Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!


Lokata HIT to najwyżej oprocentowany depozyt Idea Banku. Można go założyć bez konieczności zakładania innego produktu z oferty instytucji, ale jest jeden haczyk – propozycja skierowana jest tylko do nowych klientów banku.

AKTUALIZACJA 28.02.2019 r. 

Lokata HIT została wycofana z oferty banku z dniem 28 lutego 2019 r. Do oferty włączone zostały natomiast Lokata HAPPY oraz Lokata HAPPY PRO

Lokata HIT w Idea Banku – warunki Lokata HIT w Idea Banku – warunki (fot. Jaap Arriens / ZUMA Press)

Lokata HIT w Idea Banku – informacje podstawowe

Kwartalna Lokata HIT od Idea Banku to obecnie jedna z najlepszych lokat na ten okres. Zajmuje ona czołowe miejsca w rankingach na 3 miesiące od momentu pojawienia się w ofercie Idea Banku. Dzięki wysokiej kwocie maksymalnej pojawia się nie tylko w zestawieniu z dodatkowymi warunkami na 10 000 zł, ale również dla dziesięciokrotnie wyższej kwoty.

Jak założyć Lokatę HIT?

Idea Bank posiada szeroką ofertę depozytową. Poza stawką elementem różnicującym jego produkty są też kanały dostępu lokaty. W przypadku Lokaty HIT zainteresowani mogą skorzystać z dwóch sposobów:

  • otwarcie lokaty przez wniosek internetowy,
  • otwarcie lokaty w oddziale.

Formularz online jest także dostępny na tej stronie Bankier.pl. Skorzystanie z niego jest darmowe i nie wiąże się z koniecznością wypełnienia dodatkowych formalności.

Lokata HIT w Idea Banku – kwota minimalna i maksymalna

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Lokata HIT w Idea Banku – kwota minimalna i maksymalna

Parametr

Wartość

Kwota minimalna

500 zł

Kwota maksymalna

1 000 000 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Jedną z zalet Lokaty HIT jest m.in. niska kwota minimalna lokaty pozwalająca skorzystać z oferty szerokiemu gronu zainteresowanych (którzy spełnią pozostałe wymogi stawiane przez bank). Nie mniej istotny jest też inny parametr oferty – wysoka kwota maksymalna. Zwykle wyżej oprocentowane depozyty posiadają dość niski limit wysokości wpłat. Ograniczenie zostało natomiast nałożone na liczbę Lokat HIT, które może założyć klient. Każdy z zainteresowanych może otworzyć Lokatę HIT tylko raz. Możliwość zdeponowania środków na lokacie nie odnawia się po upływie okresu trwania lokaty, dlatego warto przemyśleć wysokość wkładu.  

Lokata HIT w Idea Banku – oprocentowanie

Lokata HIT to depozyt, który można założyć na 3 miesiące. Oprocentowanie Lokaty HIT jest stałe i wynosi aktualnie 3,40 proc. w skali roku. Bank nie wprowadził do tej pory innych okresów lokaty. Oznacza to, że Idea Bank nie premiuje krótszych lub dłuższych terminów wyższą stawką. Wyższe oprocentowanie nie jest także przyznawane za wpłatę wyższych oszczędności.

Stawka obowiązuje nawet po zerwaniu Lokaty HIT przed terminem. W przypadku przedwczesnej wypłaty ulokowanych środków klient otrzymuje kapitał oraz wypracowane do tej pory odsetki.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty HIT?

Lokata HIT jest automatyczne odnawiana przez bank na taki sam okres, czyli 3 miesiące. Warto jednak pamiętać, że deponent nie otrzyma drugi raz takich samych warunków cenowych. Lokata HIT to oferta dla nowych klientów, z której można skorzystać tylko jeden raz. Nowy depozyt jest otwierany z takim samym oprocentowaniem co inna lokata z oferty banku – Lokata standardowa.

Istnieje możliwość dokonania zmiany charakteru Lokaty HIT w dowolnym momencie.  

Lokata HIT – dodatkowe warunki

Bank stawia jeden podstawowy warunek przed zainteresowanymi lokatą. Depozyt można otworzyć, tylko jeśli jest się nowym klientem dla banku. Oznacza to, że klienci którzy kiedykolwiek zawarli umowę z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem o produkt finansowy nie skorzystają z oferty. Co więcej, wykluczone są także te osoby, które złożyły kiedyś wniosek o którykolwiek produkt finansowy wspomnianych instytucji.

Do innych ograniczeń należy również możliwość skorzystania z oferty tylko raz. Pozytywną informacją jest natomiast brak konieczności zakładania konta osobistego lub innego produktu banku.

Lokata HIT w Idea Banku – informacje dodatkowe

Zalety Lokaty HIT:

  • stałe oprocentowanie lokaty,
  • jedna z wyższych stawek na rynku,
  • bez konta osobistego,
  • niska kwota minimalna,
  • możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek.

Wady Lokaty HIT:

  • tylko dla nowych klientów,
  • można założyć tylko jedną lokatę.
Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty bez konta. Jakie są najlepsze? Które wybrać? Oferty.

Większość banków ma w ofercie lokaty bez konta. Są to produkty, które nie wymagają zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Taką lokatę można założyć w placówce lub przez internet.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Ikona informacji
poradniki