Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Skorzystaj z pomocy eksperta
Sponsorowane
Lokata Online Nowe Środki

Oprocentowanie
do 2,4%
Kwota
1 000 zł -400 000 zł
Okres
od 1 do 36 m-cy
Lokata Online Nowe Środki szczegóły
  • Lokata online bez wychodzenia z domu.
  • Atrakcyjne oprocentowanie aż do 2,40%.
  • Podgląd lokaty w Bankowości Internetowej.
Brak wyników
Niestety nie znaleziono produktów

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania lub sprawdź oferty promocyjne

Ikona smutnej miny


Depozyty długoterminowe, jak można z czystym sumieniem traktować lokaty 12-miesięczne, mogą być pożądanym rozwiązaniem dla klientów, którzy mają pewność, że wpłacone środki nie będą im potrzebne w niedalekiej przyszłości. Nie tylko oni będą mogli znaleźć coś dla siebie. W przypadku dłuższych okresów zapadalności zyskują na popularności lokaty progresywne lub z możliwością przedterminowego zerwania bez utraty całości odsetek.

Biorąc pod uwagę maksymalną stawkę procentową, lokaty 12-miesięczne są z reguły niżej oprocentowane niż krótsze odpowiedniki. Stawki na depozytach miesięcznych lub kwartalnych windowane są przez promocje lokat dostępne po spełnieniu dodatkowych warunków. Natomiast klienci, których interesuje lokata bez warunków (np. lokata bez konta), mogą otrzymać ofertę znacznie bardziej korzystną, jeśli zdecydują się na dłuższą współpracę z bankiem.

Lokaty roczne na kwotę 30 000 zł Lokaty roczne na kwotę 30 000 zł (fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu)

Lokata na 30 000 zł na 1 rok – jakie oprocentowanie i odsetki

Lokaty 12-miesięczne to z reguły depozyty ze stałą stawką procentową. Ich plusem jest nie tylko znajomość zysku na długo przed zakończeniem okresu trwania depozytu, ale również ochrona przed spadkiem stóp procentowych. Podpisując z klientem umowę na lokatę ze stałym oprocentowaniem, bank zobowiązuje się do wypłacenia odsetek w określonej wysokość bez względu na sytuację na rynku. Ma to tym większe znacznie im dłużej trwa lokata.

Promocyjna stawka na lokacie rocznej nie należy do częstych widoków. Banki niechętnie deklarują wypłatę wysokich odsetek na tak długi termin. W ciągu ostatniego roku maksymalna stawka dostępna na lokatach na 1 rok wynosiła około 3 proc. w skali roku. Plusem natomiast jest fakt, że wśród nielicznych ofert z wyższą oprocentowaniem kwota maksymalna lokaty jest znacznie wyższa niż 10 000 zł. Dla analizowanej lokaty na 30 000 zł zysk może wynieść:

  • 729 zł odsetek – lokata 12-miesięczna na 3,00 proc.
  • 486 zł odsetek – lokata 12-miesięczna na 2,00 proc.
  • 243 zł odsetek – lokata 12-miesięczna na 1,00 proc.

Klienci, którzy nie są pewni, czy zdołają utrzymać środki na tak długi okres, mogą skorzystać z jednej z lokat progresywnych. Lokaty progresywne czy inaczej lokaty dynamiczne to rodzaj depozytu, który pozwoli na zakończenie współpracy z bankiem przed terminem bez utraty wszystkich środków. Z reguły wygląda to tak, że bank dzieli depozyt na kilka mniejszych okresów (zwykle miesiąc lub kwartał). Dla każdego z nich ustalana jest osobna stawka procentowa, która jest zwykle niższa niż średnie oprocentowanie. W razie wypłaty środków wcześniej bank zastosuje odpowiednią stawkę, biorąc pod uwagę jedynie okres przez który środki faktycznie były na rachunku przez niego prowadzonym.

Lokata na 30 000 zł na 1 rok – w którym banku wybrać?

Brak wielu promocji powoduje, że oprocentowanie na lokatach rocznych jest do siebie zbliżone, co może utrudnić wybór jednej oferty. Nie oznacza to, że wszystkie lokaty na ten okres to depozyty bez tak zwanych haczyków. Przyznać jednak należy, że warunki dodatkowe stosowane w ich przypadku są znacznie mniej skomplikowane. Najczęstszy z nich to wymóg posiadania konta osobistego. W tej sytuacji warto dokładnie przeanalizować warunki cenowe rachunku bankowego. Szczególną uwagę należy zwrócić na opłaty stosowane przez bank. Najbardziej pożądane będą darmowe konta bankowe, które oferują bezpłatną kartę bankową. Posługujący się gotówką powinni zajrzeć na miejsce w cenniku, które obejmuje opłaty za wypłaty z bankomatów. Inne czynniki, które mogą wpłynąć na wybór konta osobistego oraz samego banku to możliwość dokonywania płatności smartfonem, funkcje aplikacji mobilnej czy stosowane przez bank promocje bankowe.


2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Promocje bankowe - lokaty, karty kredytowe, konta, okazje

Zakładając nowe konto lub wnioskując o kredyt warto poszukać promocji bankowych. Najlepsze promocje pozwalają znacząco obniżyć koszty kredytowania lub skorzystać z konta osobistego na preferencyjnych warunkach. Z kolei promocje lokat umożliwiają dostęp do lepszych stawek oprocentowania.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Ikona informacji
poradniki