• Tego można było się spodziewać Autor: ~Nowicjusz [195.225.69.*]
    To był najgorszy lipiec na GPW od ponad 20 lat. Co przyniesie sierpień
  • Re: Tego można było się spodziewać Autor: ~Nowicjusz [195.225.69.*]
    Giełda jako barometr gospodarki.
    Jakie pomysły i realizacja takie też oceny
  • Re: Tego można było się spodziewać Autor: ~Anek [37.225.90.*]
    Zgadza się to był najgorszy lipiec, co przyniesie sierpień? Są pewne zasady, jak np jest święto żydowskie, to w tym dniu jest spokojnie na giełdach światowych, jak jest rok wyborczy w USA to w takim roku nie robią krachu na giełdzie w USA (chyba że byłby atak jak w 2008, lepiej żeby nie). Giełda w USA jest tak napompowana, że już parę temu mówiono że jest odpływ gotówki z USA, a tak się stało. Dzisiaj bardzo ciekawie zachował się indeks energy. w porównaniu do innych, czy to znowu jednorazowy wyskok?
  • Re: Tego można było się spodziewać Autor: ~Anek [37.225.90.*]
    To co napisałem w poprzednim poście, to słyszałem od ekspertów finansowych, a nie jest to moje, jeżeli chodzi o odpływ gotówki z USA to nie nie dodałem słowa nie, nie ma odpływu gotówki z USA, jak słyszałem jednego maklera, też się więc pomylił
  • Re: Tego można było się spodziewać Autor: ~axa [5.173.58.*]
    z powodu obniżki stóp procentowych p 0,5 procenta na dwóch najbliższych posiedzeń FED SIERPIEŃ WRZESIEŃ giełda oparta o
    obroty wzrosną w dax spadnie
    Nazwa
    Ost. 02.08.2024
    Zm.
    Zm.%
    Przegląd rynku
    Wzro.
    Spa.

    S&P 500
    5.346,56
    -100,12
    -1,84%

    Dow Jones
    39.737,26
    -610,71
    -1,51%

    Nasdaq 100
    18.440,85
    -449,54
    -2,38%

  • Re: Tego można było się spodziewać Autor: ~Nowicjusz [195.225.69.*]
    Co to za bzdety z tym FEDem.
    Tu się liczą realia krajowe i europejskie oraz to że coraz więcej transakcji jest zawieranych bez udziału dolara. Petrodolar pomału ale systematycznie upada. No i oczywiście groźba konfliktu zbrojnego na bliskim Wschodzie co może skutkować niedoborem ropy oraz gazu.
  • Re: Tego można było się spodziewać Autor: ~Nowicjusz [195.225.69.*]
    Niestety Europejczycy nawet tak wielkie wydarzenie jak olimpiada potrafią sprowadzić do parteru więc nic dziwnego że z gospodarką też jest coraz gorzej.
[x]
PGE 0,57% 10,63 2025-10-07 17:03:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.