też od nas zależy, jak ich dalej poprowadzimy.
Miałem wcześniej stres jak pewnie wielu z nas - świetna spółka, świetne perspektywy, świetny rozwój, świetne zyski (pomimo osławionego marketingu wciąż zarabiamy o wiele więcej niż inne spółki, które rosły bardziej), nawet dywidenda świetna. A kurs w czterech literach. Byłem gotowy zacząć wierzyć, że nasze śmieszne bankierowe spadzie rzeczywiście mają jakiś posłuch wśród inwestorów i że ktoś łyka ich narrację. Informacja o shortach sprawiła, że z radości chyba dziś nie zasnę. W końcu rozumiem, co tu się ostatnio działo. Jak to możliwe, że tzw. wyniki gorsze od oczekiwań (sprawa dyskusyjna od czyich oczekiwań) spowodowały tu taką lawinę. Jakieś zagraniczne ***** sobie tu na nas pogrywały! Wybrały spółkę, gdzie jest dużo inwestorów indywidualnych, bo tacy są zawsze i wszędzie (nie tylko na polskim parkiecie) bardziej emocjonalni (w tym skłonni do paniki) i z nami pojechali. Najgorsze jest to, że jak barany na rzeź tak wielu z naszych pozwoliło sobą tak pogrywać.
Zakładacie że XTB musi urosnąć już niebawem , jak się okaże że za 1q będzie mniej niż 200mln i dywidenda potencjalna na 2025 mocno spadnie to zobaczycie że kurs XTB wcale rosnąć nie musi.
Postaram się wyciągać wam ten post do góry :) możecie zablokować swoje akcje u brokerów bo mają już i tak 18% wolnych z rynku pożyczonych zobaczymy jak zablokujemy ile to będzie
Te % są żle liczone , rozmawiałem z pracownikiem IngTurbo ,głównego brokera od shortow na XTB i tylko mały % z kwoty jest wrzucany na rynek tak by nie wpływać na kurs znacznie. Wkładając w shorta 100k jego wartość to może 3 tysiące wrzucone w rynek.
Na giełdzie nic nie musi wszystko zależy od prowadzącego ale jeżeli mamy większe zyski za 2024 od 2023 to jest podstawa do wzrostów a nie spadków ,przypominam że na 2025 mamy zrobić 600 mln zysku więc przy tych klientach i zmienności będzie to możliwe więc jeśli przebijemy prognozy gdzie pójdzie kurs odlanego tutaj trole płaczą o akcje w tej cenie a o 50 zapomnijcie za duży popyt byłby
Porównanie xtb do jsw to jak porownac "człowieka" o nicku techni do charytatywnego wolontariusza głoszącego jedyna prawde na forum w celu ochrony kapitału innych akcjonariuszy.