• Nie Autor: ~Lego [94.254.166.*]
    Ma chętnych do oddawania papieru ruch jak na Lubawie hehe
  • Re: Nie Autor: ~hmm [178.42.52.*]
    tu raczej NIE MA ZYCIA
  • Re: Nie Autor: ~cent25 [83.21.225.*]
    Za to cały czas słychać chrummmkanie i histeryczny śmiech agenta
  • Re: Nie Autor: ~hmm [178.42.52.*]
    Cmpunk litosci, myslisz ze jak zmienisz nick to sie nie poznam ze to ty? tylko tobie sie moj nick nie wiedzac czemu kojarzy sie z chrumkaniem... Od siebie moge powiedziec ze twoj mi sie kojarzy ze spuszaniem wody
  • Re: Nie Autor: cmpunk [83.243.34.*]
    Dnia 2022-03-11 o godz. 20:47 ~hmm napisał(a):
    > Cmpunk litosci, myslisz ze jak zmienisz nick to sie nie poznam ze to ty? tylko tobie sie moj nick nie wiedzac czemu kojarzy sie z chrumkaniem... Od siebie moge powiedziec ze twoj mi sie kojarzy ze spuszaniem wody

    Ja spuszczę na ciebie... zasłonę milczenia :-).
  • Re: Nie Autor: ~Ktoś [5.184.241.*]
    Ustawa przegłosowana. Czekamy na oferty https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1112571%2Csejm-przyjal-ustawe-o-obronie-ojczyzny-zwieksza-liczebnosc-polskiego
  • Re: Nie Autor: cmpunk [83.243.34.*]
    Dnia 2022-03-12 o godz. 06:49 ~Ktoś napisał(a):
    > Ustawa przegłosowana. Czekamy na oferty https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1112571%2Csejm-przyjal-ustawe-o-obronie-ojczyzny-zwieksza-liczebnosc-polskiego

    No i super, teraz zamówienia pójdą do firm produkujących akcesoria militarne, a że z czegoś trzeba je wyprodukować, to w Przemyślu maszyny za bardzo przestojów mieć nie będą.
    A że współpracowali już z ARM czy tam ARS, to nie sądzę, że teraz o nich nie będą pamiętać.
  • Re: Nie Autor: ~Ktoś [5.184.241.*]
    W 2020 kurs zaczął rosnąć pod umowę już w maju, a umowę podpisali w lipcu. Możliwe, że teraz też tak będzie. Up, up pod potencjalną umowę https://comparic.pl/sanwil-podpisal-umowe-z-arm-na-dostawe-kombinezonow-ochronnych/
  • Re: Nie Autor: cmpunk [83.243.34.*]
    Dnia 2022-03-12 o godz. 08:51 ~Ktoś napisał(a):
    > W 2020 kurs zaczął rosnąć pod umowę już w maju, a umowę podpisali w lipcu. Możliwe, że teraz też tak będzie. Up, up pod potencjalną umowę https://comparic.pl/sanwil-podpisal-umowe-z-arm-na-dostawe-kombinezonow-ochronnych/

    Można się domyślać, że jest ten sam myk, co właśnie w 2020. chyba 4 razy ESPI o wychodzeniu funduszu, jedno o tym, że nie było żadnej umowy z ARM.
    Teraz podobny scenariusz, chyba tylko po to, żeby się tanio obkupić, ale średnio im zbijanie kursu wychodzi, po prostu jest już tak tanio, że ciężko o większy zjazd przy dużym potencjale wzrostów.
  • Re: Nie Autor: ~optymista [109.206.198.*]
    Nic tylko czekać, kurs szoruje po dnie, a jak będzie podobna umowa, to wyliczenia obywatela-M i teoria o trzeciej fali na 5,xx wpasują się dokładnie. Zobaczymy.
  • Re: Nie Autor: ~hmm [178.42.52.*]
    dajcie juz lepiej spokoj i badzcie powazni bo tych bredni o wojsku to sie czytac juz nie da
  • Re: Nie Autor: ~Ktoś [5.184.241.*]
    To nie wchodź tu i nie czytaj. Nie masz lepszych zajęć niż warowanie na forum spółki akcji których nie posiadasz? Tu
  • Re: Nie Autor: ~Ktoś [5.184.241.*]
    https://www.parkiet.com/gospodarka-swiatowa/art35842571-sektor-zbrojeniowy-zarobi-wkrotce-miliardy-kim-sa-liderzy-wzrostu
  • Re: Nie Autor: cmpunk [83.243.34.*]
    Pobawiłem się w scettino i oto, co odkopałem:
    https://www.bankier.pl/forum/temat_re-rosniemy-a-mowia-ze-to-kiepska-spolka,6198103.html
    Cytat:
    "Lubawa
    Spółka działa na polskim rynku od 1951r., specjalizuje się w wytwarzaniu sprzętu i konfekcji technicznej dla służb mundurowych. Działa również w branży turystycznej i BHP. Produkuje m.in. namioty wojskowe, kamizelki kulo- i odłamkoodporne, plandeki, sprzęt turystyczny, sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości. Jest to produkcja wymagająca wysokich rygorów technologicznych potwierdzonych badaniami w instytutach akredytowanych wydających certyfikaty. Do składu spółki weszła w 2006r. MILAGRO-Powlekarnia, która produkuje sprzęt dla ratownictwa, łodzie i namioty pneumatyczne oraz specjalistyczną odzież chroniącą przed skażeniami.
    Sanwil
    Materiały techniczne

    PLAWIL A-534, A-535
    - powlekane dwustronnie polichlorkiem winylu przędziny o wysokich parametrach wytrzymałościowych przeznaczone na:
    - plandeki w transporcie samochodowym i morskim,
    - osłony maszyn rolniczych,
    - materace do ćwiczeń
    - zastosowania specjalne, m.in. wykorzystywany przez wojsko Plawil A 535 z Atestem niepalności
    # materiały techniczne (m.in. plandekowe, folie budowlane, materace sportowe i produkty stosowane w branży zawodowej np. torby dla wojska na maski)

    SAWITEX C 100
    Tkanina poliestrowa (TPO) pokryta powłoką mikroporowatą poliuretanową spełniająca wymagania techniczne dla służb mundurowych.
    Tkanina w kolorach khaki i czarny przeznaczona na kurtki zimowe nieprzemakalne dla wojsk lądowych, lotniczych i marynarki wojennej."
  • Re: Nie Autor: cmpunk [83.243.34.*]
    Jeszcze dodam od siebie to, o czym już wspomniałem i czego się dowiedziałem w czasie rozmowy telefonicznej- Sanmed jest wykorzystywany przy produkcji kamizelek kuloodpornych.
    Niech jeszcze tylko ogarną ten materiał z nanorurkami, to może być bardzo ciekawie.
  • Re: Nie Autor: ~Ktoś [5.184.241.*]
    Świetna robota Sherlocku!
  • Re: Nie Autor: cmpunk [83.243.34.*]
    Dnia 2022-03-12 o godz. 16:26 ~Ktoś napisał(a):
    > Świetna robota Sherlocku!

    Spoko, dzięki :-).
    Zapomniałem jeszcze o butach...
    Warto prześledzić powiązania Protektora i Sanwila w kontekście Piotra Kwaśniewskiego {tak, wiem, to było dawno temu):
    04.2019 – nadal – Prezes Zarządu Wikana S.A.
    12.2017 – nadal – członek Rady Nadzorczej Biomed-Lublin S.A.
    12.2017 – nadal – członek Rady Nadzorczej Herkules S.A.
    02.2016 – nadal – członek Rady Nadzorczej Triton Development S.A.
    05.2015 – nadal – Prezes Zarządu Polski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o.
    05.2013 – 03.2017 – Członek Rady Nadzorczej Herkules S.A.
    04.2013 – 10.2013 – Członek Rady Nadzorczej Bumech S.A.
    10.2009 – 05.2017 – Członek Rady Nadzorczej Draszba S.A.
    01.2009 – 09.2012 – Prezes Zarządu Sanwil Holding S.A.
    01.2009 – 04.2009 – Prezes Zarządu Sanwil Polska Sp. z o.o.
    02.2008 – 02.2009 – Prezes Zarządu Masters S.A.
    12.2007 – 02.2009 – Prezes Zarządu – MST Deweloper Sp. z o.o. (spółka zależna od MASTERS S.A.)
    01.2002 – 04.2006 – Prezes Zarządu – Lubelskie Zakłady Przemysłu Skórzanego Protektor S.A.
    1999 – 2002 – członek Rady Nadzorczej – Permedia S.A.
    1998 – 2002 – członek Rady Nadzorczej – Lubelskie Fabryki Wag Fawag S.A.
    02.1997 – 04.2002 – Prezes Zarządu – Lubelskie Towarzystwo Kapitałowe Sp. z o.o.
    2001 – członek Rady Nadzorczej – LZPS Protektor S.A.
    08.1996 – 01.1997 – Fabryka samochodów w Lublinie – specjalista ds. operacji finansowych
    04.1996 – 07.1996 – Centrum Operacji Kapitałowych BH S.A. – makler papierów wartościowych.

    I od razu nasuwa się pytanie- czy Sanwil może dostarczać materiały do produkcji obuwia firmie Protektor?
  • Re: Nie Autor: ~Ktoś [5.184.241.*]
    Nie no super zawód! Członek Zarządu non stop kolor. Protektor powinien dać zarobić swoim ze ściany wschodniej. W końcu liczy się patriotyzm lokalny. Obie firmy oddala 200km. Jakby wyszły umowy dla Protektora i Lubawy to można rzec sky is the limit
  • Re: Nie Autor: cmpunk [83.243.34.*]
    Dnia 2022-03-12 o godz. 18:44 ~Ktoś napisał(a):
    > Nie no super zawód! Członek Zarządu non stop kolor. Protektor powinien dać zarobić swoim ze ściany wschodniej. W końcu liczy się patriotyzm lokalny. Obie firmy oddala 200km. Jakby wyszły umowy dla Protektora i Lubawy to można rzec sky is the limit

    Siedziba Sanwil Holding jest w Lublinie, więc mają do siebie trochę mniej niż 200 km, zawsze mogą wpaść na kawę i dogadać biznesy ;-).
    Ale nie ma co gdybać, poczekamy- zobaczymy.
    W każdym razie potencjał jest duży, myślę, że większy,niż na Sanmedzie, choć pewnie przy następnej pandemii i ten będzie jeszcze grany.
  • Re: Nie Autor: ~Ktoś [5.184.241.*]
    No fakt! Dzieli ich tylko 13 km! Nooo ciekawe jak to się rozwinie.
  • Re: Nie Autor: ~Wow [5.173.80.*]
    W poniedziałek to się nie otworzy.
  • Re: Nie Autor: ~Ktoś [5.184.241.*]
    W któryś poniedziałek na pewno. Tylko pewnie jeszcze nie w ten.
  • Re: Nie Autor: ~optymista [109.206.198.*]
    Czekam na te chwilę, na Lubawie tez długo czekałem, aż się doczekałem. Życzę wszystkim akcjonariuszom tego również!
  • Re: Nie Autor: cmpunk [83.243.34.*]
    Dnia 2022-03-13 o godz. 16:27 ~optymista napisał(a):
    > Czekam na te chwilę, na Lubawie tez długo czekałem, aż się doczekałem. Życzę wszystkim akcjonariuszom tego również!

    Spokojnie, myślę, że Lubawa dopiero pierwszy krok zrobiła.
    A tu był krok do przodu i do tyłu. Jest ogromne pole do popisu i pompowania.
  • Re: Nie Autor: cmpunk [83.243.34.*]
    Dnia 2022-03-12 o godz. 19:56 ~Ktoś napisał(a):
    > No fakt! Dzieli ich tylko 13 km! Nooo ciekawe jak to się rozwinie.

    Dokładnie.
    Tu jeszcze jedna ciekawostka, pada tam słowo PLAWIL A-535
    https://www.sakoexpo.com.pl/de/aktualnosci/10_Przegl%C4%85d-materia%C5%82%C3%B3w-do-zastosowa%C5%84-militarnych
    I ciekawa aukcja- warto zerknąć na metkę ;-)
    https://archiwum.allegro.pl/oferta/plandeka-oponcza-wojskowa-star-200-i8768166781.html
    Wygląda to na spodnie z materiału SAWITEX:
    https://archiwum.allegro.pl/oferta/zimowe-spodnie-wz-38-ircha-hubert-xxl-i6964165693.html
  • Re: Nie Autor: ~Ktoś [5.184.241.*]
    Jak się to czyta to jedeyna myśl covid i sanmed to była jedynie rozgrzewka przed tym co nadchodzi. W zderzeniu z produktami przeznaczonymi dla wojska, producenci materiałów plandekowych mają trudne zadanie. Wymagania, które muszą być spełnione przez taki materiał są dużo surowsze, niż w przypadku analogicznych zastosowań pozamilitarnych. Przejrzeliśmy najpopularniejsze materiały wojskowe i sprawdziliśmy, czym muszą się charakteryzować, by mogły sprawdzić się w warunkach specjalnych.
  • Re: Nie Autor: ~Ktoś [5.184.241.*]
    Jeszcze jedno: Buchalski jest też właścicielem firmy Zambut wytwarzającej surowce do produkcji obuwia.
  • Re: Nie Autor: ~J-23 [31.61.224.*]
    Dnia 2022-03-12 o godz. 15:41 ~hmm napisał(a):
    > dajcie juz lepiej spokoj i badzcie powazni bo tych bredni o wojsku to sie czytac juz nie da

    Tak Fajnie się to czyta ,... HAHAHhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Bracia Grimm, czy Andersen się do nich nie umywa i mogli by "forumowym bajkopisarzom" buty czyścić

    BUTY, KAMIZELKI kuloodporne , oczywiście że nie można "zrezygnować" z COVID , wzajemne powiązania spółek (Protektor, Lubawa itp) i inne bajeczki dla "grzecznych" dawców kapitału - ubaw po pachy .

    A wnioski : Spadki , spadki , spadki
  • Re: Nie Autor: ~Ktoś [5.184.241.*]
    Tu można o tym więcej poczytać. Nieźli z nich krętacze https://www.google.pl/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Zamieszanie-wokol-umowy-Sanwilu-7889830
[x]
SANWIL -2,05% 1,43 2025-11-14 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.