REKLAMA

Tauron chce wraz z Rafako naprawić blok w Elektrowni Jaworzno

2021-09-08 13:28
publikacja
2021-09-08 13:28

Tauron nie podejmował żadnych decyzji ani działań zmierzających do nabycia pakietu akcji Rafako, ani nie prowadził negocjacji w tej sprawie. Termin ponownej synchronizacji bloku w Elektrowni Jaworzno z siecią w dniu 25 II 2022 r. może być nieaktualny - podał Tauron w komunikacie. P.o. prezesa Artur Michałowski deklaruje, że Tauron chce wraz z Rafako naprawić blok w Elektrowni Jaworzno.

Tauron chce wraz z Rafako naprawić blok w Elektrowni Jaworzno
Tauron chce wraz z Rafako naprawić blok w Elektrowni Jaworzno
fot. WDnet Creation / / Shutterstock

"Zależy nam, żeby jak najszybciej oddać ponownie blok w Jaworznie do użytku. Chcemy dokończyć ten blok z Rafako, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo Taurona i pracowników naszej grupy. Proponujemy rozmowy w spokojnej atmosferze. Zrobimy wszystko, żeby blok działał. Rafako natomiast życzymy szczęścia" - powiedział PAP Biznes p.o. prezesa Artur Michałowski.

W komunikacie spółka poinformowała, że Rafako, należące do konsorcjum realizującego prace wykonawcze związane z blokiem o mocy 910 MW w Jaworznie przekazało Tauronowi, że warunkiem zapewnienia sprawnej kontynuacji prac na bloku jest kapitałowe zaangażowania Tauronu w spółkę Rafako.

Tauron podał, że nie jest w stanie określić sposobu realizacji przez konsorcjum umowy zawartej 17 kwietnia 2014 r. na budowę bloku.

"W konsekwencji przekazany wcześniej harmonogram prac prowadzonych na bloku, który zakładał termin ponownej synchronizacji bloku z siecią w dniu 25 lutego 2022 r., może okazać się nieaktualny" - napisano.

Na początku sierpnia Tauron poinformował o awarii nowego bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno. Generalnym wykonawcą bloku jest Rafako. Informowano wtedy, że prace naprawcze mają się zakończyć do 25 lutego 2022 r.

Prezes Rafako Radosław Domagalski-Łabędzki przestrzegał ostatnio w mediach, że jeżeli Rafako nie pozyska inwestora, termin naprawy bloku może się opóźnić, nawet o kilka lat.

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Grupy Tauron, mówił we wtorek w rozmowie z PAP Biznes, że dla Tauronu priorytetem jest szybkie zakończenie naprawy bloku 910 MW w Jaworznie i ponowne uruchomienie jednostki w 2022 roku. Dodał, że jeśli sytuacja firmy Rafako miałaby wpływ na realizację prac naprawczych, Tauron będzie analizował różne scenariusze w tym zakresie. (PAP Biznes)

doa/ pel/ jow/ osz/

Tematy
Nawet do 9% na lokatach w Citi Handlowy? Sprawdzamy oferty w PLN, GBP i USD dla nowych i obecnych klientów Banku

Nawet do 9% na lokatach w Citi Handlowy? Sprawdzamy oferty w PLN, GBP i USD dla nowych i obecnych klientów Banku

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ptak1234
6 miliardów w ..........

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki