Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!
przykład reprezentatywny
Skorzystaj z pomocy eksperta
Sponsorowane
e-lokata na Nowe Środki VII

Oprocentowanie
3,9%
Kwota
od 500 zł do 1 000 000 zł
Okres
4 miesiące
e-lokata na Nowe Środki VII szczegóły
  • Bez utraty odsetek przy zerwaniu lokaty
  • Dla Klientów, którzy udzielą zgód marketingowych
  • Bez konta osobistego w Banku
Advertisement
Brak wyników
Niestety nie znaleziono produktów

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania lub sprawdź oferty promocyjne

Ikona smutnej miny
Skorzystaj z pomocy eksperta

Depozyty długoterminowe, jak można z czystym sumieniem traktować lokaty 12-miesięczne, mogą być pożądanym rozwiązaniem dla klientów, którzy mają pewność, że wpłacone środki nie będą im potrzebne w niedalekiej przyszłości. Nie tylko oni będą mogli znaleźć coś dla siebie. W przypadku dłuższych okresów zapadalności zyskują na popularności lokaty progresywne lub z możliwością przedterminowego zerwania bez utraty całości odsetek.

Biorąc pod uwagę maksymalną stawkę procentową, lokaty 12-miesięczne są z reguły niżej oprocentowane niż krótsze odpowiedniki. Stawki na depozytach miesięcznych lub kwartalnych windowane są przez promocje lokat dostępne po spełnieniu dodatkowych warunków. Natomiast klienci, których interesuje lokata bez warunków (np. lokata bez konta), mogą otrzymać ofertę znacznie bardziej korzystną, jeśli zdecydują się na dłuższą współpracę z bankiem.

Lokaty roczne na kwotę 30 000 zł Lokaty roczne na kwotę 30 000 zł (fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu)

Lokata na 30 000 zł na 1 rok – jakie oprocentowanie i odsetki

Lokaty 12-miesięczne to z reguły depozyty ze stałą stawką procentową. Ich plusem jest nie tylko znajomość zysku na długo przed zakończeniem okresu trwania depozytu, ale również ochrona przed spadkiem stóp procentowych. Podpisując z klientem umowę na lokatę ze stałym oprocentowaniem, bank zobowiązuje się do wypłacenia odsetek w określonej wysokość bez względu na sytuację na rynku. Ma to tym większe znacznie im dłużej trwa lokata.

Promocyjna stawka na lokacie rocznej nie należy do częstych widoków. Banki niechętnie deklarują wypłatę wysokich odsetek na tak długi termin. W ciągu ostatniego roku maksymalna stawka dostępna na lokatach na 1 rok wynosiła około 3 proc. w skali roku. Plusem natomiast jest fakt, że wśród nielicznych ofert z wyższą oprocentowaniem kwota maksymalna lokaty jest znacznie wyższa niż 10 000 zł. Dla analizowanej lokaty na 30 000 zł zysk może wynieść:

  • 729 zł odsetek – lokata 12-miesięczna na 3,00 proc.
  • 486 zł odsetek – lokata 12-miesięczna na 2,00 proc.
  • 243 zł odsetek – lokata 12-miesięczna na 1,00 proc.

Klienci, którzy nie są pewni, czy zdołają utrzymać środki na tak długi okres, mogą skorzystać z jednej z lokat progresywnych. Lokaty progresywne czy inaczej lokaty dynamiczne to rodzaj depozytu, który pozwoli na zakończenie współpracy z bankiem przed terminem bez utraty wszystkich środków. Z reguły wygląda to tak, że bank dzieli depozyt na kilka mniejszych okresów (zwykle miesiąc lub kwartał). Dla każdego z nich ustalana jest osobna stawka procentowa, która jest zwykle niższa niż średnie oprocentowanie. W razie wypłaty środków wcześniej bank zastosuje odpowiednią stawkę, biorąc pod uwagę jedynie okres przez który środki faktycznie były na rachunku przez niego prowadzonym.

Lokata na 30 000 zł na 1 rok – w którym banku wybrać?

Brak wielu promocji powoduje, że oprocentowanie na lokatach rocznych jest do siebie zbliżone, co może utrudnić wybór jednej oferty. Nie oznacza to, że wszystkie lokaty na ten okres to depozyty bez tak zwanych haczyków. Przyznać jednak należy, że warunki dodatkowe stosowane w ich przypadku są znacznie mniej skomplikowane. Najczęstszy z nich to wymóg posiadania konta osobistego. W tej sytuacji warto dokładnie przeanalizować warunki cenowe rachunku bankowego. Szczególną uwagę należy zwrócić na opłaty stosowane przez bank. Najbardziej pożądane będą darmowe konta bankowe, które oferują bezpłatną kartę bankową. Posługujący się gotówką powinni zajrzeć na miejsce w cenniku, które obejmuje opłaty za wypłaty z bankomatów. Inne czynniki, które mogą wpłynąć na wybór konta osobistego oraz samego banku to możliwość dokonywania płatności smartfonem, funkcje aplikacji mobilnej czy stosowane przez bank promocje bankowe.


2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

2018-11-17

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Usługi bankowe - co to jest? Jakie są rodzaje usług banków?

Oferta banków zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych jest obecnie bardzo szeroka. Na rynku są obecne różne produkty i usługi bankowe. Banki wdrażają innowacje. Innowacyjne usługi bankowe dla wielu banków to dzisiaj jedyna szansa na wypracowanie przewagi rynkowej.

Lokata jednodniowa - jak działa? Ranking i porównanie ofert

Lokata jednodniowa jest to depozyt zakładany na okres jednego dnia. Lokatę jednodniową najwygodniej jest obsługiwać z poziomu bankowości elektronicznej. Zaletą lokat jednodniowych jest dzienna kapitalizacja odsetek.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokata strukturyzowana - czym jest? Produkty strukturyzowane

Produkty strukturyzowane, chociaż wciąż są nowością, cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków. Sprawdź, na czym polega lokata strukturyzowana i dlaczego warto z niej skorzystać.

Ikona informacji
poradniki