REKLAMA

Sąd orzekł, że CET Govora powinien dostarczać parę rumuńskiej spółce Ciechu tak jak dotychczas

2016-08-18 15:21
publikacja
2016-08-18 15:21

Sąd w Rumunii wydał orzeczenie, na podstawie którego CET Govora powinien realizować umowę dostaw pary do Ciech Soda Romania na dotychczasowych warunkach - podał Ciech w komunikacie. Orzeczenie jest natychmiast wykonalne i nie jest prawomocne.

Wydanie ustnego orzeczenia przez Ramnicu Valcea Tribunal nastąpiło na wniosek spółki zależnej Ciechu.

Jak czytamy w komunikacie, orzeczenie zawiesza "skutki prawne dokonanego przez nadzorcę sądowego CET wypowiedzenia umowy dostaw pary technologicznej do CSR. Orzeczenie o zawieszeniu wiąże do czasu rozpatrzenia przez sąd w I instancji powództwa CSR przeciwko CET kwestionującego skuteczność dokonanego wypowiedzenia".

Ciech podał, że niezależenie od podjętych kroków prawnych kontynuowane są rozmowy z nadzorcą sądowym CET dotyczące zawarcia długoterminowej umowy dostaw pary technologicznej.

W maju tego roku rumuńska spółka CET Govora złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. CET jest jedynym dostawcą pary technologicznej do spółki zależnej Ciechu, Ciech Soda Romania. Para jest niezbędna przy produkcji przez CSR sody kalcynowanej oraz krzemianów płynnych.

W lipcu Ciech informował, że nadzorca sądowy CET Govora, na podstawie przepisów rumuńskiego prawa upadłościowego, wypowiedział spółce Ciech Soda Romania dostawy pary technologicznej ze skutkiem na 31 lipca 2016 r. Jednocześnie zaprosił Ciech Soda Romania do rozmów w sprawie określenia nowych warunków dostaw pary od początku sierpnia.

Na początku sierpnia Ciech podał, że w wyniku ograniczenia dostaw pary, CSR - z powodów technologicznych - wstrzymała produkcję sody. Postój miał być wykorzystany do przeprowadzenia remontów i konserwacji urządzeń. (PAP)

jow/ morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki