SMART > Poradniki > Pieniądze na dowolny cel > Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym – jakie warunki?
   Aktualizacja:

Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym – jakie warunki?

Citi Simplicity to karta kredytowa, w przypadku której można uniknąć opłaty za wydanie. Citi Handlowy dodatkowo zachęca do skorzystania z oferty, proponując podpisanie umowy w ramach jednej z wielu promocji. Posiadacze plastiku również mogą zyskać na programie polecającym.

Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym – jakie warunki?
Spis treści
więcej Ikona strzałki

Karta kredytowa Citi Simplicity – informacje podstawowe

Karta kredytowa w wariancie Citi Simplicity to jeden z dostępnych w ofercie plastików z limitem kredytowym. Każda z pozostałych propozycji charakteryzuje się innymi cechami:

 • Karta PremierMiles w ramach której można zbierać punkty Citi Mille pozwalające na wymianę na m.in. bilety linii lotniczych lub noclegi w hotelach,
 • Karta World Mastercard ze zniżkami oraz ofertami specjalnymi u partnerów programu,
 • Karta Citibank BP Motokarta –  karta z moneybackiem. 

Jak zawrzeć umowę o kartę Citi Simplicity?

Wniosek o kartę kredytową można wypełnić online lub w oddziale.

Klienci, którzy wybrali kontakt internetowy, mają obowiązek wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po jego wysłaniu doradca zadzwoni, aby dopełnić wszystkich formalności. Jednym w wymogów otwarcia rachunku karty kredytowej jest wysłanie dokumentu dochodowego oraz dokumentów poświadczających tożsamość. Bank może również poprosić o dostarczenie dokumentów potwierdzających obecne zobowiązania klienta.

Bank stawia również kilka wymogów podstawowych, do których należą:

 • wiek nie niższy niż 18 lat,
 • dochód netto min. 1200 zł, 
 • min. 3 miesiące zatrudnienia w obecnej firmie.

Wytyczne w stosunku do osób, które prowadzą działalność gospodarczą, wyglądają następujaco:

 • wiek nie niższy niż 18 lat, 
 • dochód netto min. 2500 zł, 
 • min. 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej.

Z reguły umowa z bankiem podpisywana jest na czas nieokreślony. W przypadku umów ze wskazaną datą obowiązywania, warunki zostają przedłużone na kolejne okresy automatycznie, chyba że klient lub bank poinformują drugą stronę o zamiarze jej nieprzedłużania.

Sama karta zostanie wydana w oddziale lub wysłana na adres korespondencyjny klienta.

Karta kredytowa Citi Simplicity – podstawowe opłaty

Do niedawna karta Citi Simplicity była darmową kartą debetową.  Od 21 maja 2020 r. bank jednak nałożył opłatę roczną za obsługę, która w cenniku figuruje jako opłata za wydanie. 

Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym – podstawowe opłaty 

Czynność

Opłata

Wydanie karty

0 zł

Obsługa karty (opłata roczna) 

12 zł/m-c [144 zł w skali roku]

(bank zwróci opłatę, jeśli w danym okresie rozliczeniowym klient zrealizuje płatności na kwotę min. 1000 zł) 

Wydanie karty dodatkowej

0 zł

Obsługa karty dodatkowej (opłata roczna)

6 zł/m-c [72 zł w skali roku]

(bank zwróci opłatę, jeśli w danym okresie rozliczeniowym klient zrealizuje płatności na kwotę min. 1000 zł) 

Wydanie duplikatu

30 zł

Realizacja transakcji bezgotówkowej

0 zł

Wypłata z bankomatu

10 proc. (min. 20 zł)

Przelew z rachunku karty

10 proc. (min. 20 zł)

Przewalutowanie transakcji w walucie obcej

6,80 proc.

Opłata z tytułu obsługi nadpłaty (saldo min. 200 zł)

20 zł/m-c

Przekroczenie limitu kredytu

0 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Citi Simplicity w Citi Handlowym – oprocentowanie

Posiadacz karty Citi Simplicity ma do 56 dni okresu bezodsetkowego. W przypadku, kiedy zobowiązanie nie zostanie w całości spłacone w terminie, bank zacznie naliczać od niego odsetki. Oprocentowanie, którym zostanie objęte zadłużenie, wynosi 18,50 proc. w skali roku.

Taką samą stawką zostaną potraktowane również transakcje gotówkowe (czyli wypłata środków z bankomatu), przelewy z karty oraz plan spłat ratalnych „Komfort”. 

Citi Simplicity – usługi dodatkowe

 • Usługa CitiAlerts – korzystający z usługi otrzymują powiadomienia SMS lub e-mail o zrealizowanych transakcjach i stanie zadłużenia.  
 • Citi Specials – program obejmujący zniżki, nagrody za dokonane płatności oraz promocje u partnerów banku.  
 • Google Pay i Apple Pay – posiadacze smartfonów z systemem Android i iOS mogą płacić środkami pochodzącymi z przyznanego limitu za pośrednictwem telefonu.  
 • Ubezpieczenie Credit Shield – posiadacze karty mogą skorzystać z nieobowiązkowego ubezpieczenia osobowego. Dostępne pakiety Standard oraz Premium.  
 • Plan spłat ratalnych „Komfort” – możliwość rozłożenia zrealizowanych transakcji na wybraną liczbę rat.  

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 23,15% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10000 zł , całkowita kwota do zapłaty 11174,17 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1174,17 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 144 zł, odsetki 1030,17 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 931,18 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 05/10/2023 na reprezentatywnym przykładzie.

Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2024-02-21
Miniatura

Co to jest BIK? Biuro Informacji Kredytowej a akceptacja wniosku kredytowego

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to ważna instytucja w polskiej branży kredytów i pożyczek. W BIK-u znajdują się istotne informacje dotyczące milionów Polaków. Przyjrzyjmy się więc dokładniej temu, co to jest BIK. Ta wiedza jest przydatna podczas aplikowania o kredyty, a także w innych sytuacjach. Skorzystanie z usług BIK może bowiem zwiększyć poziom twojego bezpieczeństwa finansowego.

2024-02-16
Miniatura

Szybki kredyt na PIT. Jak uzyskać pożyczkę na deklarację podatkową?

Podstawowym celem deklaracji podatkowej jest rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Ten dokument sprawia jednak, że możliwy do osiągnięcia staje się szybki kredyt na PIT. Jaka jest jednak specyfika tego sezonowego produktu kredytowego? Ile można pożyczyć przez kredyt na PIT i czy aby na pewno jest to opłacalne?

2024-02-13
Miniatura

Co to jest ryzyko kredytowe? Pigułka informacji

Ryzyko kredytowe to nie tylko temat dla analityków w banku, wykładowców i studentów. Jeśli zamierzasz złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, hipoteczny lub inwestycyjny to warto wiedzieć, co w trawie piszczy. W tym wypadku, co to jest i jakie ma znaczenie ryzyko kredytowe na decyzję banku.

Umowa kredytowa – co warto wiedzieć?

Umowa kredytowa podpisywana jest na finiszu starań o finansowanie. Jej zapisy mają decydujący wpływ na sposób i tryb obsługi zobowiązania. Jakich elementów nie powinno zabraknąć w tym dokumencie? Na które z nich powinieneś szczególnie uważać? Zapraszamy do lektury!

Kredyt a praca na umowę zlecenie

Praca na umowie zlecenie nie stanowi przeszkody przy staraniach o kredyt hipoteczny lub gotówkowy. Takie zatrudnienie wiąże się jednak z koniecznością uzyskania dłuższego stażu pracy niż ma to miejsce w przypadku umowy o pracę, aby bank w ogóle uwzględnił je jako źródło dochodu. Co jeszcze warto wiedzieć o staraniach o kredyt przy pracy na zlecenie? Podpowiadamy!

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Przedłożenie zaświadczenia o zarobkach jest czynnością, która może otworzyć drzwi do wielu możliwości uzyskania kredytów i pożyczek, ale także do koniecznych spraw urzędowych. Przyjrzymy się bliżej, kiedy i dlaczego jest ono potrzebne. Co powinno zawierać zaświadczenie tego typu oraz jakie różnice dzielą je od innych dokumentów związanych z zatrudnieniem.

Postanowienia noworoczne na 2024. Lista pomysłów

Rok 2024 będzie rokiem niezwykłym. Tak, jak każdy następny rok powinien być bardziej niezwykły od poprzedniego. Grudzień to czas przygotowywania postanowień noworocznych. Podpowiemy Ci, jak sprawić, by były konkretne i jak zwiększyć szanse ich realizacji. A także być może doprowadzić do długofalowej zmiany nawyków.