Oczywiście, że czekają nas spadki kursu, średniego kursu transakcyjnego, ponieważ spekuła może i robi to, to znaczy na fixie czesto kupuej jedna akcje, zeby wyciagnąć kurs za uszy. Za trzy tygodnie poznany raport za 3 kwartał. Rewelacji się nie spodziewam, spodziewam się wprawdzie zysku po przeszacowaniu wartości udziałów RT, ale akcjonariusze z tych dziesiątków milionów złotych nie zobacza ani grosza. Dlaczego? Dlatego, że spóka ma nie tylko dziesiatki milionów długów, prawie 90 mln złotych, ale podobnie liczone w dziesiatkach milionów złotych inwestycje. Jakie to wydatki i inwestycje? 1. Obligacje: 15 mln plus 1,09 mln odsetek 2. Odsetki od pozostałych obligacji: 0,823 mln złotych + 1,17 mln złotych 3. Pożyczka od WSS Społem: 1,15 mln złotych 4. Pożyczka od Drucianka sp. z o.o.: 2,43 mln złotych 5. Pożyczki do K-Inwest: 25,5 mln złotych Razem: 47,163 mln złotych. Do tego dodajemy 20 mln złotych (zamiana kina Wars na PS). Razem 67,663 mln złotych. I to jest po stronie wydatków. Z tego zestawienia wynika jednoznacznie, że spółce może zabraknąć ok. 8 mln złotych. W tym zestawieniu nie ma kosztów ogólnych zarządu za okres kwiecień 2021- luty 2022, a te prawdopodobnie (szacunek na podstawie danych historycznych) wyniosą ok. 11 mln złotych. Widzimy, że w tym okresie spółce może brakować ok. 19 mln złotych. I dlatego spółka będzie musiała emitować kolejne obligacje, żeby załatać tę dziurę. Czy spółce uda się uplasować na rynku nową emisję obligacji? Być może, ale będzie to słono kosztowała, 10, a może i więcej % rocznie? Spółka już od lat ma problem z wykupem zapadających obligacji i musi je rolować, płacąc coraz więcej obligatariuszom i zaciągając kolejne pożyczki od K-Invest na wykup starych (ok. 25 mln złotych). Nie jest zatem pewne, że nowa emisja sie uda. A prawdopodobnie już w I kwartale BBI będzie musiała wyemitować obligacje za ok. 20 mln złotych. Sprzedaż Konesera nastąpi najwcześniej w II połowie roku, tak deklaruje prezes. Są to jednak deklaracje bez pokrycia, skoro nie mamy nawet listu intencyjnego z potencjalnym nabywcą. To wskazuje, że go po prostu jeszcze nie ma. Czy możemy wykluczyć, że w przyszłym roku Koneser nie zostanie sprzedany? A jakie istotne, wobec zobowiązań znanych z bilansu, przychody bedzie miała spółka w przyszłym roku poza tymi ze sprzedaży Konesera? Żadnych. Za to koszty i wydatki będą jak zwykle znaczące, w tym ogromne zarobki członków zarządu oraz koszty ponoszone na wynajem ogromnych powierzchni biurowych przez GK BBI od spółki będącej własnością niektórych członków zarządu, prawdopodobie hr. Tyszkiewicza i p. Szczepańskiego.:) Nie tylko słabe perspektywy i zagrożnia związane z ew. niepowodzeniem emisją nowych obligacji, ale też niepewność szybkiej sprzedaży Konesera, powodują, że zainteresowanie akcjami BBI spada, podobnie jak kurs. Spada już od 14 tygodni. Mowa jest tu oczywiście o średnim kursie transakcyjnym, a nie o fixie, na którym jak zwykle spekuła wyciaga kurs za uszy, żeby ładnie wyglądało. Wyciąga kurs za uszy kupując jedną akcje, żeby stwarzać pozór wzrostu. Wzrostu za sprawą transakcji na jednej akcji. Kurs spada nieustannie, takie sa fakty. 02.11.- 05.11 - 5,43 zł. 22.10-29.10 - 5,63 zł. 18.10-22.10 - 5,88 zł. 12.10-15.10 - 6.01 zł. 04.10-10.10 - 6,28 zł. 27.09-02.10 - 6,28 zł. 13-17.09 - 6,32 zł. 06-10.09 - 6,38 zł. 30.08-03.09 - 6,43 zł.
PT sprzedaje pakietowki Zarządowi jednak musi zachować większość aby kontrolować spółkę w tym wypadku to 50% plus jedną akcję. Zarządowi jeszcze troszkę brakuje.