Jesli taka koniunktura jak teraz sie utrzyma, to spółka powinna generować około 5mln przychodów kwartalnie. Zbliża sie wiele debiutów i 3 ipo włącznie z Mentzenem. Debiuty takich spółek jak Mazurska Manufaktura czy Signius będą szczególnie ważne bo tam INC PE ma pakiety akcji.Popyt na usługę depozytariusza jest stabilny (4-5 nowe fundusze miesięcznie) a przy wzroście wartości funduszy ,również rośnie wynagrodzenie INC.
Jestem natomiast ciekaw czy takie projekty jak MillGames i Reisemanna nadal działają ,czy kiedykolwiek pokażą zyski.
W piątek było widać pożądane zlecenia stojące na kupnie i czekające na sprzedaż ale się nie doczekali... Jaki z tego wniosek? Będzie trzeba brać wyżej czyli w okolicach 3 zł by coś konkretniejszego kupic
Proszę powiedzieć skąd ma Pan informacje o 4-5 funduszach miesięcznie pozyskiwanych w ramach usługi depozytariusza? Nie są to informacje publicznie dostępne. Poza tym okres ustawowy wypowiedzenie umowy z dotychczasowym depozytariuszem, to 6 miesięcy. Zatem moim zdaniem dynamika 4-5 funduszy miesięcznie, zważywszy ze cały rynek funduszy zamkniętych w Polsce to ok 300 funduszy i jednak większość depozytariuszy nie zmienia, jest nie do zrobienia. Co nie znaczy, ze nie można próbować.
„Podpisujemy z TFI kolejne listy intencyjne. Liczę, że w ciągu najbliższych miesięcy będziemy podpisywać 4-5 umów miesięcznie” – powiedział Śliwiński podczas konferencji inwestorskiej.
„Zainteresowanie TFI usługą depozytariusza jest duże, bo banki wycofują się ze świadczenia takich usług. Proces nabrał dynamiki z początkiem roku” – dodał.
Wskazał jednak, że proces podpisywania umów z TFI przebiega nieco wolniej niż wcześniej zakładano.
DM INC rozpoczął świadczenie usług depozytariusza funduszy inwestycyjnych w II kwartale 2023 r. Broker obsługiwał na koniec ub.r. 4 fundusze.
Dom Maklerski INC wchodzi w skład grupy kapitałowej INC. Od 2006 r. INC jest notowane na głównym rynku GPW.
nie ma Pan zatem pewnych żródeł, a list intencyjny o niczym nie świadczy. To są tylko deklaracje. Moim zdaniem na obecnym rynku nie do wykonania. Zobaczymy jednak.