Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Lokata Tradycyjna jest dostępna nie tylko w oddziale i na infolinii, ale od grudnia 2019 r. również online. Lokata charakteryzuje się stałą stopą procentową dla całego okresu jej trwania oraz brakiem dodatkowych warunków do spełnienia. 

Lokata Tradycyjna w Getin Banku – jakie warunki? Lokata Tradycyjna w Getin Banku – jakie warunki? (fot. Jaap Arriens / FORUM)

Jak założyć Lokatę Tradycyjną?

Lokatę Tradycyjną założyć można: 

  • za pośrednictwem bankowości internetowej banku – metoda dostępna wyłącznie dla klientów Getin Banku, którzy posiadają dostęp do serwisu transakcyjnego, 
  • wysyłając wypełniony wniosek dostępny na stronie banku lub na tej podstronie Bankier.pl, 
  • w oddziale, 
  • przez infolinię. 

Zdeponować środki na Lokacie Tradycyjnej można również w placówce dystrybutora banku. Jest to jedyna możliwość założenia lokaty w inny sposób niż online.  

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty Tradycyjnej w Getin Banku

Lokata Tradycyjna może być godna polecenia zarówno dla klientów, którzy zgromadzili niewielką kwotę, jak i dla osób z większymi zasobami finansowymi. Niska kwota minimalna, która wynosi 500 zł, zachęci pierwszych z nich. Z kolei brak ustalonej kwoty maksymalnej może przyciągnąć uwagę zamożniejszych klientów. 

Lokata Tradycyjna w Getin Banku – oprocentowanie

Oprocentowanie jest zależne od długości okresu trwania lokaty. Klient może przekazać środki bankowi na 2 miesiące, kwartał, pół roku lub rok. Aktualne oprocentowanie Lokaty Tradycyjnej wynosi:

  • 0,40 proc. na 2-miesięcznej Lokacie Tradycyjnej, 
  • 0,40 proc. na 3-miesięcznej Lokacie Tradycyjnej, 
  • 0,30 proc. na 6-miesięcznej Lokacie Tradycyjnej, 
  • 0,30 proc. na 12-miesięcznej Lokacie Tradycyjnej. 

Środki na lokacie kapitalizowanena koniec trwania lokaty

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty Tradycyjnej?

Charakter lokaty jest zależny od tego, w jaki sposób klient ją otworzył i czy posiada w Getin Banku konto. 

Lokata jest nieodnawialna, jeśli klient prowadzi w banku konto oszczędnościowe lub rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (np. Konto Proste Zasady). Po upływie okresu umownego Getin Bank przekaże środki zdeponowane na lokacie wraz z odsetkami na prowadzony w banku rachunek. 

Lokata jest odnawialna, jeśli klient nie prowadzi w banku rachunku, na który środki z lokaty mogłyby zostać przelane. Lokata otwarta w oddziale dystrybutora również jest uznawana za odnawialną. Lokata zostaje przedłużona na taki sam okres, jednak z obniżonym oprocentowaniem (więcej informacji w dalszej części artykułu). 

Charakter lokaty nie jest przypisany na stałe. Istnieje możliwość jego zmiany w dowolnym momencie jej trwania, jednak nie później niż w dniu poprzedzającym ostatni dzień trwania lokaty. Można tego dokonać przez bankowość internetową lub contact center.

Lokata Tradycyjna – informacje dodatkowe

W przypadku Lokaty Tradycyjnej nie jest wymagane Konto osobiste w Getin Banku. Jego posiadanie ma jednak wpływ na to, czy po zakończeniu pierwszego okresu trwania lokaty zostanie ona odnowiona, czy nie.

Getin Bank po odnowieniu lokaty obniża jej oprocentowanie. Stawka procentowa, podobnie jak w pierwszym okresie trwania, zależy od długości okresu jej trwania. 

Dokonywanie wpłat oraz wypłat nie jest możliwe. Naruszenie kwoty, która była utrzymywana na rachunku lokaty, skutkuje jej zamknięciem. W tym wypadku bank wypłaca klientowi całość depozytu bez wypracowanych do tej pory odsetek. 

Lokata Tradycyjna – zalety i wady 

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata Tradycyjna w Getin Banku – zalety i wady

Zalety

Wady

Dostępna dla wszystkich klientów banku

Brak możliwości dokonywania częściowych wypłat środków

Oprocentowanie stałe w całym okresie trwania lokaty

Utrata odsetek w przypadku wcześniejszej likwidacji lokaty

Brak konieczności posiadania konta osobistego w Getin Banku

Niska kwota minimalna lokaty

Brak kwoty maksymalnej lokaty

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Lokata Tradycyjna wyróżnia się niskim wkładem minimalnym oraz brakiem ograniczenia kwoty maksymalnej. Można ją założyć na kilka sposobów, dlatego klienci, którzy preferują kontakt osobisty z doradcą Getin Banku również mogą z niej skorzystać. Nowi klienci banku mogą zdecydować się na Lokatę na Nowe Środki. Posiadacze dostępu do bankowości internetowej mogą również skorzystać z Lokaty Mobilnej

Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-05-15

Inflacja: jak inflacja w Polsce wpływa na Twój portfel?

Część terminów używanych przez ekonomistów wydaje nam się obca lub wręcz kompletnie nieprzydatna. Inaczej jest z inflacją, która w znaczącym stopniu wpływa na nasze codzienne życie.

2020-03-02

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się, jak zacząć oszczędzać, i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.