Gość
11:53
Jaki udział w ubiegłorocznych przychodach Państwa grupy miała sprzedaż realizowana w Ukrainie, Rosji i na Białorusi?
https://strefainwestorow.pl/sites/default/files/styles/maly_portret/public/portrety/picture-13841-1605699528.jpg?itok=et2wQ15SRafał Zdon
11:53
W 2021 łączna wartość sprzedaży PCC EXOL do Rosji, Białorusi i Ukrainy stanowiła 3,3% naszych całkowitych przychodów ze sprzedaży. W styczniu i lutym br. udział tej sprzedaży wyniósł 2,6%. Aktualnie całkowicie wstrzymaliśmy naszą sprzedaż do tych krajów.
https://strefainwestorow.pl/sites/default/files/styles/maly_portret/public/shoutbox-user.png?itok=0UzU0LT2Gość
11:54
Czy klienci z Rosji, Białorusi i Ukrainy mają jakieś należności względem PCC EXOL? Jeśli tak, to czy jest ryzyko, że – kolokwialnie mówiąc – nie zapłacą Wam?
https://strefainwestorow.pl/sites/default/files/styles/maly_portret/public/portrety/picture-13841-1605699528.jpg?itok=et2wQ15SRafał Zdon
11:54
Stan tych należności nie przekracza 1,4 mln zł, w tym 0,15 mln zł od spółek z Grupy PCC SE. Należności od spółek spoza Grupy PCC SE są ubezpieczone w ramach polisy z gwarancjami Skarbu Państwa. Ubezpieczenie to pokrywa 95% należności i swoim zakresem obejmuje również ryzyko polityczne i sił wyższych.