REKLAMA

Reuters: szwajcarskie banki chcą doradzać Rosji przy prywatyzacji

2016-03-29 15:47
publikacja
2016-03-29 15:47

Szwajcarskie banki UBS i Credit Suisse są zainteresowane doradzaniem rosyjskiemu rządowi w sprawie kilku projektów prywatyzacyjnych, o ile nie naruszy to nałożonych na Rosję sankcji - pisze we wtorek Reuters z Moskwy, powołując się na "trzy źródła bankowe".

Reuters: Credit Suisse i UBS chcą doradzać Rosji przy prywatyzacji / fot. Stefano Rellandini / FORUM

Banki te odpowiedziały na zaproszenie rosyjskiego resortu gospodarki, który zwrócił się do rosyjskich i zagranicznych instytucji finansowych o oferty w zakresie doradztwa przy prywatyzacji 50,08 proc. przedsiębiorstwa naftowego Basznieft i 10,9 proc. firmy Ałrosa wydobywającej diamenty oraz 10,9 proc. banku WTB (VTB).

"Słyszałem, że Szwajcarzy mówią, iż wezmą udział (w rosyjskiej prywatyzacji), jeśli nie będzie to złamaniem sankcji" - cytuje agencja "zachodniego bankiera".

Reuters odnotowuje, powołując się na opinie bankowców, że zachodnie banki inwestycyjne mają opory przed doradzaniem Moskwie w sprawach planowanych prywatyzacji, ponieważ obawiają się konsekwencji ewentualnego naruszenia zachodnich sankcji nałożonych na Rosję w związku z konfliktem ukraińskim.

Jednak, według Reutersa, oprócz dwóch szwajcarskich banków zainteresowanie doradzaniem Rosji zgłosił też włoski UniCredit.

Rzecznicy UBS, Credit Suisse i UniCredit odmówili komentarza.

Źródła Reutersa twierdzą, że żaden amerykański bank nie zareagował na rosyjskie zaproszenie do składania propozycji.

Agencja zwraca uwagę, że Szwajcaria przyłączyła się do sankcji nałożonych przez Unię Europejską na Rosję za jej rolę w konflikcie na Ukrainie. Jednak Moskwa nie objęła Szwajcarii sankcjami odwetowymi dotyczącymi importu żywności z Europy i w rezultacie "jedynym zachodnioeuropejskim serem na półkach supermarketów w Moskwie jest ser szwajcarski".(PAP)

az/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~autor
Szwajcarskie banki dla kasy zrobią wszystko. Współpraca z Putinem to pryszcz do tego co robił w przeszłości.
~niepelnosprawny_org
beda poszatkowane jak ser szwajcarski pewnie :D
~tindala
Dzisiaj sprywatyzujemy. Jutro upaństwowimy. Pojutrze sprzedamy oligarchom, popojutrze im zabierzemy. Nowatorska ekonomia putinowska.Po kursie wymiany Funt rubli = 1 dolar. Stare ale jare więc przytaczam ku uciesze tych co jeszcze nie znają
~Zuzia
balon próbny banksterów.
~Zbysio
Czytaj żydowskie banki ?
~Dlaczego
Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki