REKLAMA

Raty zero procent wróciły na Allegro

Michał Kisiel2016-08-23 11:10analityk Bankier.pl
publikacja
2016-08-23 11:10

Do 28 sierpnia na platformie Allegro będzie można dokonać zakupów z użyciem nieoprocentowanego kredytu ratalnego. Po raz pierwszy w promocji Raty PayU udział bierze jako pożyczkodawca firma niebankowa. Obok Alior Banku i mBanku zakupy finansuje spółka Kreditech, znana m.in. z usługi Monedo Now i Monedo Pay.

Po raz pierwszy kredyt zero procent obsługiwany przez PayU pojawił się na platformie Allegro pod koniec 2014 r. Na łamach Bankier.pl recenzowaliśmy wówczas ten produkt i proces kredytowania przebiegający w całości online. Kupujący mieli możliwość rozłożenia płatności na 10 równych rat, z których każda miała wartość dokładnie 1/10 łącznej ceny produktów umieszczonych w koszyku.

Raty zero procent wróciły na Allegro / fot. Gajus / YAY Foto

W ciągu ostatnich 2 lat promocja Rat PayU kilkakrotnie wracała na najpopularniejszą w Polsce platformę e-commerce. Najnowsza edycja rozpoczęła się 22 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia. Raty dostępne są dla użytkowników, którzy kupią jeden lub kilka przedmiotów o łącznej wartości od 300 do 20 tys. zł.

PayU pełni w schemacie rolę pośrednika, a kredytu ratalnego udziela jeden z trzech podmiotów – Alior Bank, mBank lub Kreditech Sp. z o.o. Ten ostatni nie jest bankiem, lecz firmą pożyczkową, która zasłynęła niedawno wprowadzeniem usługi Monedo Pay, łączącej w sobie wirtualną kartę do zakupów w sieci, fizyczną przedpłaconą kartę i aplikację do zarządzania domowym budżetem wykorzystującą screen scraping.

Właśnie ta technologia, polegająca na połączeniu się z serwisem bankowości internetowej i pobraniem z niego danych, znalazła zastosowanie w procesie udzielania pożyczki. Kupujący na raty przez Monedo Now (pożyczka Kreditech) może zamiast przesyłać wyciąg ze swojego konta, połączyć się z bankiem i skrócić etap weryfikacji dochodu. Przypomnijmy, że banki nie mają takiej możliwości – Komisja Nadzoru Finansowego zakazała stosowania screen scrapingu, ale podmioty niebankowe nie podlegają nadzorowi KNF. Klient Allegro korzystający z Rat PayU nie ma możliwości wyboru partnera pożyczkowego, do którego trafi jego wniosek.

Podobnie jak w poprzednich edycjach promocji, maksymalny okres spłaty wynosi 10 miesięcy, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania zobowiązania wynosi zero procent. Raty nie są dostępne przy zakupie w niektórych kategoriach - m.in. nieruchomości, pojazdów, zwierząt i żywności.

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~PrzekretNicZaDarmo
koszta kredytu w kosztach produktu. Proste jak dziadowski bat.
~erni
Ale ty głupi jesteś! Na raty możesz kupić nawet od prywatnej osoby, a sprzedający nawet nie wie, że kupiłeś coś od niego na raty, bo dostaje całość zapłaty tak jakbyś zapłacił mu przelewem.
~zamknacKW
NIe kumam, a jaki w tym interes dla pożyczkodawcy?
~nocoty
Pozyskujesz klienta, któremu możesz coś wcisnąć...
~On
A ja zawsze kupuje bezpośrednio od sprzedającego i jakoś dobrze mi z tym. Sory ale Allegro dla mnie nie istnieje, choćbym miał zrezygnowaćz zakupu...
~endi
A czy jest tzw ubezpieczenie ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki