Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Jednym z proponowanych przez PKO Bank Polski produktów depozytowych jest Lokata 24-miesięczna na nowe środki skierowana do osób korzystających z oddziałów i agencji bankowych. Na dwuletniej lokacie można zyskać do 1,55 proc. w skali roku. Szczególne warunki czekają tych, którzy zdeponują w banku nowe środki.

AKTUALIZACJA 28.07.2016 r. 

Oferta Lokaty 24-miesięcznej na nowe środki w PKO Banku Polskim jest już niedostępna. 

Lokata 24-miesięczna na nowe środki w PKO BP Lokata 24-miesięczna na nowe środki w PKO BP (fot. Jaap Arriens/NurPhoto / FORUM)

Lokata 24-miesięczna na nowe środki w PKO BP – informacje podstawowe

Oferta jest skierowana przede wszystkim do nowych klientów lub tych, którzy nie zdecydowali się wcześniej na oszczędzanie razem z PKO BP. Dotychczasowi klienci mogą również skorzystać z tego produktu, ale wtedy stawka oprocentowania będzie znacznie niższa.

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty 24-miesięcznej na nowe środki w PKO BP

Aby założyć lokatę w PKO BP, należy dysponować kwotą co najmniej 1000 zł. Bank nie wyznacza górnej granicy wielkości zdeponowanych środków, co stanowi zachętę dla klientów z większymi zasobami.

Oprocentowanie w Lokacie 24-miesięcznej na nowe środki w PKO BP

Lokata banku PKO BP charakteryzuje się stałym oprocentowaniem – to zabezpiecza przed utratą korzyści w przypadku spadku stóp procentowych. Oprocentowanie w tym produkcie uzależnione jest od wysokości wkładu, co promuje klientów skłonnych ulokować większe środki.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Oprocentowanie na Lokacie 24-miesięcznej na nowe środki w PKO BP

Kwota zdeponowanych środków

Wysokość oprocentowania

Od 1000 zł do 19 999 zł

1,25 proc.

Od 20 000 zł do 49 999 zł

1,40 proc.

Od 50 000 zł

1,55 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Dla osób, które gromadziły do tej pory środki na jakimkolwiek koncie w PKO BP, bank proponuje oprocentowanie w wysokości 0,5 proc. w skali roku, niezależnie od wielkości wkładu. Kapitalizacja odsetek w każdym przypadku następuje na koniec trwania umowy.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty 24-miesięcznej na nowe środki w PKO BP?

Lokata jest nieodnawialna i klient po zakończeniu dwuletniego okresu umowy otrzymuje od banku zwrot kapitału wraz z odsetkami na powiązane z lokatą konto. 

Ile kosztuje Lokata 24-miesięcznej na nowe środki w PKO BP?

Założenie lokaty i jej prowadzenie oraz likwidacja są bezpłatne. 

Lokata 24-miesięczna na nowe środki - dodatkowe informacje

Posiadacz lokaty ma możliwość ograniczonej dyspozycji środkami zdeponowanymi na lokacie. Wypłata całego depozytu wiąże się z automatyczną likwidacją lokaty, a więc także z utratą zgromadzonych do tego czasu odsetek. Możliwa jest także wypłata częściowa – klient nie traci wtedy odsetek od środków pozostawionych na rachunku. Klient nie może jednak zapomnieć, że w całym okresie trwania umowy, na rachunku musi pozostać kwota minimalna, czyli 1000 zł. Dokonywanie dopłat do lokaty nie jest możliwe.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Zalety i wady Lokaty 24-miesięcznej na nowe środki w PKO BP

Zalety

Wady

Niewygórowana kwota minimalna potrzebna do założenia i utrzymania lokaty

Długi okres zamrożenia środków

Brak opłat za otwarcie, prowadzenie oraz likwidację lokaty

Utrata odsetek w przypadku wcześniejszego zlikwidowania lokaty (częstotliwość kapitalizacji)

Lokata jest odporna na wahania stóp procentowych ze względu na długi okres trwania

Możliwość założenia lokaty wyłącznie w oddziale lub agencji bankowej PKO BP

Możliwość częściowej wypłaty środków

Nie wymaga zakładania rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w banku

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Lokata oferowana przez PKO BP powinna zainteresować osoby, które ze względu na warunki dotyczące wysokości wkładu, nie mogą skorzystać z produktów innych banków. Stałe oprocentowanie w skali roku a także możliwość wypłacenia części środków również uatrakcyjnia tę ofertę. Jest to jednak produkt, który nie będzie odpowiadał osobom aktywnie korzystającym z bankowości mobilnej lub internetowej, ponieważ lokatę można założyć wyłącznie w oddziale lub agencji.2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Lokata jednodniowa - jak działa? Ranking i porównanie ofert

Lokata jednodniowa jest to depozyt zakładany na okres jednego dnia. Lokatę jednodniową najwygodniej jest obsługiwać z poziomu bankowości elektronicznej. Zaletą lokat jednodniowych jest dzienna kapitalizacja odsetek.

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Ikona informacji
poradniki