SMART > Poradniki > Firma > Premia za otwarcie konta firmowego. Oferta tylko w trzech bankach

Premia za otwarcie konta firmowego. Oferta tylko w trzech bankach

Premia pieniężna za otwarcie konta firmowego dla przedsiębiorców dostępna jest tylko w trzech bankach. Pomimo iż ofert na rynku nie brakuje ofert z bonusem, to tylko kilka z nich nagradza klientów za samo podpisanie umowy o konto firmowe. 

Spis treści
więcej Ikona strzałki

Konto firmowe jest nieodłącznym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. W pierwszych miesiącach od rozpoczęcia przygody z własnym biznesem w niektórych bankach można otrzymać dodatkowe środki pieniężne w ramach premii za otwarcie konta. Przeanalizowaliśmy, które instytucje posiadają tego typu dodatki. 

Porównanie kont firmowych z premią Bankier.pl – lipiec 2023 r.

Lp.

Nazwa banku

Nazwa rachunku

Opłata za prowadzenie konta

Premia za założenie konta

1.

Alior Bank

iKonto Biznes z promocjami: „1500 zł dla firm" i „Biznes na plusie, ceny na minusie”

0 zł

500 zł

2.

Credit Agricole

Promocja „1300 zł premii z Kontem Biznes w Credit Agricole”

0 zł

50 zł

Nest Bank

BIZnest Konto

0 zł

50 zł

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 12.07.2023 r. porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

Wśród ofert rachunków dla klientów biznesowych na rynku znaleźć można osiem promocji, w ramach których przedsiębiorcy mogą otrzymać dodatkowe bonusy pieniężne. Jednak tylko trzy z nich umożliwiają otrzymanie premii za samo otwarcie konta firmowego.

500 zł na start od Alior Banku

Najwyższą premię za otwarcie konta firmowego oferuje Alior Bank. Warunkiem otrzymania 500 zł na start jest założenie iKonto Biznes z użyciem kodu "PROMO500" na wniosku o rachunek oraz wykonanie przelewu do ZUS lub US w ciągu 45 dni kalendarzowych. Z promocji „500 zł na start” mogą skorzystać klienci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy nie posiadają i nie posiadali w przeciągu ostatnich 12 miesięcy żadnego produktu skierowanego do przedsiębiorców w Alior Banku.

Promocja „500 zł na start” w Alior Banku jest ważna do 15 sierpnia 2023 r. 

Oprócz wymienionej promocji Alior Bank posiada jeszcze dwie inne. Pierwsza z nich to promocja „1500 zł dla firm". Osoby prowadzące własny biznes otrzymują premię za wykonywanie aktywności na rachunku bankowym określonym w regulaminie. Za każde działania przyznawany jest konkretny bonus. Do premiowanych aktywności należy:

 • wykonanie pierwszego przelewu w miesiącu do ZUS-u (min. 500 zł) lub do US (min. 500 zł) – 20 zł,
 • transakcje kartą na kwotę min. 2000 zł miesięcznie – 25 zł,
 • utrzymanie średniego miesięcznego salda pomiędzy 10 a 50 tys. zł – 5 zł,
 • utrzymanie średniego miesięcznego salda pomiędzy 50 a 100 tys. zł – 10 zł,
 • utrzymanie średniego miesięcznego salda powyżej 100 tys. zł – 20 zł,
 • wykonanie pierwszego w miesiącu przelewu SEPA (min. 100 euro) – 10 zł,
 • wykonanie min. trzech przelewów zagranicznych lub w walucie obcej w kraju – 15 zł,
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych (jeżeli na konto firmowe wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł) – 10 zł,
 • wymianę walut za pomocą Autodealingu lub przewalutowanie min. 5000 zł jednostek waluty obcej – 25 zł.

Promocja „Biznes na plusie, ceny na minusie – edycja 2” dotyczy przedsiębiorców, którzy zdecydują się na założenie konta firmowego z kartą debetową. W ramach oferty klienci mogą otrzymać do 1800 zł zwrotu za zakupy na stacjach paliw z kartą debetową Mastercard z Plusie. Za każdą płatność na stacjach paliw do 10 proc. (maksymalnie 200 zł miesięcznie dla nowych klientów banku) do końca września 2023 r. Warunkiem otrzymania premii moneyback w danym miesiącu jest spełnienie następujących warunków:

 • wykonania transakcji kartą z Plusem na łączną kwotę min. 500 zł oraz
 • wykonanie min. jednego przelewu do ZUS lub US z rachunku firmowego.

Promocja „Biznes na plusie, ceny na minusie – edycja 2” w Alior banku obowiązuje do 30 września 2023 roku.

50 zł za otwarcie konta firmowego w dwóch bankach

Credit Agricole oraz Nest Bank mają w swojej ofercie premię pieniężną w wysokości 50 zł za otwarcie konta firmowego.

Aby skorzystać z promocji „1300 zł premii z Kontem Biznes w Credit Agricole” przedsiębiorca po otwarciu konta firmowego musi wpłacić co najmniej 1000 zł w ciągu pierwszego miesiąca od otwarcia rachunku. Premia wypłacana jest przy otwieraniu: Konta Solista, Konta Sonata lub Konta Symfonia. Oferta obowiązuje do 30 września 2023 roku.

Z kolei w Nest Banku warunkiem otrzymania 50 zł premii za założenia konta jest udzielenie zgody marketingowej na wszystkie kanały kontaktu oraz wykonanie jednej dowolnej płatności kartą, Blikiem lub przelewem. Promocja „BIZnest konto z premią trwa do 31 lipca 2023 r.

Poradniki