• Czy dane o "starych" kredytach zostaną skasowane po 30-06-200 Autor: dumicz [83.16.247.*]
    Czy dane o kredytach spłaconych zostaną skasowane po 30-06-2007
    zgodnie z zapisem w ustawie
  • Re: Czy dane o "starych" kredytach zostaną skasowane po 30-06 Autor: maciej_duszczyk [195.66.88.*]
    Jeśli zobowiązanie było spłacane przez klienta terminowo, jego dane były przetwarzane w bazie BIK:
    - od chwili ich przekazania do BIK, aż do wygaśnięcia zobowiązania,
    - jeśli klient wyraził zgodę na przetwarzanie jego danych po wygaśnięciu zobowiązania, dane te są udostępniane bankom i SKOK-om w celu oceny zdolności kredytowej i analizy ryzyka kredytowego dodatkowo przez okres wskazany przez klienta, poświadczając jego pozytywną historię kredytową.

    Dane klienta mogą być również przetwarzane bez jego zgody przez okres 5 lat, jeśli spełnione są łącznie następujące warunki:
    - klient dopuścił się zwłoki w spłacie powyżej 60 dni oraz
    - nie uregulował swoich zobowiązań w terminie 30 dni od chwili powiadomienia go o tym fakcie.

    Należy pamiętać, iż żądając usunięcia, po spłacie zobowiązania, swoich danych pozytywnych oraz nie wyrażając zgody na ich przetwarzanie, klienci pozbywają się możliwości lepszego traktowania przez banki i SKOK –i.