Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Lokata HIT to najwyżej oprocentowany depozyt Idea Banku. Można go założyć bez konieczności zakładania innego produktu z oferty instytucji, ale jest jeden haczyk – propozycja skierowana jest tylko do nowych klientów banku.

AKTUALIZACJA 28.02.2019 r. 

Lokata HIT została wycofana z oferty banku z dniem 28 lutego 2019 r. Do oferty włączone zostały natomiast Lokata HAPPY oraz Lokata HAPPY PRO

Lokata HIT w Idea Banku – warunki Lokata HIT w Idea Banku – warunki (fot. Jaap Arriens / ZUMA Press)

Lokata HIT w Idea Banku – informacje podstawowe

Kwartalna Lokata HIT od Idea Banku to obecnie jedna z najlepszych lokat na ten okres. Zajmuje ona czołowe miejsca w rankingach na 3 miesiące od momentu pojawienia się w ofercie Idea Banku. Dzięki wysokiej kwocie maksymalnej pojawia się nie tylko w zestawieniu z dodatkowymi warunkami na 10 000 zł, ale również dla dziesięciokrotnie wyższej kwoty.

Jak założyć Lokatę HIT?

Idea Bank posiada szeroką ofertę depozytową. Poza stawką elementem różnicującym jego produkty są też kanały dostępu lokaty. W przypadku Lokaty HIT zainteresowani mogą skorzystać z dwóch sposobów:

  • otwarcie lokaty przez wniosek internetowy,
  • otwarcie lokaty w oddziale.

Formularz online jest także dostępny na tej stronie Bankier.pl. Skorzystanie z niego jest darmowe i nie wiąże się z koniecznością wypełnienia dodatkowych formalności.

Lokata HIT w Idea Banku – kwota minimalna i maksymalna

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata HIT w Idea Banku – kwota minimalna i maksymalna

Parametr

Wartość

Kwota minimalna

500 zł

Kwota maksymalna

1 000 000 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Jedną z zalet Lokaty HIT jest m.in. niska kwota minimalna lokaty pozwalająca skorzystać z oferty szerokiemu gronu zainteresowanych (którzy spełnią pozostałe wymogi stawiane przez bank). Nie mniej istotny jest też inny parametr oferty – wysoka kwota maksymalna. Zwykle wyżej oprocentowane depozyty posiadają dość niski limit wysokości wpłat. Ograniczenie zostało natomiast nałożone na liczbę Lokat HIT, które może założyć klient. Każdy z zainteresowanych może otworzyć Lokatę HIT tylko raz. Możliwość zdeponowania środków na lokacie nie odnawia się po upływie okresu trwania lokaty, dlatego warto przemyśleć wysokość wkładu.  

Lokata HIT w Idea Banku – oprocentowanie

Lokata HIT to depozyt, który można założyć na 3 miesiące. Oprocentowanie Lokaty HIT jest stałe i wynosi aktualnie 3,40 proc. w skali roku. Bank nie wprowadził do tej pory innych okresów lokaty. Oznacza to, że Idea Bank nie premiuje krótszych lub dłuższych terminów wyższą stawką. Wyższe oprocentowanie nie jest także przyznawane za wpłatę wyższych oszczędności.

Stawka obowiązuje nawet po zerwaniu Lokaty HIT przed terminem. W przypadku przedwczesnej wypłaty ulokowanych środków klient otrzymuje kapitał oraz wypracowane do tej pory odsetki.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty HIT?

Lokata HIT jest automatyczne odnawiana przez bank na taki sam okres, czyli 3 miesiące. Warto jednak pamiętać, że deponent nie otrzyma drugi raz takich samych warunków cenowych. Lokata HIT to oferta dla nowych klientów, z której można skorzystać tylko jeden raz. Nowy depozyt jest otwierany z takim samym oprocentowaniem co inna lokata z oferty banku – Lokata standardowa.

Istnieje możliwość dokonania zmiany charakteru Lokaty HIT w dowolnym momencie.  

Lokata HIT – dodatkowe warunki

Bank stawia jeden podstawowy warunek przed zainteresowanymi lokatą. Depozyt można otworzyć, tylko jeśli jest się nowym klientem dla banku. Oznacza to, że klienci którzy kiedykolwiek zawarli umowę z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem o produkt finansowy nie skorzystają z oferty. Co więcej, wykluczone są także te osoby, które złożyły kiedyś wniosek o którykolwiek produkt finansowy wspomnianych instytucji.

Do innych ograniczeń należy również możliwość skorzystania z oferty tylko raz. Pozytywną informacją jest natomiast brak konieczności zakładania konta osobistego lub innego produktu banku.

Lokata HIT w Idea Banku – informacje dodatkowe

Zalety Lokaty HIT:

  • stałe oprocentowanie lokaty,
  • jedna z wyższych stawek na rynku,
  • bez konta osobistego,
  • niska kwota minimalna,
  • możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek.

Wady Lokaty HIT:

  • tylko dla nowych klientów,
  • można założyć tylko jedną lokatę.

2020-05-15

Inflacja: jak inflacja w Polsce wpływa na Twój portfel?

Część terminów używanych przez ekonomistów wydaje nam się obca lub wręcz kompletnie nieprzydatna. Inaczej jest z inflacją, która w znaczącym stopniu wpływa na nasze codzienne życie.

2020-03-02

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się, jak zacząć oszczędzać, i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokata jednodniowa - jak działa? Ranking i porównanie ofert

Lokata jednodniowa jest to depozyt zakładany na okres jednego dnia. Lokatę jednodniową najwygodniej jest obsługiwać z poziomu bankowości elektronicznej. Zaletą lokat jednodniowych jest dzienna kapitalizacja odsetek.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.