Raport okresowy pokazuje , że spóła ma prawo istnieć. Wystarczy spojrzeć na skonsolidowane przepływy z działalności operacyjnej i finansowej, a potem porównać je do poprzedniego okresu. Bez układu nie ma powodu , abysmy pasjonaci się rapoetem.
Bardzo ciekawa wydaje mi się strategia komunikacji z rynkiem po układzie. Będzie duży strzał w górę, który warto podeprzeć nowa strategia z naciskiem na obszary silnie wzrostowe. Wynajem żurawi jest cykliczny, zależy od koniunktury. Ciekawe jaki segment lub nowa działalność pozwoli zabezpieczyć marze w przyszłości (na sprzedaży). Ciekawe jak dźwigi wpiszą się w biznesu dużych akcjonariuszy
Moim zdaniem kluczowa będzie informacja dotycząca układu.
Celem otwarcia powyższego postępowania układowego Herkules S.A. jest uniknięcie ogłoszenia upadłości Spółki, przez umożliwienie jej restrukturyzacji w drodze zawarcia układu z wierzycielami, przy zabezpieczeniu słusznych praw wierzycieli, a zatem neutralizacja ryzyka niewypłacalności, a w konsekwencji upadłości, poprzez restrukturyzację zobowiązań, głównie wobec największego obecnie wierzyciela Herkules S.A. – Banku Gospodarstwa Krajowego.
Ponadto należy zauważyć, że Grupa Kapitałowa Herkules prowadzi działania formalne i prawne w celu wyegzekwowania swoich należności i uzasadnionych roszczeń od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. związanych z końcowym rozliczeniem uczestnictwa w projekcie GSMR oraz bezpodstawną, w ocenie zarządu Herkules Infrastruktura Sp. z o.o., realizacją gwarancji należytego wykonania.
W 1. kwartale 2024 r. Spółka, za zgodą Banku Gospodarstwa Krajowego, dokonała zbycia jednego z zastawionych przedmiotów, a wpływy z transakcji w kwocie około 2,1 mln zł zostały przekazane na zmniejszenie zobowiązania z tytułu roszczenia banku o zwrot wypłaconej sumy gwarancyjnej z gwarancji zwrotu zaliczki.