Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


e-Lokata na Nowe Środki to produkt depozytowy Getin Banku przeznaczony dla zwolenników internetowego kanału dostępu do usług bankowych. Na 3-miesięcznej lokacie można zyskać 2,40 proc. w skali roku, z kolei na 12-miesięcznym depozycie można zarobić 2,20 proc. rocznie. Atrakcyjne oprocentowanie obowiązuje klientów, którzy zdeponują w banku nowe środki.

e-Lokata na Nowe Środki w Getin Banku – jakie warunki? e-Lokata na Nowe Środki w Getin Banku – jakie warunki? (fot. HH / Bankier.pl)

Jak założyć e-Lokatę na Nowe Środki?

Lokatę można założyć wyłącznie przez internet. Dotychczasowi klienci banku mogą ją otworzyć, wybierając odpowiednią opcję po zalogowaniu się do bankowości internetowej. Pozostali mogą skorzystać z wniosku online, który można znaleźć na stronie banku lub po kliknięciu w baner „Wnioskuj o tę lokatę” dostępny na tej podstronie Bankier.pl

Kwota minimalna i maksymalna e-Lokaty na Nowe Środki w Getin Banku

Kwota minimalna lokaty wnosi 500 zł. Podwyższone oprocentowanie jest stosowane dla wkładów, które nie przekraczają 1 000 000 zł. Klient może wpłacić na rachunek depozytu niższą lub wyższą kwotę, jednak wykraczające poza wskazany limit środki będą objęte niższą stopą procentową. 

e-Lokata na Nowe Środki – oprocentowanie 

Oprocentowanie promocyjne wynosi

  • 2,40 proc. w skali roku dla 3-miesięcznej lokaty, 
  • 2,20 proc. w skali roku dla 12-miesięcznej lokaty. 

Promocyjna stawka obejmuje nowe środki dla banku. Getin Bank definiuje je jako takie, które stanowią nadwyżkę ponad złotowe środki klienta przechowywane na koniec dnia 6 czerwca 2019 roku na wszystkich złotowych rachunkach i lokatach prowadzonych przez klienta. Warto podkreślić, że wysokość nowych środków jest pomniejszona o kwoty przekazane na lokaty na nowe środki w poprzednich edycjach, które były założone po tym terminie.

W kilku przypadkach może przez bank zostać zastosowane oprocentowanie podstawowe, które wynosi 1,55 proc. w skali roku. Taka sytuacja ma miejsce, jeśli:

  • depozyt jest niższy niż 500 zł,
  • depozyt przekracza 1 000 000 zł - obniżonym oprocentowaniem objęta jest nadwyżka środków ponad wskazaną kwotę maksymalną,
  • nie wszystkie środki na lokacie uznane są za nowe – oprocentowanie podstawowe dotyczyć będzie tej części wkładu, która nie spełnia tego warunku. 

Odsetki są dopisywane do rachunku lokaty na koniec okresu jej trwania, tj. po upływie 3 miesięcy (dla lokaty 3-miesięcznej) lub po upływie roku (dla lokaty 12-miesięcznej). 

Czy jest możliwość odnowienia e-Lokaty na Nowe Środki?

Lokata może być zarówno odnawialna, jak i nieodnawialna. Klienci, którzy prowadzą w Getin Banku konto osobiste (np. Konto Proste Zasady) lub konto oszczędnościowe, mogą wybrać, czy depozyt się odnowi po upływie okresu jego trwania czy wolą otrzymać zwrot kapitału wraz z odsetkami po zakończeniu okresu trwania depozytu. W innym wypadku lokata zostanie odnowiona na kolejny, taki sam okres, jednak z niższym oprocentowaniem. 

Charakter lokaty można zmienić w systemie transakcyjnym, placówce lub przez contact center w dowolnym momencie. Klient ma czas na modyfikacje do dnia poprzedzającego ostatni dzień trwania lokaty.

e-Lokata na Nowe Środki – informacje dodatkowe 

Warunki, na jakich e-Lokata na Nowe Środki jest zakładana, określone są regulaminem promocji „Lokata/e-Lokata na Nowe Środki IX”. Dokument wskazuje m.in.:

  • datę graniczną, po upływie której zdeponowane oszczędności są uznane za nowe środki - 6 czerwca 2019 roku, 
  • liczbę możliwych do założenia lokat w danej edycji promocji – jedna lokata
  • czas na przystąpienie do promocji – do 3 lipca 2019 roku włącznie.

Getin Bank nie wymaga od klienta posiadania konta osobistego ani żadnego innego dodatkowego produktu bankowego. Sam fakt prowadzenia rachunku nie ma wpływu na oprocentowanie, jednak klienci, którzy gromadzili środki na swoich ROR-ach przed wskazaną datą graniczną, nie będą mogli skorzystać z preferencyjnych warunków. Posiadanie konta ma także wpływ na charakter lokaty. 

Po upływie pierwszego okresu umownego lokata ulega prolongacie na ten sam okres, jeśli klient nie posiada konta w Getin Banku lub wybrał opcję lokaty odnawialnej. Nowa lokata objęta jest obniżonym oprocentowaniem, które jest równe stopie referencyjnej NBP z dnia przedłużenia (dotyczy lokaty 12-miesięcznej) lub równe stopie referencyjnej NBP z dnia przedłużenia pomniejszonej o 0,25 pp. (lokata 3-miesięczna)

Lokata nie może zostać naruszona w całym okresie jej trwania. Konsekwencją dokonania wypłaty z jej rachunku jest jej zamknięcie. W tym przypadku klient musi się liczyć z utratą wszystkich odsetek. 

Ważnym warunkiem jest również konieczność wyrażenia zgód marketingowych oraz brak wyrażonego sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych. 

e-Lokata na Nowe Środki – zalety i wady

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

e-Lokata na Nowe Środki w Getin Banku – zalety i wady

Zalety

Wady

Dostępna dla wszystkich klientów banku

Oprocentowanie promocyjne obejmuje wyłącznie nowe środki

Atrakcyjne oprocentowanie

Brak możliwości dokonywania wypłat częściowych

Oprocentowanie stałe w całym okresie trwania lokaty

Utrata odsetek w przypadku wcześniejszej likwidacji lokaty

Brak konieczności posiadania konta osobistego w Getin Banku

Lokata dostępna wyłącznie online

Niska kwota minimalna lokaty

Możliwość założenia tylko jednej lokaty

Wysoka kwota maksymalna lokaty

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Nowi klienci mogą być szczególnie zainteresowani propozycją Getin Banku. Posiadacz lokaty nie jest zobowiązany do założenia konta osobistego w banku, co stanowi dodatkową zaletę oferty. Osoby, które nie dysponują nowymi środkami, mogą być zainteresowane e-Lokatą Tradycyjną, z kolei e-Lokata Progresywna to rozwiązanie dla tych, którzy przewidują, że mogą potrzebować swoich oszczędności przed terminem zapadalności depozytu.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty bez konta. Jakie są najlepsze? Które wybrać? Oferty.

Większość banków ma w ofercie lokaty bez konta. Są to produkty, które nie wymagają zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Taką lokatę można założyć w placówce lub przez internet.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Ikona informacji
poradniki