Raty zero procent wróciły na Allegro

analityk Bankier.pl

Do 28 sierpnia na platformie Allegro będzie można dokonać zakupów z użyciem nieoprocentowanego kredytu ratalnego. Po raz pierwszy w promocji Raty PayU udział bierze jako pożyczkodawca firma niebankowa. Obok Alior Banku i mBanku zakupy finansuje spółka Kreditech, znana m.in. z usługi Monedo Now i Monedo Pay.

Po raz pierwszy kredyt zero procent obsługiwany przez PayU pojawił się na platformie Allegro pod koniec 2014 r. Na łamach Bankier.pl recenzowaliśmy wówczas ten produkt i proces kredytowania przebiegający w całości online. Kupujący mieli możliwość rozłożenia płatności na 10 równych rat, z których każda miała wartość dokładnie 1/10 łącznej ceny produktów umieszczonych w koszyku.

Raty zero procent wróciły na Allegro
Raty zero procent wróciły na Allegro (fot. Gajus / YAY Foto)

W ciągu ostatnich 2 lat promocja Rat PayU kilkakrotnie wracała na najpopularniejszą w Polsce platformę e-commerce. Najnowsza edycja rozpoczęła się 22 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia. Raty dostępne są dla użytkowników, którzy kupią jeden lub kilka przedmiotów o łącznej wartości od 300 do 20 tys. zł.

PayU pełni w schemacie rolę pośrednika, a kredytu ratalnego udziela jeden z trzech podmiotów – Alior Bank, mBank lub Kreditech Sp. z o.o. Ten ostatni nie jest bankiem, lecz firmą pożyczkową, która zasłynęła niedawno wprowadzeniem usługi Monedo Pay, łączącej w sobie wirtualną kartę do zakupów w sieci, fizyczną przedpłaconą kartę i aplikację do zarządzania domowym budżetem wykorzystującą screen scraping.

Właśnie ta technologia, polegająca na połączeniu się z serwisem bankowości internetowej i pobraniem z niego danych, znalazła zastosowanie w procesie udzielania pożyczki. Kupujący na raty przez Monedo Now (pożyczka Kreditech) może zamiast przesyłać wyciąg ze swojego konta, połączyć się z bankiem i skrócić etap weryfikacji dochodu. Przypomnijmy, że banki nie mają takiej możliwości – Komisja Nadzoru Finansowego zakazała stosowania screen scrapingu, ale podmioty niebankowe nie podlegają nadzorowi KNF. Klient Allegro korzystający z Rat PayU nie ma możliwości wyboru partnera pożyczkowego, do którego trafi jego wniosek.

Podobnie jak w poprzednich edycjach promocji, maksymalny okres spłaty wynosi 10 miesięcy, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania zobowiązania wynosi zero procent. Raty nie są dostępne przy zakupie w niektórych kategoriach - m.in. nieruchomości, pojazdów, zwierząt i żywności.

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
18 3 ~PrzekretNicZaDarmo

koszta kredytu w kosztach produktu. Proste jak dziadowski bat.

! Odpowiedz
1 18 ~erni

Ale ty głupi jesteś! Na raty możesz kupić nawet od prywatnej osoby, a sprzedający nawet nie wie, że kupiłeś coś od niego na raty, bo dostaje całość zapłaty tak jakbyś zapłacił mu przelewem.

! Odpowiedz
4 5 ~zamknacKW

NIe kumam, a jaki w tym interes dla pożyczkodawcy?

! Odpowiedz
0 10 ~nocoty

Pozyskujesz klienta, któremu możesz coś wcisnąć...

! Odpowiedz
2 6 ~asd

Kupują dane osobowe.

! Odpowiedz
8 4 ~On

A ja zawsze kupuje bezpośrednio od sprzedającego i jakoś dobrze mi z tym. Sory ale Allegro dla mnie nie istnieje, choćbym miał zrezygnowaćz zakupu...

! Odpowiedz
0 4 ~asd

Czy liczy się to do BiK?

! Odpowiedz
0 3 ~NieInteresujSie

Tak

! Odpowiedz
0 1 ~endi

A czy jest tzw ubezpieczenie ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne