REKLAMA

Ryanair obraził się na Modlin. Radykalnie tnie siatkę połączeń

Agata Wojciechowska2023-09-11 11:46redaktor
publikacja
2023-09-11 11:46

Zimowy rozkład lotów Ryanaira z lotniska Warszawa - Modlin wygląda ubogo w porównaniu do tego wakacyjnego. Przewoźnik obciął aż 20 proc. połączeń. Łącznie zniknie 10 tras, a na 13 kolejnych zmniejszono obsługę. W konsekwencji pracę może stracić około 200 osób. To efekt impasu w negocjacjach kolejnej umowy długoterminowej. 

Ryanair obraził się na Modlin. Radykalnie tnie siatkę połączeń
Ryanair obraził się na Modlin. Radykalnie tnie siatkę połączeń
fot. Zbyszek Kaczmarek / / Gazeta Polska / FORUM

Ryanair zdradzając szczegóły, ujawnia, że chciał podwoić ruch pasażerski w Modlinie, zapewniając tym samym lotnisku swoje wsparcie w dynamicznym rozwoju. Niestety, jak informuje przewoźnik w komunikacie "lotnisko odrzuciło każdą okazję do zawarcia umowy ze szkodą dla lokalnej łączności, miejsc pracy i gospodarki".

Ryanair nadal będzie obsługiwał ponad 290 lotów tygodniowo do i z Modlina. Które więc trasy zetnie?

- Przedłużająca się bezczynność Modlina [powoduje - przypis red.] anulowanie dziesięciu tras, w tym do Belfastu, Bristolu, Kolonii, Kowna, Manchesteru, Pizy i innych, a także zmniejszenie częstotliwości na 13 innych trasach, w tym na siedmiu kluczowych trasach miejskich do Londynu, Sztokholmu, Dublina, Wiednia, Mediolanu, Paryża i Brukseli - wylicza dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson.

Fiasko rozmów z Modlinem oznacza dobre wiadomości dla Chopina w Warszawie, Łodzi i Lublina. Te porty otrzymały więcej tras i lotów na zimę 2023/2024 - w tym nową trasę z Lotniska Chopina do Manchesteru.

-  Rozumiemy frustrację pasażerów w Modlinie, którzy niesprawiedliwie ucierpią z powodu ogromnej utraty dostępu do tanich lotów i miejsc docelowych z powodu niezdolności zespołu zarządzającego lotniskiem Modlin do zawarcia długoterminowej umowy o współpracę. Nie możemy zrozumieć, dlaczego zarząd Modlina nie chciał zawrzeć umowy ze swoim największym klientem, która podwoiłaby ruch pasażerski [...] Mamy nadzieję, że zarząd Modlina lub jego udziałowcy przyjdą z pomocą lokalnym konsumentom, aby Ryanair mógł ponownie rozwijać się na lotnisku w Modlinie i oferować pasażerom jeszcze większy wybór i niskie ceny - dodaje dyrektor.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (5)

dodaj komentarz
langdon25
Kuchta popadnie w depresje

To gdzie on tera bedzie latać ?
and00
"...ze szkodą dla lokalnej łączności, miejsc pracy i gospodarki"

No, tak jak sklepy wielkopowierzchniowe walczą o dobro osiedlowych tak dobry wujek Ryan walczy o dobro regionu i miejsca pracy
Kiedy w samolotach miejsca stojące i płatne toalety, bo płatny bagaż podręczny już jest?
zenonn
"Nie możemy zrozumieć, dlaczego zarząd Modlina nie chciał zawrzeć umowy ze swoim największym "

Jak zwykle chodzi o pieniądze?
szprotkafinansjery
Pewnie przeniosą się na port lotniczy Warszawa-Radom :D

Powiązane: Branża lotnicza

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki