Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Kredyt Prostoliczony to flagowy produkt kredytowy Credit Agricole. Oferta przypadnie do gustu klientom, którym zależy na prostocie i przejrzystej relacji kosztów do wysokości zaciąganej pożyczki. Kojarzony zwykle z szeroko reklamowanymi promocjami, dostępny jest również poza tym okresem w ofercie standardowej. 

AKTUALIZACJA 30.01.2020 r.

Kredyt Prostoliczony został wycofany z oferty Credit Agricole. 

Kredyt Prostoliczony w Credit Agricole – warunki oferty Kredyt Prostoliczony w Credit Agricole – warunki oferty

Kredyt Prostoliczony w Credit Agricole – informacje podstawowe

Kredyt Prostoliczony odznacza się stałym kosztem miesięcznym za każde pożyczone 1 000 zł netto. Do oferty produktów kredytowych Credit Agricole należy również standardowy Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem obowiązującym przez cały okres spłaty pożyczki. 

Ile można pożyczyć w Credit Agricole i na jak długo?

Kredyt Prostoliczony dostępny jest już od 1 000 zł, jednak klient może nim sfinansować przedsięwzięcia wymagające większego kapitału. 

Pożyczka może być zaciągnięta na krótszy okres, niż w standardowym kredycie gotówkowym w Credit Agricole.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Kredyt Prostoliczony w Credit Agricole – podstawowe parametry kredytu

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota kredytu

1 000 zł

Maksymalna kwota kredytu

150 000 zł

Kwota maksymalna kredytu na oświadczenie

0 zł

Minimalny okres kredytowania

2 miesiące

Maksymalny okres kredytowania

72 miesiące (6 lat)

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Kredyt Prostoliczony – jak złożyć wniosek?

Istnieje wiele sposobów złożenia wniosku o udzielenie Kredytu Prostoliczonego. Do dostępnych kanałów należą:

 • wniosek online, który można znaleźć na stronie internetowej banku oraz na stronie Bankier.pl,
 • infolinia – klient może zadzwonić pod wskazany na stronie numer telefonu lub wysłać SMS-a z prośbą o kontakt ze strony banku, 
 • placówka Credit Agricole – do wyboru klienta pozostaje udać się bezpośrednio do oddziału lub umówić się na wizytę z wyprzedzeniem za pomocą odpowiedniego formularza. 

Istnieje jeszcze jedna droga prowadząca do złożenia wniosku o kredyt. Użytkownicy portalu Facebook mogą nawiązać rozmowę z czatbotem KrEdyta, który zapyta o cel, pożądany okres spłaty oraz kwotę kredytu. Kolejnym krokiem będzie przekierowanie klienta na stronę banku, gdzie będzie mógł uzupełnić formularz o swoje dane osobowe. Czatbot jest dostępny w aplikacji Messenger po wejściu na jego fanpage na portfalu. 

Dla kogo Kredyt Prostoliczony w Credit Agricole?

Wniosek o pożyczkę gotówkową w Credit Agricole mogą złożyć:

 • osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę, 
 • emeryci,
 • renciści,
 • osoby prowadzące gospodarstwo rolne,
 • osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Klienci, którzy osiągają dochód w inny sposób, niż wyżej wskazany, również mogą mieć możliwość otrzymania pożyczki. W tym wypadku rodzaj dokumentów poświadczających uzyskiwanie dochodu, a także okres, na który przypadają, będzie uzależniony od indywidualnych ustaleń z Credit Agricole. 

Aby poprawić swoją zdolność kredytową, klient może starać się o pożyczkę wraz ze współkredytobiorcą. Wspólny kredyt mogą wziąć małżonkowie, członkowie rodziny lub osoby niespokrewnione. 

Ile kosztuje Kredyt Prostoliczony w Credit Agricole?

Podstawową cechą Kredytu Prostoliczonego jest ustalenie łącznej sumy kosztów, jakie zobowiązany jest ponieść kredytobiorca z tytułu odsetek, sumy prowizji i opłaty przygotowawczej oraz ubezpieczenia na życie w zakresie podstawowym, doliczanych do raty kapitałowej na stałym poziomie 15 zł miesięcznie dla każdego pożyczonego 1 000 zł netto

Prowizja od udzielenia kredytu jest kredytowana i dopisywana do łącznej sumy kredytu do spłaty. 

Oferta Kredytu Prostoliczonego zakłada skorzystanie z ubezpieczenia na życie w wariancie podstawowym. Klient, który zdecyduje się na pakiet rozszerzony za każdy 1000 zł netto zapłaci 18 zł kosztów kredytu miesięcznie. Ubezpieczenie, podobnie jak prowizja, jest kredytowane

Dodatkowe opłaty występują sporadycznie. Klient zapłaci m.in. za wydanie zaświadczenia o pożyczce lub za zmianę warunków umowy na jego wniosek. 

Kredyt Prostoliczony w Credit Agricole – informacje dodatkowe

 • Kredyt spłacany jest w miesięcznych ratach równych
 • Klient nie musi zakładać konta osobistego, aby skorzystać z oferty kredytu.
 • O Kredyt Prostoliczony mogą ubiegać się zarówno obecni, jak i nowi klienci banku.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 36,8%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 2 359,95 zł, oprocentowanie stałe 9,99%, całkowity koszt kredytu 359,95 zł (w tym: prowizja 134,60 zł, odsetki 122,89 zł, ubezpieczenie  w Pakiecie Podstawowym 102,46 zł), 11 miesięcznych równych rat w wysokości 196,66 zł  oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 196,69 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 17.10.2017 r. na przykładzie reprezentatywnym.

Wysokość rat i odsetki Kalkulator pożyczek gotówkowych Bankier.pl
Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-04-01

Paysafecard: sposób na bezpieczne zakupy w sieci z PSC

Internet daje nam praktycznie nieograniczone możliwości nabywania towarów i usług. Jednocześnie jednak wiąże się z realnymi zagrożeniami. Sposobem na ich uniknięcie jest Paysafecard.

2020-04-01

Karta przedpłacona Xbox: łatwy dostęp do Xbox Live Gold i Game Pass Ultimate

Świat gier video ma nam niezwykle dużo do zaoferowania. Oprócz tysięcy godzin świetnej rozrywki daje również niezwykle łatwy dostęp do dowolnego tytułu. Jedną z takich opcji są subskrypcje xbox gold.

2020-04-01

Karta podarunkowa Netflix - łatwe korzystanie z serwisu

Netflix stał się bardzo częstym gościem w naszych domach. Aby cieszyć się z nieograniczonego dostępu do usługi, należy ją opłacić. Z pomocą mogą przyjść kody podarunkowe Netflix.

Sposoby na nudę dla dzieci. Najlepsze zabawy w domu

Konieczność pozostania w domu potrafi skutecznie znudzić nawet osoby dorosłe. Siłą rzeczy jest szczególnie dokuczliwa dla dzieci. Warto poznać skuteczne sposoby na nudę.

PS4 czy Xbox One: jaką konsolę do gier wybrać?

Konsole do gier dają nam praktycznie nieograniczony dostęp do wirtualnej rozrywki za stosunkowo małe pieniądze. Warto jednak zastanowić się, którą z nich wybrać.

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy, pozwalający na uzyskiwanie taniej dodatkowej gotówki. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

Numer karty kredytowej. Co umożliwia i gdzie go znaleźć?

Karty płatnicze, choć kryją się w przegródce portfela, dają nam olbrzymie możliwości. Wiele płatności dokonamy, wykorzystując ich podstawowe dane, w tym numer karty kredytowej.

Ikona informacji
poradniki