To możemy stwierdzić że nie będzie żadnego wezwania ani parytetu wymiany tylko Energa będzie tak trzymana na giełdzie bez dywidendy przez najbliższe 5 lat a orlen będzie robił co chciał beż wykładania kasy
I dodam tylko że koledzy i koleżanki fafary będą tylko kasę że spółki wyciągać!!! To tyle co miało się wydarzyć w temacie Energii o której mówił fafara w tok fm. Dostał rozkaz z MAP kogo ma wspuśić za siebie i tyle. Zadowoleni?
Dnia 2025-01-24 o godz. 20:38 ~Openerem napisał(a): > To możemy stwierdzić że nie będzie żadnego wezwania ani parytetu wymiany tylko Energa będzie tak trzymana na giełdzie bez dywidendy przez najbliższe 5 lat a orlen będzie robił co chciał beż wykładania kasy
-zaczekaj na czyny,ważne ,że coś ruszyło,emeryt twierdzi,że da się poprzesuwać aktywa oze i obrotu gazem do Energi z Nami w jej akcjonariacie,ale inni równie zorientowani w temacie twierdzą,że to zbyt czasochłonne i skomplikowane więc można założyć scenariusz,że jednak Nas wykupią/wymienią,a logo Energa nie zniknie z krajobrazu Pomorza wprost przeciwnie.Finalnie nie chodzi przecież o to by zrobić Nam "dobrze"My skorzystamy przy okazji budowy wielkiej Energi w trochę mniejszym Orlenie,to nawet lepsze z punktu bezpieczeństwa energetycznego kraju, 2 duże firmy współpracujące ze sobą
Docelowo Olechnowicz będzie zatrudniony w Energa Operator ponieważ Energa SA zostanie wchłonięta przez Orlen. Drobni akcjonariusze otrzymają 30% dywidendy a ich akcje zostaną zamienione na akcje Orlenu 1:1 tak jak było z Lotosem. Dodatkowo kurs Energa SA w ciągu pół roku dotknie 200 pln. Pozdrawiam posiadaczy akcji Energa SA.
osiem lat temu “przeszedł” na emeryturę
Przez ten czas przygotowywał się do przeprowadzenia epokowej transformacji energetycznej w Polsce.
Pomagając małżonce w ogródku …
Ludzie, przecież to już ani smutne ani śmieszne nie jest.
Oczywiście będzie przewodniczącym RN
Czy to prawda co mówią że jest przekonany że pracuje nadal Lotosie?
Podobno Olechnowicz marzył kiedyś o wyjściu Energi S.A. z Grupy Orlen i dołączeniu do niej spółek takich jak
LOTOS Green H2 Sp. z o.o., ORLEN Energia Sp. z o.o.
Wówczas Energa pozostałaby na giełdzie i płaciła regularne dywidendy. Wybito mu jednak z głowy ten pomysł. Orlen zbyt dużo akcji wyemitował i musi zrekompensować krzywdy swoim akcjonariuszom oraz akcjonariuszom Energi wchłaniając tę spółkę w 100% i dokapitalizowując.
Gościu ma już 73 lata !!!!! Każdy kto w rodzinie ma starszą osobę wie że różnie to bywa w tych latach z poziomem intelektualnych. Dla mnie to już nie jest śmieszcze że zbierają do Orlenu i Energii wszystkie stare wygłodniałe dinozaury z poprzedniej epoki
Wstaję rano włączam lapka i co widzę? przeciwstawne sekty zaczynają swój bój od samego ranka, no cóż dzień jak co dzień, tylko jaka z tego korzyść dla pozostałych? Miłego dnia, nie pozabijajcie się nawzajem.
obłudę i tępą propagandę trzeba wypać w zarodku,bo zanim prawda naciągnie spodnie,propaganda swiat obiegnie kilka razy,jeden z przykładów, pepe wytropił jednego "tłustego kota" w Enerdze,pomijam,że gość ma kwalifikacje,ale setki niżej z partyjnego nadania już mu nie przeszkadzały
Akurat na tej spółce powinna być miłość i zgoda, bo co zrobiła obecna ekipa dla nas ? Co zrobili przez ponad rok w naszej sprawie ? Tylko nie piszcie,że kurs urósł, pytam co zrobili w naszej sprawie ?
Baklazan ,dobre ,bardzo dobre Niestety nie ma dzisiaj partii ktora by chciała przejsc do 3 RP Z roznych stron biegają trolle i krzyczą ; nie oddamy niemcowi co polskie i społeczenstwo ten haczyk połyka Dondiabła dokonczyc prywatyzacje komuny
do brzegu Panowie do brzegu,p.Olechnowicz w rn Energi,to bliżej odpowiedzi na pytanie-co dalej z Energą,czy nie bliżej? -zielona łapka,bliżej -czerwona,nie bliżej merytoryczne uzasadnienie tak/nie mile widziane,bo jedynie chlipanie na forum,nic nie wnosi
Myslałem, ze to jakis stary komunista ,ale przeczytałem życiorys i widzę, ze jest OK Pracował w prywatnych firmach więc liczę ze rozegra to wszystko dobrze-w poniedziałek dobiore pare akcji
Pytanie czy p.Olechnowicz nie mial byc na wiosne kandydatem na prezesa ale dęte śledztwo mu to uniemozliwilo? W oczekiwaniu na zakończenie sledztwa 2 razy powolywano p.o. prezesa az w koncu nie mozna bylo dluzej czekac i dopiero w grudniu umozyli sprawe i teraz powoli sie odbudowuje troche okrezna droga?
Dnia 2025-01-25 o godz. 09:48 ~Wieloryb napisał(a): > Pytanie czy p.Olechnowicz nie mial byc na wiosne kandydatem na prezesa ale dęte śledztwo mu to uniemozliwilo? W oczekiwaniu na zakończenie sledztwa 2 razy powolywano p.o. prezesa az w koncu nie mozna bylo dluzej czekac i dopiero w grudniu umozyli sprawe i teraz powoli sie odbudowuje troche okrezna droga?
cieszy,że mamy w zdecydowanej większości myślący akcjonariat,to dobrze rokuje na wypadek ewentualnych pomysłów by kolejny raz Nas okraść tylko tym razem pod pozorem godziwopodobnej oferty;-)
Na razie to na pewno zadbali o siebie , przydzielając sobie stołki ( szybko się
uwinęli). Co do akcjonariuszy to jakiś żart, elegancik tylko bajeruje i jak na razie nic z tego nie wynika Dbają tylko o swoich jak poprzednia ekipa to wiemy na pewno ( to dość ohydne). Co teraz z tymi akcjonariuszami , których prezes Fąfara tak bardzo szanuję ( chyba w przenośni), jak dotąd nic z tego nie wynika. Dyzma chociaż nie udawał i pokazywał akcjonariuszom środkowy palec. A ci tylko udają, że im zależy i tak od wyborów do wyborów i wcale się nie zdziwię jak zastosują fortel i powiedzą, że konkretny będą po wyborach.
Trole GrupyGdańskiej nawijają. Z jednej strony Darek, (emeryt zaspał a może emeryt to sam Olechnowicz?) z drugiej open erem eremita, oko i pepe. Jedni o drugich nie wiedzą, że mają tego samego szefa Trzcińskiego. Tak jak PIS i PO mają tego samego szefa putinka.
Darku jest jeszcze trzecia możliwa odpowiedź: nie wiem.
Skąd mam wiedzieć czy jest bliżej czy nie . Powiedz lepiej czemu przez ponad rok nie dostaliśmy odpowiedzi co dalej ? Jeden powód . Co stało na przeszkodzie?
interesy,interesiki, ogólnie polityka,nikt nigdy nie twierdził,że obecna ekipa to "aniołki",wielu z Nas, też ta gra na czas obecnego Orlenu się nie podoba,ale jest jak jest i trzeba się dostosować,wykorzystując wszystko co możliwe by zadbać o nasz(akcjonariuszy Energi)interes,GG tak robi i to jest najważniejsze
przypominam,że czekamy jeszcze na jednego lub 2 wiceprezesów Energi
https://bip.energa.pl/komunikaty/845634/ogloszenie-o-wszczeciu-postepowania-kwalifikacyjnego-na-stanowisko-wiceprezesa-zarzadu-energi-sa-2024-12-20 -szacunki za IV kw w których powinno być 2 mld zaległych rekompensat z funduszu wypłaty różnicy ceny(powinno spaśc zadłużenie do ebitda),oraz wpłyną niezaplacone faktury za III kw od prosumentów,dodatkowo ebitda za 24'powinna przekroczyć 3,5mld zł itd,itd
oczywiście , ze nie wiem bo : 1/ Pan Staszak został prezesem Energa to myśleliśmy ,ze to już rozwiązanie naszych problemów. Minęło kilka miesięcy nadal nie wiemy co z nami 2/ Pan Fąfara został przewodniczącym RN Energa - już widzimy rozwiązanie sprawy. Do tej pory nic Dlatego kto by nie przyszedł do Energa czy Orlenu ( Pomaska, Donald Tusk/albo Tramp ) dopóki nie będzie konkretów trzeba być bardzo powściągliwym w zachwytach nad danymi osobami .
dlatego bardziej liczę na wzrost kursu powodowany wynikami Energa, Te za IV kwartał jak napisał Darek powinny być bardzo dobre, Jak kreatywna księgowość czegoś nie wymyśli
W mojej opinii jeśli temat pełnego wchłonięcia Energi miał się wkrótce rozstrzygnąć to niepowoływali by nowych członków tylko ogłosili co zamierzają i kiedy. A tak energa może być trzymana jako podmiot wydmuszka który będzie można zatopić w razie potrzeby i ochrony Orlenu
Dnia 2025-01-25 o godz. 13:42 ~Openerem napisał(a): > W mojej opinii jeśli temat pełnego wchłonięcia Energi miał się wkrótce rozstrzygnąć to niepowoływali by nowych członków tylko ogłosili co zamierzają i kiedy. A tak energa może być trzymana jako podmiot wydmuszka który będzie można zatopić w razie potrzeby i ochrony Orlenu
wydmuszka to miała być w obajtkowych planach,dlatego pompowano kapitały spółek zależnych a wk Energa sa nie rosła,miomo braku 100% w Enerdze przeniesiono za grosze Energa Ochrona do OO,czy Energa Inwest do Orlen Projekt bez głosowania na wza,podobnie hurtowy handel pradem do Orlen Energia,tylko wrogi spółce zarząd godzi się na takie rzeczy.Obecny zarząd jeszcze nic takiego nie zrobił żeby było można mu zarzucić działania przeciwko naszym interesom,wprost przeciwnie prezes Staszak pobrał dywidendy od spółek zależnych,co z tym zrobi zobaczymy,może wypłaci dywidendę a Orlen ze swojej części tych pieniędzy Nas wykupi?
Na mieście się mówi że Olechnowicz dostał stołek w nagrode tylko za to że publicznie krytykował obajtka i jego fuzje a fajfara nie miał nic do gadania bo rozkaz przyszedł z góry!! Uważacie że to normalne? Nic więcej w temacie ENG się nie wydarzy. Macie już wszystkie puzzle tej układankii.
a jak sie ma pepciu twoje twierdzenie do tego, że ja mam info z pierwszej ręki europosła Obajtka, że kurs Energa dotknie 200 zł w ciągu 6 miesięcy. Ponadto mam dostęp do danych kto handluje obecnie akcjami i w jakich ilościach. Wynika z nich, że Orlen prowadzi skup akcji Energa z rynku. Średnio dwie nowe akcje wpadają im miesięcznie.