Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!


Lokata HAPPY PRO to ostatnio wprowadzony depozyt z rodziny lokat HAPPY. Warunki lokaty są takie same, jak w przypadku przedstawianych wcześniej wariantów. Lokata adresowana jest do nowych klientów i nie wymaga zakładania konta osobistego czy korzystania z innych produktów Idea Banku. Różnicy należy dopatrywać się w oprocentowaniu oraz kwocie, którą można zdeponować.

AKTUALIZACJA 18.12.2018 r.

Lokata HAPPY PRO została wycofana z oferty banku 18 grudnia 2018 r. 

Lokata HAPPY PRO w Idea Banku – jakie warunki? Lokata HAPPY PRO w Idea Banku – jakie warunki? (fot. Szymon Laszewski / FORUM)

Lokata HAPPY PRO w Idea Banku – informacje podstawowe

Lokatę HAPPY PRO założyć można jedynie na okres 3 miesięcy. Podobnie jak Lokata HAPPY nie stawia przed klientem wymogu posiadania konta ani żadnego innego produktu bankowego, jednak skorzystać z niej mogą wyłącznie nowi klienci banku.

Lokata HAPPY PRO to obecnie jeden z wyżej oprocentowanych produktów depozytowych na okres kwartału dla kwoty wynoszącej min. 20 000 zł.

Jak założyć Lokatę HAPPY PRO w Idea Banku?

Otwarcie Lokaty HAPPY PRO nie powinno stanowić problemu dla żadnego klienta. Bank udostępnia kilka metod założenia lokaty. Należą do nich:

 • wypełnienie wniosku online,
 • kontakt przez bankowość telefoniczną, 
 • udanie się do placówki banku

Wniosek można wypełnić na stronie banku lub bezpośrednio ze strony Bankier.pl.

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty HAPPY PRO w Idea Banku

Lokata HAPPY PRO to oferta skrojona pod nowego klienta, który poszukuje innego produktu od Lokaty HAPPY, gdyż dysponuje oszczędnościami większymi niż 20 000 zł. 

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Lokata HAPPY PRO – kwota minimalna i maksymalna lokaty

Parametr

Wartość

Kwota minimalna

20 000 zł

Kwota maksymalna

100 000 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Po założeniu lokaty deponent traci status nowego klienta oraz możliwość ponownego otwarcia zarówno Lokaty HAPPY PRO, jak i wariantu lokaty na niższą kwotę.

Lokata HAPPY PRO w Idea Banku – oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty HAPPY PRO nie zależy od wysokości ulokowanych oszczędności. Stawka wynosi 3,00 proc. w skali roku. 

Stawka jest stała, więc klienci, którzy już założyli depozyt nie spotkają się z obniżeniem wysokości odsetek w trakcie jej trwania.

Odsetki na lokacie dopisywane są jednorazowo, po upływie trzech miesięcy. Depozytu nie można naruszyć przez cały okres trwania lokaty. W innym wypadku bank wypłaci wyłącznie sam kapitał początkowy.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty HAPPY PRO w Idea Banku?

Lokata HAPPY PRO ma początkowo charakter odnawialny. Po upływie okresu umownego Idea Bank zdeponuje środki na Lokacie Standardowej na taki sam okres, czyli kwartał. Stawka, jaką zostaną objęte oszczędności klienta jest uzależniona od wysokości oprocentowania kwartalnej Lokaty Standardowej obowiązującej na dzień odnowienia.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Lokata HAPPY PRO a Lokata STANDARDOWA 3M – porównanie

Parametr

Lokata HAPPY PRO

Lokata STANDARDOWA 3M

Oprocentowanie

3,00 proc.

3,90 proc.

Kwota minimalna lokaty

20 000 zł

1 zł

Kwota maksymalna lokaty

100 000 zł

1 000 000 zł

Dostępność

Wyłącznie nowi klienci

Wszyscy klienci

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Aby zmienić charakter lokaty, należy udać się do oddziału lub zlecić odpowiednią dyspozycję w bankowości telefonicznej.

Lokata HAPPY PRO – informacje dodatkowe

Lokata HAPPY PRO jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów. Idea Bank definiuje ich jako osoby, które nigdy nie były stroną żadnej umowy produktowej z Idea Bankiem czy Lion’s Bankiem. Za nowego klienta nie uznaje się również tych, którzy złożyli już kiedyś wniosek o produkt finansowy w tych instytucjach.

Zalety Lokaty HAPPY PRO:

 • Konkurencyjne oprocentowanie.  
 • Stała stawka procentowa.  
 • Niewygórowana kwota minimalna. 
 • Dostępna bez konieczności podpisywania umów o powiązane produkty finansowe. 

Wady Lokaty HAPPY PRO:

 • Tylko dla nowych klientów.
 • Brak wyboru okresu lokaty.
 • Możliwość skorzystania z oferty tylko raz.
 • Brak możliwości dokonywania wypłat częściowych.
 • Wcześniejsza likwidacja skutkuje utratą wypracowanych odsetek.
Wysokość rat i odsetki Kalkulator lokat Bankier.pl
Sponsorowane
Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

2018-11-17

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Usługi bankowe - co to jest? Jakie są rodzaje usług banków?

Oferta banków zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych jest obecnie bardzo szeroka. Na rynku są obecne różne produkty i usługi bankowe. Banki wdrażają innowacje. Innowacyjne usługi bankowe dla wielu banków to dzisiaj jedyna szansa na wypracowanie przewagi rynkowej.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Ikona informacji
poradniki