• zasady rozliczeń Autor: ~olowawa [83.24.0.*]
    witam założyłem firme, na ryczłat mam sie rozliczać,
    mam pytanie czy co miesiąc składam deklaracje vat 7 i jakąś deklarację
    na podatek zryczałtowany jesli tak to do kiedy i czy dobrą mam wiedzę jesli chodzi o vat 7 że do 25ego następnego miesiąca
  • Re: zasady rozliczeń Autor: ~AndrzejM [83.19.32.*]
    Rozumiem że jako podatek dochodowy wybrałeś zryczałtowany podatek dochodowy/ryczałt/- tu nie składasz żadnych miesięcznych deklaracji tylko po zakończeniu roku do 31 stycznia roku następnego zeznanie PIT 28 za rok poprzedni.Nic nie piszesz czy zakładając działalność gospdoarczą dobrowolnie weszłeś też w podatek VAT.Jeżeli tak to faktycznie z VATu co miesiąc musisz składac deklaracje VAT7 do 25-go za m-c poprzedni.
    Jeżeli nie weszłeś dobrowolnie w VAT to będziesz musiał obowiązkowo z dniem przekroczenia obrotów 39.200 zł czyli 10.000 euro licząc proporcjonalnie w skali roku.
  • Re: zasady rozliczeń Autor: ~www.programksiegowy.pl [193.138.241.*]
    Popieram Andrzeja pamietajmy ze na chwile obecna limit vat 50 000 zl.