Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Idea Bank ma w swojej ofercie jedną z najwyżej oprocentowanych lokat na rynku. Mowa o Lokacie na nowe środku PLUS, która w zamian za wyższą stawkę wymaga od zainteresowanego posiadania konta osobistego oraz, co zapowiada jej nazwa, wpłaty nowych środków.

AKTUALIZACJA 04.01.2021 r. 

Lokata na nowe środki PLUS nie jest już dostępna w ofercie Idea Banku ze względu na przejęcie instytucji przez Bank Pekao 3 stycznia 2021 r. 

Lokata na nowe środki PLUS w Idea Banku – informacje podstawowe

Lokata na nowe środki PLUS to depozyt, którego warunki bank przedstawia nie w tabeli oprocentowania, jak w przypadku pozostałych lokat z oferty, ale w osobno publikowanym regulaminie. Dokument aktualizowany jest często, a zmiany dotyczą zarówno oprocentowania, jak i dostępnych okresów. Od dłuższego czasu Idea Bank stawia na lokaty krótkoterminowe i obecnie można założyć Lokatę na nowe środki PLUS na 1,2 lub 3 miesiące.

Jak założyć Lokatę na nowe środki PLUS?

Zainteresowani Lokatą na nowe środki PLUS mogą ją otworzyć za pomocą systemu transakcyjnego. Dostępna jest bankowość internetowa i bankowość mobilna. Z dostępem do nich nie będzie problemu, ponieważ oferta z lokatą jest skierowana wyłącznie do posiadaczy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w banku.

Kwota minimalna i kwota maksymalna Lokaty na nowe środki PLUS

Ze względu na zastosowanie przez bank wysokiego limitu górnego oraz niskiej kwoty wejściowej oferta może być dobrym wyborem nie tylko dla posiadaczy dużego kapitału, ale także dla osób, które chcą odłożyć skromne oszczędności.

Kwota minimalna Lokaty na nowe środki PLUS to 500 zł. Na depozyt nie można wpłacić więcej niż 1 000 000 zł.

Lokata na nowe środki PLUS – oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty na nowe środki PLUS jest stałe. Dzięki temu można oszacować wysokość otrzymanych odsetek jeszcze przed zawarciem umowy z bankiem. Wysokość stawki nie jest uzależniona od wysokości wpłaconych na lokatę oszczędności. Tego samego nie można powiedzieć o okresach, na które można założyć lokatę. Stawka bowiem rośnie wraz z wydłużeniem rozłąki z oszczędnościami klienta.

Aktualnie bank oferuje Lokatę na nowe środki PLUS na trzy terminy – 1 miesiąc, 2 miesiące i kwartał.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata na nowe środki PLUS – oprocentowanie

Okres lokaty

Stawka [p.a.]

1M

1,20%

2M

1,50%

3M

1,60%

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu lokaty

Lokata na nowe środki PLUS – dodatkowe warunki

Lokata na nowe środki PLUS to obecnie jedna z wyżej oprocentowanych lokat na rynku i od kilku miesięcy plasuje się czołówce rankingów lokat miesięcznych i rankingów lokat kwartalnych. Nie dziwi więc, że aby cieszyć się wyższym zyskiem, konieczne będzie spełnienie kilku warunków.

Bank wyróżnia dwa wymogi. Pierwszym z nich jest posiadanie konta osobistego. W ofercie banku znajduje się jeden rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla klientów indywidualnych – Konto Idealne.

Drugie kryterium, którego realizacji nie uniknie zainteresowany propozycją banku, jest wpłata nowych środków na lokatę. Bank określa nowe środki jako te stanowiące nadwyżkę ponad saldo bazowe z tym, że nie składają się na nie środki pieniężne zgromadzone na rachunkach Lokat na nowe środki PLUS oraz HIT PLUS opłaconych między dniem, w którym wyliczane jest saldo bazowe a dniem, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej Lokaty na nowe środki PLUS.

Dodatkowa informacja, o której warto wiedzieć, to fakt, że Lokata na nowe środki PLUS nie jest odnawialna. Jest to związane z wyżej wspomnianym wymogiem posiadania nowych środków.

Lokata na nowe środki PLUS – dodatkowe informacje

Zalety Lokaty na nowe środki PLUS:

  • konkurencyjna stawka procentowa,
  • stała stawka niewrażliwa na zmiany warunków rynkowych,
  • niska kwota minimalna,
  • wysoka kwota maksymalna,
  • oferta zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku,
  • możliwość skorzystania z oferty ponownie.

Wady Lokaty na nowe środki PLUS:

  • wymagane posiadanie konta osobistego,
  • wymagana wpłata nowych środków,
  • lokata nieodnawialna,
  • możliwość założenia wyłącznie przez internet. 
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2021-03-12

Kapitalizacja odsetek: na czym polega?

Efektywne oszczędzanie środków nie jest proste. Wybierając lokatę lub konto oszczędnościowe, uwagę należy zwrócić nie tylko na oprocentowanie, ale również kapitalizację odsetek.

2020-05-15

Inflacja: jak inflacja w Polsce wpływa na Twój portfel?

Część terminów używanych przez ekonomistów wydaje nam się obca lub wręcz kompletnie nieprzydatna. Inaczej jest z inflacją, która w znaczącym stopniu wpływa na nasze codzienne życie.

2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

Lokata jednodniowa - jak działa? Ranking i porównanie ofert

Lokata jednodniowa jest to depozyt zakładany na okres jednego dnia. Lokatę jednodniową najwygodniej jest obsługiwać z poziomu bankowości elektronicznej. Zaletą lokat jednodniowych jest dzienna kapitalizacja odsetek.