Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Idea Bank ma w swojej ofercie jedną z najwyżej oprocentowanych lokat na rynku. Mowa o Lokacie na nowe środku PLUS, która w zamian za wyższą stawkę wymaga od zainteresowanego posiadania konta osobistego oraz, co zapowiada jej nazwa, wpłaty nowych środków.

AKTUALIZACJA 04.01.2021 r. 

Lokata na nowe środki PLUS nie jest już dostępna w ofercie Idea Banku ze względu na przejęcie instytucji przez Bank Pekao 3 stycznia 2021 r. 

Lokata na nowe środki PLUS w Idea Banku – informacje podstawowe

Lokata na nowe środki PLUS to depozyt, którego warunki bank przedstawia nie w tabeli oprocentowania, jak w przypadku pozostałych lokat z oferty, ale w osobno publikowanym regulaminie. Dokument aktualizowany jest często, a zmiany dotyczą zarówno oprocentowania, jak i dostępnych okresów. Od dłuższego czasu Idea Bank stawia na lokaty krótkoterminowe i obecnie można założyć Lokatę na nowe środki PLUS na 1,2 lub 3 miesiące.

Jak założyć Lokatę na nowe środki PLUS?

Zainteresowani Lokatą na nowe środki PLUS mogą ją otworzyć za pomocą systemu transakcyjnego. Dostępna jest bankowość internetowa i bankowość mobilna. Z dostępem do nich nie będzie problemu, ponieważ oferta z lokatą jest skierowana wyłącznie do posiadaczy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w banku.

Kwota minimalna i kwota maksymalna Lokaty na nowe środki PLUS

Ze względu na zastosowanie przez bank wysokiego limitu górnego oraz niskiej kwoty wejściowej oferta może być dobrym wyborem nie tylko dla posiadaczy dużego kapitału, ale także dla osób, które chcą odłożyć skromne oszczędności.

Kwota minimalna Lokaty na nowe środki PLUS to 500 zł. Na depozyt nie można wpłacić więcej niż 1 000 000 zł.

Lokata na nowe środki PLUS – oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty na nowe środki PLUS jest stałe. Dzięki temu można oszacować wysokość otrzymanych odsetek jeszcze przed zawarciem umowy z bankiem. Wysokość stawki nie jest uzależniona od wysokości wpłaconych na lokatę oszczędności. Tego samego nie można powiedzieć o okresach, na które można założyć lokatę. Stawka bowiem rośnie wraz z wydłużeniem rozłąki z oszczędnościami klienta.

Aktualnie bank oferuje Lokatę na nowe środki PLUS na trzy terminy – 1 miesiąc, 2 miesiące i kwartał.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata na nowe środki PLUS – oprocentowanie

Okres lokaty

Stawka [p.a.]

1M

1,20%

2M

1,50%

3M

1,60%

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu lokaty

Lokata na nowe środki PLUS – dodatkowe warunki

Lokata na nowe środki PLUS to obecnie jedna z wyżej oprocentowanych lokat na rynku i od kilku miesięcy plasuje się czołówce rankingów lokat miesięcznych i rankingów lokat kwartalnych. Nie dziwi więc, że aby cieszyć się wyższym zyskiem, konieczne będzie spełnienie kilku warunków.

Bank wyróżnia dwa wymogi. Pierwszym z nich jest posiadanie konta osobistego. W ofercie banku znajduje się jeden rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla klientów indywidualnych – Konto Idealne.

Drugie kryterium, którego realizacji nie uniknie zainteresowany propozycją banku, jest wpłata nowych środków na lokatę. Bank określa nowe środki jako te stanowiące nadwyżkę ponad saldo bazowe z tym, że nie składają się na nie środki pieniężne zgromadzone na rachunkach Lokat na nowe środki PLUS oraz HIT PLUS opłaconych między dniem, w którym wyliczane jest saldo bazowe a dniem, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej Lokaty na nowe środki PLUS.

Dodatkowa informacja, o której warto wiedzieć, to fakt, że Lokata na nowe środki PLUS nie jest odnawialna. Jest to związane z wyżej wspomnianym wymogiem posiadania nowych środków.

Lokata na nowe środki PLUS – dodatkowe informacje

Zalety Lokaty na nowe środki PLUS:

  • konkurencyjna stawka procentowa,
  • stała stawka niewrażliwa na zmiany warunków rynkowych,
  • niska kwota minimalna,
  • wysoka kwota maksymalna,
  • oferta zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku,
  • możliwość skorzystania z oferty ponownie.

Wady Lokaty na nowe środki PLUS:

  • wymagane posiadanie konta osobistego,
  • wymagana wpłata nowych środków,
  • lokata nieodnawialna,
  • możliwość założenia wyłącznie przez internet. 
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-05-15

Inflacja: jak inflacja w Polsce wpływa na Twój portfel?

Część terminów używanych przez ekonomistów wydaje nam się obca lub wręcz kompletnie nieprzydatna. Inaczej jest z inflacją, która w znaczącym stopniu wpływa na nasze codzienne życie.

2020-03-02

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się, jak zacząć oszczędzać, i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.