Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Bogatą ofertę kont oszczędnościowych w Idea Banku zastąpiło Konto Idealnie Proste. Jest to oferta dostępna przez internet i bez konta osobistego. Bank często obejmuje rachunek promocjami, które pozwolą zwielokrotnić osiągany zysk.

AKTUALIZACJA 04.01.2021 r. 

Konto Idealnie Proste nie jest już dostępne ze względu na przejecie Idea Bank przez Bank Pekao 3 stycznia 2021 r. 


Konto Idealnie Proste – informacje podstawowe

Konto Idealnie Proste to stosunkowo nowy produkt Idea Banku wprowadzony do oferty w październiku 2018 r., zastępując tym samym inne rachunki – Konto Zośka PRO oraz Konto Zyskowne. Jest to aktualnie jedyne konto oszczędnościowe nieprzeznaczone dla firm, które należy do palety produktów oszczędnościowych Idea Banku.

Jak założyć Konto Idealnie Proste?

Propozycja Idea Banku może być dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na brak czasu, ponieważ wniosek o Konto Idealnie Proste można złożyć przez internet za pomocą:

 • bankowości internetowej – opcja dla obecnych klientów, którzy posiadają konto osobiste. Dla klientów indywidualnych Idea Bank posiada w ofercie Konto Idealne,
 • formularz internetowy – wariant dla pozostałych klientów. Formularz na stronie internetowej banku należy uzupełnić, wpisując podstawowe dane osobowe (imię, nazwisko, numer telefonu komórkowego, adres e-mail).

Dla klientów, którzy wybrali formularz internetowy, jego wysłanie to dopiero pierwszy etap procesu otwarcia Konta Idealnie Prostego. Kolejny krok to aktywacja rachunku, której można dokonać:

 • przez internet, wykonując przelew na 1 grosz – szybsza metoda. Przelew musi być zrealizowany z konta osobistego,
 • w oddziale – bank daje możliwość wyboru konkretnej placówki.

Konto Idealnie Proste można także założyć, korzystając z wniosku udostępnionego na tej stronie SMART Bankier.pl. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Bank daje możliwość założenia trzech Kont Idealnie Prostych.

Konto Idealnie Proste w Idea Banku – oprocentowanie

W standardowej ofercie Konta Idealnie Prostego dostępnego poza promocją bank stosuje jeden próg oprocentowania, nie wyróżniając klientów wpłacających większe środki. Oprocentowanie na koncie jest zmienne. Rachunek jest objęty kapitalizacją miesięczną. Odsetki są dopisywane do rachunku ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Oprocentowanie standardowe na Koncie Idealnie Prostym w Idea Banku

Wysokość środków na koncie

Oprocentowanie

Od 0,01 zł

0,30 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Konto Idealnie Proste – podstawowe opłaty

Konto Idealnie Proste to darmowy rachunek, czyli taki za którego prowadzenie bank nie pobiera opłat. Darmowe jest także otwarcie konta. Bank oferuje również pierwszy przelew wewnętrzny za 0 zł. Wypłaty gotówkowe w oddziale nie są objęte takim limitem. Zaletą rachunku jest brak wymogu posiadania konta osobistego, dzięki czemu klient nie jest zmuszony do ponoszenia dodatkowych kosztów.

Z konta można także realizować przelewy SORBNET2, SEPA czy SWIFT.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Konto Idealnie Proste w Idea Banku – podstawowe opłaty

Czynność

Opłata

Otwarcie konta

0 zł

Prowadzenie konta (opłata miesięczna)

0 zł

Przelew wewnętrzny (internetowy)

0 zł – pierwszy w miesiącu,

5 zł – drugi i każdy kolejny w miesiącu

Przelew zewnętrzny (internetowy)

5 zł

Wypłata gotówkowa z rachunku

0 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Konto Idealnie Proste – informacje dodatkowe

Zalety:

 • atrakcyjne oprocentowanie konta w czasie promocji,  
 • brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta,  
 • brak konieczności posiadania konta osobistego,  
 • bezpłatne wypłaty gotówkowe w placówkach banku,  
 • możliwość aktywacji konta na dwa sposoby.  

Wady:

 • podwyższone oprocentowanie obowiązuje jednorazowo i przez określony czas,
 • darmowy jeden przelew wewnętrzny,
 • płatne przelewy zewnętrzne.
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-09-16

Płatność kartą przez Internet. Jak płacić kartą przez Internet?

Znajdujące się w naszym portfelu karty płatnicze pozwalają nie tylko na regulowanie płatności w sklepach stacjonarnych. Płatność kartą przez Internet jest prosta i bezpieczna, daje przy tym dodatkowe korzyści.

2020-07-01

Oszczędzanie wody się opłaca. Jak oszczędzać wodę?

Skuteczne oszczędzanie dotyczy nie tylko pieniędzy, które wędrują na nasze konto. Ważne są również zasoby, z których korzystamy. Oszczędzanie wody to nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również zawartość portfela.

2020-06-09

Curve: jak dziala karta Curve i jak ją zdobyć?

Posiadanie wielu kart płatniczych daje więcej możliwości, z drugiej strony oznacza dodatkowe problemy. Zarządzanie plastikami i zapewnienie im bezpieczeństwa jest wówczas zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi jednak karta Curve.

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - inwestycja w jego przyszłość

Odpowiedzialni rodzice troszczą się o finansową przyszłość swojej pociechy. Doskonałym pomysłem jest założenie konta oszczędnościowego dla dziecka, które pozwoli uzbierać kapitał na przyszłość.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.

Konto oszczędnościowe ranking - jakie wybrać konto oszczędnościowe?

Najlepsze konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie zbliżone do lokat terminowych. Konto oszczędnościowe ma jednak tę zaletę, że można wycofać z niego pieniądze w dowolnej chwili nie tracąc odsetek. Aktualne oprocentowanie znajdziecie zawsze w rankingu kont oszczędnościowych.