Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Warunki Lokaty HAPPY PRO są podobne, jak w przypadku bliźniaczej oferty - Lokaty HAPPY. Depozyt adresowany jest do nowych klientów i nie wymaga zakładania konta osobistego czy korzystania z innych produktów Idea Banku. Różnicy należy dopatrywać się w oprocentowaniu oraz kwocie, którą można zdeponować.

Lokata HAPPY PRO w Idea Banku – jakie warunki? Lokata HAPPY PRO w Idea Banku – jakie warunki? (fot. Szymon Laszewski / FORUM)

Lokata HAPPY PRO w Idea Banku – informacje podstawowe

Lokatę HAPPY PRO założyć można jedynie na okres 3 miesięcy. Podobnie jak Lokata HAPPY nie stawia przed klientem wymogu posiadania konta ani żadnego innego produktu bankowego, jednak skorzystać z niej mogą wyłącznie nowi klienci banku.

Lokata HAPPY PRO to obecnie jeden z wyżej oprocentowanych produktów depozytowych na okres kwartału dla kwoty wynoszącej min. 20 000 zł. Dodatkowa zaleta to możliwość zerwania lokaty przed terminem bez utraty odsetek. 

Jak założyć Lokatę HAPPY PRO w Idea Banku?

Otwarcie Lokaty HAPPY PRO nie powinno stanowić problemu dla żadnego klienta. Bank udostępnia kilka metod założenia lokaty. Należą do nich:

 • wypełnienie wniosku online,
 • udanie się do placówki banku

Wniosek można wypełnić na stronie banku lub bezpośrednio ze strony Bankier.pl.

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty HAPPY PRO w Idea Banku

Lokata HAPPY PRO to oferta skrojona pod nowego klienta, który poszukuje innego produktu od Lokaty HAPPY, gdyż dysponuje oszczędnościami większymi niż 20 000 zł. 

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata HAPPY PRO – kwota minimalna i maksymalna lokaty

Parametr

Wartość

Kwota minimalna

20 000 zł

Kwota maksymalna

400 000 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Po założeniu lokaty deponent traci status nowego klienta oraz możliwość ponownego otwarcia zarówno Lokaty HAPPY PRO, jak i wariantu lokaty na niższą kwotę.

Lokata HAPPY PRO w Idea Banku – oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty HAPPY PRO nie zależy od wysokości ulokowanych oszczędności. Stawka wynosi 3,00 proc. w skali roku. 

Stawka jest stała, więc klienci, którzy już założyli depozyt nie spotkają się z obniżeniem wysokości odsetek w trakcie jej trwania.

Odsetki na lokacie dopisywane są jednorazowo, po upływie trzech miesięcy. 

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty HAPPY PRO w Idea Banku?

Lokata HAPPY PRO ma początkowo charakter odnawialny. Po upływie okresu umownego Idea Bank zdeponuje środki na Lokacie Standardowej na taki sam okres, czyli kwartał. Stawka, jaką zostaną objęte oszczędności klienta jest uzależniona od wysokości oprocentowania kwartalnej Lokaty Standardowej obowiązującej na dzień odnowienia.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata HAPPY PRO a Lokata STANDARDOWA 3M – porównanie

Parametr

Lokata HAPPY PRO

Lokata STANDARDOWA 3M

Oprocentowanie

3,00 proc.

1,50 proc.

Kwota minimalna lokaty

20 000 zł

1 zł

Kwota maksymalna lokaty

400 000 zł

1 000 000 zł

Dostępność

Wyłącznie nowi klienci

Wszyscy klienci

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Aby zmienić charakter lokaty, należy udać się do oddziału lub zlecić odpowiednią dyspozycję w bankowości telefonicznej.

Lokata HAPPY PRO – informacje dodatkowe

Lokata HAPPY PRO jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów. Idea Bank definiuje ich jako osoby, które nigdy nie były stroną żadnej umowy produktowej z Idea Bankiem czy Lion’s Bankiem. Za nowego klienta nie uznaje się również tych, którzy złożyli już kiedyś wniosek o produkt finansowy w tych instytucjach.

Zalety Lokaty HAPPY PRO:

 • Konkurencyjne oprocentowanie.  
 • Stała stawka procentowa.  
 • Niewygórowana kwota minimalna. 
 • Możliwość zerwania lokaty przed czasem bez utraty odsetek. 
 • Dostępna bez konieczności podpisywania umów o powiązane produkty finansowe. 

Wady Lokaty HAPPY PRO:

 • Tylko dla nowych klientów.
 • Brak wyboru okresu lokaty.
 • Możliwość skorzystania z oferty tylko raz.
 • Brak możliwości dokonywania wypłat częściowych.
Wysokość rat i odsetki Kalkulator lokat Bankier.pl

2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Promocje bankowe - lokaty, karty kredytowe, konta, okazje

Zakładając nowe konto lub wnioskując o kredyt warto poszukać promocji bankowych. Najlepsze promocje pozwalają znacząco obniżyć koszty kredytowania lub skorzystać z konta osobistego na preferencyjnych warunkach. Z kolei promocje lokat umożliwiają dostęp do lepszych stawek oprocentowania.

Ikona informacji
poradniki