Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Masz problem ze spłatą swoich dotychczasowych zobowiązań? Widniejesz na liście dłużników, ba masz problem z komornikiem sądowym? Osoby mające długi znajdują się na “czarnej liście” wśród banków. Na szczęście istnieją instytucje, jak Rapida Money, która oferuje pożyczki dla zadłużonych. Sprawdź, jaką ofertę przygotowała dla klientów.

Rapida Money to brytyjski pożyczkodawca, który od 2005 roku funkcjonuje głównie na Wyspach Brytyjskich. Jednak od niedawna udziela pożyczek również w Polsce. Jako jedna z niewielu firm na rynku pożyczkowym oferuje pożyczki dla zadłużonych, z negatywną historią kredytową, mającymi problemy z długami, a także  nie posiadających żadnych dochodów. Przyjrzyjmy się bliżej tej instytucji.

Pożyczki w Rapida Money - szansa dla zadłużonych

Większość banków i firm pożyczkowych jest bezlitosna - klient bez “czystej” historii kredytowej i stałego dochodu nie ma praktycznie szans, by otrzymać jakiekolwiek wsparcie finansowe. Nie oznacza to jednak, że jest na straconej pozycji. Niektóre firmy wśród których znajduje się Rapida Money udzielają pomocy dla zadłużonych. Pożyczki, które oferuje są głównie dla osób z długami, ale skorzystać z nich mogą także osoby o mniejszych problemach finansowych. Spośród konkurencyjnych firm pozabankowych wyróżnia się brakiem weryfikacji klientów w bazach dłużników, a więc: BIK, BIG “Infomonitor”, KRD, ERIF oraz w Związku Banków Polskich.

Co to oznacza? Wiele pożyczkodawców jasno określa swoje warunki - aby otrzymać dodatkowe środki, nie można figurować w rejestrach osób zadłużonych oraz trzeba posiadać stałe źródło dochodu. W Rapida Money jest inaczej, bo chwilówkę może otrzymać każdy bezrobotny pod warunkiem, że wykaże zdolność do spłacenia miesięcznej raty.

Rapida Money alternatywą dla kredytów

Polityka pożyczkodawcy kieruje się jedną podstawową zasadą - “klient jest dla nas ważniejszy niż cyfry i statystyki”. W tym przekonaniu udziela wsparcia najbardziej potrzebującym. Na jaką kwotę? W Rapida Money otrzymamy pożyczki od 2500 do 25000 złotych, na okres od 12 do 60 miesięcy. 

Kto i na jakich warunkach może otrzymać wsparcie finansowe?

Osoby od 18 do 75 lat z polskim obywatelstwem lub z kartą stałego pobytu na terenie Polski, które:

 • mają pełną zdolność do czynności prawnych,
 • nie zalegają ze spłatą pożyczek w Rapida Money,
 • wykazują zdolność do uregulowania miesięcznej raty,
 • nie są w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej,
 • mają gwaranta, który będzie wierzycielem pożyczki.

Kto może zostać gwarantem pożyczki?

Wierzycielem pożyczki może zostać każdy, kto ukończył 18 lat i ma mniej niż 75 lat. Wymagana jest również konieczność posiadania przez poręczyciela dobrej zdolności kredytowej oraz własnej nieruchomości.

Czy pożyczka bez poręczyciela jest możliwa?

Rapida Money nie uwzględnia takiej możliwości, ponieważ tylko wierzyciel jest dla niej gwarantem tego, że pożyczkobiorca jest osobą godną zaufania bez względu na swoją historię kredytową.

Pożyczka dla zadłużonych - jakie są koszta?

W Rapida Money możemy pożyczyć gotówkę na kwotę od 2500 do 25000 złotych  na okres 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy. Całkowity koszt udzielonych środków wyliczany jest indywidualnie na podstawie, m.in. wnioskowanej kwoty oraz terminu jej spłaty.

Przykładowo: Pożyczając środki w wysokości  20.000 złotych na okres 48 miesięcy, miesięczna rata: 963,30 złotych, całkowita kwota do zapłaty: 46237,91 złotych, prowizja za udzielenie pożyczki: 20 00 złotych, RRSO: 62,41%.

Na stronie głównej rapidamoney.pl możemy sprawdzić interesującą nas kwotę wraz z okresem kredytowym wraz z :

 • wysokością miesięcznej raty,
 • całkowitą suma do zapłaty,
 • wysokością oprocentowania,
 • wysokością opłaty administracyjnej,
 • prowizją za udzielenie pożyczki.

Ponadto Rapida Money nalicza odsetki karne za każdy dzień zwłoki zgodnie z polskim prawem, według którego maksymalna wysokość odsetek nie może przekraczać dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie.

Jak ubiegać się o pożyczkę?

Zaciągnięcie pożyczki w firmie jest wygodne i bezproblemowe. W celu uzyskania wsparcia finansowego należy przejść przez kilka prostych kroków:

 1. Na stronie rapidamoney.pl określamy kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty.
 2. Wypełniamy wniosek, uzupełniając go swoimi danymi osobowymi oraz wskazujemy poręczyciela.
 3. Oczekujemy na weryfikację wskazanego przez nas gwaranta.
 4. Po złożeniu wniosku firma telefonicznie kontaktuje się z pożyczkodawcą oraz jego poręczycielem.
 5. Po pozytywnym przejściu procesu weryfikacyjnego, dodatkowe pieniądze zostają przelane w ciągu 15 minut na konto żyranta. Ma to na celu wyeliminowanie ewentualnego oszustwa. Natomiast poręczyciel może przesłać pieniądze pożyczkodawcy dowolnym sposobem - przelewem bankowym , czekiem bądź gotówką.

Rapida Money to pożyczkodawca, który jest doskonałą alternatywą dla osób chcących dokonać szybkiej spłaty zadłużenia na dużą kwotę, bez konieczności ubiegania się o nią w banku. W swojej ofercie kieruje się jasnymi i prostymi regułami oraz nie ukrywa przed klientem żadnych kosztów. Co więcej, w sposób odmienny od większości firm pożyczkowych udziela pomocy osobom nawet z beznadziejną sytuacją finansową.

Przeczytaj również:

Zalety oferty pożyczek Banknot.pl

Korzyści płynące z szybkiej pożyczki przez internet Creditstar

Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

2020-06-16

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

2020-05-25

Jak wyjść z długów - kto pomaga? Długi bankowe, komornicze

Życie z długami jest niezwykle trudne, zwłaszcza w sytuacji, w której spłata zobowiązań nie jest możliwa. Warto poszukać sposobów na to, jak wyjść z długów, i wdrożyć w życie skuteczny plan.

Wierzyciel - kim jest? Wierzyciel hipoteczny, osobisty, alimentacyjny

Wierzyciel to osoba, która ma prawo do formułowania żądania spełnienia świadczenia od innej osoby. Jeśli twój status to wierzyciel osobisty, wierzyciel hipoteczny, wierzyciel alimentacyjny, sprawdź jakie przysługują Ci prawa.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych - jak dostać? Gdzie szukać?

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych pozwalają pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych na 10 lat. Udzielają ich tylko niektórzy pożyczkodawcy.

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

Kredyt gotówkowy na oświadczenie - co musisz wiedzieć?

Jednym z najpopularniejszych kredytów jest kredyt gotówkowy na oświadczenie. Co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim podpiszemy umowę?