• W styczniu obroty rosną:) Autor: ~BBI [78.10.207.*]
    639 207 akcji, nie licząc pakietówek na 866 786 akcji, tyle obróciło sie na rynku w tym miesiącu. W sumie znacznie ponad 1,5 mln akcji, to znaczy tyle, ile obrociło się w całym 2020 roku. Część z tych akcji kupili cżłonkowie zarzadu, część FIZ z agresywnego AgioFinds, a resztę kupił nie wiadomo kto na rynku. Kto kupił tę całkiem sprorą "resztę". Spekulancie, drobnica czy może ktoś inny? Każdy wariant wchodzi w grę, ja jednak spodziewam się ujawnienia sie w najbliższym czasie nowego, znaczącego akcjonariusza, działającego być może w porozumieniu z obecnym/obecnymi akcjonariuszami instytucjonanymi.
    Już wcześnie byłu oznaki zwiększonego zainteresowania akcjami, oczywiste były i są powody dla np.wrogiego przejęcia i nie wykluczam, że nowy, znaczacy akcjonariusz przejmie władzę w spółce, co lezy w mojej ocenie w najlepiej pojetym interesie akcjonariuszy - może poza członkami porozumienia:).
    Moje spekulacja sprawdzaja się w tym zakresie, że pojawił sie już pierwszy znaczacy akcjonariusz, mianowicie FIZ z agresywngo AF. Pojawił się i to od razu z wielkim przytup[em wszak ujawnił, że posiada prawie 9% akcji. Po co takiemu FIZowi blisko 9% akcji, kupionych w większości znacznie powyżej rynku? Gdyby FIZ planował zapekulowanie na krótkotrwały wzrost kursu, nie lkupwałyby więcje niż 5% akcji, ponieważ wówczas musiałby się ujawnić przy zakupie oraz później po zejściu poniżej tego progu. Nie dałoby się zachowac wtedy całej operacji w tajemnicy, co takiemu przedsięwzięciu nie służy. Dywidenda w grę nie wchodzi z przyczyn formalnych. Istniejące obligacje wykluczaja jakąkolwiek wypłatę z zysku do czasu wykupu tego zobowiązania. A przeciez obecne zadłużenie, ok. 43 mln złotych to nie wszystko, wszak już niebawem, tak podejrzewam, spółka wyenituje kolejne obligacji, w sumie do maks. 70 mln złotych. O tym postanowiło WZA i ta uchwała nadal obowiązuje. Zyski z Konesera pojawią się być może pod koniec tego roku, więc bez emisji nowych obligacji sie nie obędzie. Zyski z Konesera pozwolą w najlepszym razie na spłatę bieżąych zobowiązań i obsługę tych z dłuższym terminem i na realizację uchwały o skupie akcji ( w ciagu dwóch lat minimum) za 8 mln złotych. Reszta gotówki bedzie potrzebna na finasowanie kosztów ogólnych zarzadu (ok. 12 mln rocznie) oraz na finansowanie budowy PS i RT do czasu otrzymania kredytu budowlanego. Oba proijekty sa w poczatkowym etapie, inwestorzy nie wiedzą jeszcze, co tam ma powstać, nie ma projektu budowlanego, nie ma prawomocnego pozwolenia na budowę. To wskazuje, że budowa ruszy w najlepszym wypadku pod koniec przyszłego roku, a sprzedaż obu obiektów potrwa w sumie, moje szacunki, do 2035 roku. W tym okresie, niebanalen 13 lat, koszty ogólne zarzadu wyniosą ok. 150 mln złotych, a przychody spółki wyniosa ile? No własnie. Żadnych aktywów do sprzedania poza kilkoma % udziałów w RT. Z czego zatem będzie życ prezes i kumple? Z czego będfą sobie ci panowie wypłacac po kilka milionów złotych rocznie członkowie zarządu? W mojej ocenie z długu obligacyjnego, który będzie spłacany później z zysków. Dla akcjonariuszy ie zostanie wiele, a prawdopodobnie nie zostanie nic. Członkowie zarzadu za kilkanaście lat udadza się na zasłużóna emeryturę, w spółce nie będzie majątku trwałego oraz gotówki. Zostanie wydmuszka, akcjonariusze i trochę dymu.:)
    Po co o tym piszę? Po to, żeby pokazać, że posiadania akcji BBI przez dużych, ale nie posiadajacych większości akcjonariuszy nie ma sensu, jesli liczą oni na dywidendę. O ile przed kilkoma laty Quercus prawdopodobnie na to liczył, jak i na wzrost lursu w związku z wynikami finansowymi, to obecnie już tej wiary nie ma i dlatego sprzedał już (wszystkie?) akcje. Podobnie p. Radziwiłł sprzedał pakiet blisko 7%. Teraz pora na Norwegów i OFE NN? Dlaczego zatem FIZ ze stajni AF kupił blisko 9%. Czyzby analitycy tego funduszu nie widzieli tego, co widzi każdy czytelnik sprawozdań finansowych. Po co bierze sobie dobrowolnie na plecy krzyż, który wczesniej dźiwgał Quercus. Dźwigał przez lata i stracił ok. 2/3 z zainwestowanej kwoty. Czy FIZ z AF mając ok. 9% akcji będzie miał wpływ na zarząd? Nie bedzie miał, ponieważ obcenie czlonkowie zarządu działając w porozumieniu kontrolują ofucjlanie ok. 21 %, a więc > 2x więcej niż AF. Po co zatem był ten zakup blisko 9% akcji? Dywidendy nie będzie, wpływu na zarząd nie będzie, będą za to troski i zgryzoty, które do tej pory miał Quercus i p. Radziwiłł, a mają nada wszyscy akcjonariusze poza człnkowie zarzadu.
    Ja podjerzewam, że podowdem kupna blisko 9% akcji przez FIZ ze stajni AF jest plan wrogiego przejęcia, samodzielnie lub w porozumieniu z innymi, znaczącymi akcjonariuszami. To tłumaczy wzmożoną aktywność zakupową członków zarzadu, którzy kupili ok. 8% akcji, płacą blisko 100% więcej niz zrobiliby to, kupując akcje w ostatnich dwóch latach. Panowie ci musza sie poważne powody do takiej rozrzutności, czyż nie?
    Akcje BBI kupił FIZ, czyli zamkniety fundusz, gdzie może być tylko jeden kapitałodawca-udziałowiec. On to pozostaje w cieniu, nie musi się ujawniać. Cała sprawa zakupów pozstawać może w tajemnicy, a o to przeciez chodzi w takich przedsięwzięciach, czyż nie?:)
    Jeśłi moja spekulacje jest słuszan, wówczas w nieodległej przyszłości pojawią sie komunikaty o nowych akcjonariusza lub/i zwiekszani zaangazowania przez FIZ AF. To spowoduje, tak spekuluje, dalsze zalkupy akcji przez cżłonków zarzadu, a wielki finał odbędzie sie prawdopodonie na WZA w czerwcu.
    Taka jest moja spekulacja.:)
  • Re: W styczniu obroty rosną:) Autor: ~BBI [78.10.207.*]
    K: 5033 (16), S: 95 868 (68).

  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [148.251.10.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: W styczniu obroty rosną:) Autor: ~BBi [148.251.10.*]
    znowu byles niegrzeczny i admin dal ci po lapach
  • Re: W styczniu obroty rosną:) Autor: ~BBI [78.10.207.*]
    Nie ma ruchu w interesze, oj nie ma.:)
  • Re: NIKT NIE CZYTA tych BZDUR i Wypocin trola @BBI ??? Autor: ~reBBI [148.251.10.*]
    dostawa pampersow i psychotropow gidz 10
  • Re: ZAPAMIETAJ TO SOBIE Autor: ~BBi [148.251.10.*]
    Dlatego, że nie ma ku temu powodów. Wprawdzie spółka ma różne aktywa wystawione na sprzedaż, ale przychody z tego tytułu zostana skonsumowane przez obsługe długów, nowe inwestycje oraz skup akcji za 8 mln złotych. Te osiem milionów złotych cudów nie zrobi, tym bardziej, że podaż będzie gigantyczna po ogłoszeniu komunikatu o sprzedaży części udziałów w RT. Z tej sprzedaży spodziewam się ok. 60 mln złotych. Całkiem sporo pieniędzy, ale akcjonariusze, podobnie jak przypadku przepływów z Pl. Unii czy CM, nie zobaczą nawet jednego grosza. Dlaczego? Dlatego, że spółkę czekają w następnych kilku miesiącach wydatki i inwestycje, które będa ok. 20 mln wyższe niż w/w przychód.
    Jakie to wydatki i inwestycje?
    1. Obligacje: 15 mln plus 1,09 mln odsetek
    2. Odsetki od pozostałych obligacji: 0,823 mln złotych + 1,17 mln złotych
    3. Pożyczka od WSS Społem: 1,15 mln złotych
    4. Pożyczka od Drucianka sp. z o.o.: 2,43 mln złotych
    5. Pożyczki do K-Inwest: 25,5 mln złotych
    Razem: 47,163 mln złotych.
    Do tego dodajemy 20 mln złotych (zamiana kina Wars na PS).
    Razem 67,663 mln złotych. I to jest po stronie wydatków.
    Z tego zestawienia wynika jednoznacznie, że spółce może zabraknąć ok. 8 mln złotych. W tym zestawieniu nie ma kosztów ogólnych zarządu za okres kwiecień 2021- luty 2022, a te prawdopodobnie (szacunek na podstawie danych historycznych) wyniosą ok. 11 mln złotych. Widzimy, że w tym okresie spółce może brakować ok. 19 mln złotych. I dlatego spółka będzie musiała emitować kolejne obligacje, żeby załatać tę dziurę.
    Czy spółce uda się uplasować na rynku nową emisję obligacji? Być może, ale będzie to słono kosztowała, 10, a może i więcej % rocznie? Spółka już od lat ma problem z wykupem zapadających obligacji i musi je rolować,płacąc zoraz więcej obligatariuszom i zaciagając kolejne pozyczki od K-Invest na wykup starych (ok. 25 mln złotych). Nie jest zatem pewne, że nowa emisja sie uda. A prawdopodobnie już w I kwartale BBI bedzie musiała wyemitować obligacje za ok. 20 mln złotych. Sprzedaż Konesera nastapi najwcześniej w II połowie roku, tak deklaruje prezes. Sa to jednak deklaracje bez pokrycia, skoro nie mamy nawet listu intencyjnego z potencjalnym nabywcą. To wskazuje, że go po prostu jeszcze nie ma. Czy możemy wykluczyć, że w przyszłym roku Koneser nie zostanie sprzedany? A jakie istotne, wobec zobowiązań znanych z bilansu, przychody bedzie miała spółka w przyszłym roku poza tymi ze sprzedaży Konesera? Żadnych. Za to koszty i wydatki będą jak zwykle znaczące, w tym ogromne zarobki członków zarządu oraz koszty ponoszone na wynajem ogromnych powierzchni biurowych przez GK BBI od spólki będącej własnością niektórych członków zarządu, prawdopodobie hr. Tyszkiewicza i p. Szczepańskiego.:)
    Nie tylko słabe perspektywy i zagrożnia związane z ew. niepowodzeniem emisją nowych obligacji, ale też niepewność szybkiej sprzedaży Konesera, powodują, że zainteresowania akcjami BBI spada, podobnie jak kurs. Spada już od 14 tgodni. Mowa jest tu oczywiście o średnikm kursie transakcyjnym, a nie o fixie, na którym jak zwykle spekuła wyciaga kurs za uszy, żeby ładnie wyglądało. Wyciaga kurs za uszy kupujac jedną akcje, żeby stwarzać pozór wzrostu. Wzrostu za sprawa transakcji na jednej akcji.
    Kurs spada nieustannie, takie sa fakty.
    02.11.- 05.11 - 5,43 zł.
    22.10-29.10 - 5,63 zł.
    18.10-22.10 - 5,88 zł.
    12.10-15.10 - 6.01 zł.
    04.10-10.10 - 6,28 zł.
    27.09-02.10 - 6,28 zł.
    13-17.09 - 6,32 zł.
    06-10.09 - 6,38 zł.
    30.08-03.19 - 6,43 zł.
    23.08-27.08 - 6,48 zł.
    16.08-20.08 - 6,67 zł.
    Tak jest moja spekulacja.:)
  • Re: W styczniu obroty rosną:) Autor: ~BBI [78.10.207.*]
    Niebawem miną dwie godziny handlu, a wolumen obrotów skromniusieńki: 4098 akcji.:)
    Nie ma ruchu w interesze, oj nie ma.:)
  • Re: W styczniu obroty rosną:) Autor: ~BBI [78.10.207.*]
    Kolejna godzian handlu za nami, a wolumen ani drgnie. Nie ma rucxhu w interesze.:)
  • Re: W styczniu obroty rosną:) Autor: ~BBI [78.10.207.*]
    Jeszcze dwie godziny do końca sesji, a kurs ani drgnie. Spekuła ie ma komu sprzedawać akcji po prawej stronie. Trzeba bedzie sprzedawać po lewej,a tam już czekają specjaliści od manipulacji.:)
[x]
BBIDEV -1,49% 5,30 2026-06-22 12:32:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.