Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

darmowe konto osobiste

Prowadzenie
rachunku
0 zł
Przelew
internetowy
zewnętrzny
0 zł
Posiadanie 0 zł
Bankomaty
krajowe
0 zł

0 zł w ramach pięciu darmowych wypłat z bankomatów krajowych w miesiącu,
1% prowizji od kwoty transakcji pobierane jest za 6. i każdą kolejną wypłatę w danym miesiącu

Bankomaty
zagraniczne
0 zł
Funkcjonalności Płatności internetowe, Płatności zbliżeniowe, Cash back


Konto Idealne w Idea Banku to rachunek przeznaczony dla klientów indywidualnych. Można je uznać za w pełni darmowe, ponieważ bank nie pobiera opłaty za jego prowadzenie oraz obsługę karty debetowej. Za wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych oraz przelewy internetowe klient również nie zapłaci.

Konto Idealne w Idea Banku – warunki prowadzenia rachunku Konto Idealne w Idea Banku – warunki prowadzenia rachunku (fot. Szymon Laszewski / FORUM)

Rachunek od Idea Banku jest jednym z niewielu na rynku, który jest darmowy i nie wymaga od klienta spełnienia dodatkowych warunków, takich jak m.in. comiesięczne zasilanie konta wskazaną kwotą czy dokonywanie płatności bezgotówkowych w określonej wysokości lub liczbie.

Jak założyć Konto Idealne?

Idea Bank nie należy do wyjątków i, jak większość konkurencyjnych banków, daje możliwość złożenia wniosku o otwarcie konta wieloma sposobami. Rachunek można założyć podczas wizyty w oddziale, dzwoniąc na infolinię lub wysyłając wypełniony wniosek, który można znaleźć na stronie internetowej banku. Alternatywną metodą jest skorzystanie z formularza Bankier.pl, za pomocą którego w szybki sposób i bez dodatkowych opłat klient poinformuje bank o zamiarze otwarcia rachunku.

Idea Bank otworzy rachunek od razu, jeśli klient zdecyduje się na wizytę w oddziale. W pozostałych przypadkach klient będzie zobowiązany zweryfikować swoją tożsamość. W tym celu może wysłać przelew autoryzacyjny z konta prowadzonego w innym banku, podpisać umowę przywiezioną przez kuriera lub udać się do oddziału. 

Konto Idealne w Idea Banku – podstawowe opłaty

Konto Idealne to darmowe konto bankowe, za którego otwarcie, prowadzenie oraz zamknięcie klient nie zapłaci ani złotówki. Za większość operacji zleconych internetowo bank nie pobiera opłat. Należą do nich m.in.: 

 • przelewy wewnętrzne,
 • przelewy zewnętrzne,
 • przelewy do ZUS oraz US.

Za realizację powyższych operacji w oddziale lub przez infolinię trzeba będzie zapłacić 5 zł. Przelew natychmiastowy Express Elixir kosztuje 3,50 zł, jednak klient ma prawo do wysłania dwóch takich przelewów w miesiącu bezpłatnie.

Karta debetowa w Koncie Idealnym

Właściciel Konta Idealnego może dostać do dyspozycji kartę debetową wydawaną przez MasterCard. Jest to darmowa karta bankowa, ponieważ bank nie pobiera opłaty za jej wydanie ani obsługę

Oferowana przez Idea Bank karta debetowa MasterCard pozwala na:

 • płatności bezgotówkowe (zbliżeniowe oraz stykowe),
 • zlecanie płatności za zakupy internetowe (zabezpieczone usługą 3D-Secure),
 • wypłatę z konta ze wszystkich bankomatów na świecie,
 • wypłata środków za pomocą terminala w sklepie (cashback). 

Nowi klienci banku nie muszą czekać na przysłanie karty pocztą. Swój plastik mogą odebrać od ręki w oddziałach Idea Hub. 

Konto Idealne – wypłata środków z konta

Kolejną zaletą Konta Idealnego jest pięć pierwszych wypłat z bankomatów krajowych za darmo. Klient nie zapłaci za wypłatę zarówno z maszyn zlokalizowanych w oddziałach Idea Banku, jak i wszystkich pozostałych w kraju. Za szóstą i każdą kolejną wypłatę w wysokości bank pobiera opłatę w wysokości 1 proc. 

Za korzystanie z bankomatu zagranicznego trzeba będzie już bezwzględnie zapłacić. Każda wypłata objęta jest prowizją w wysokości 2 proc. (minimum 10 zł). Bank nie pobiera za to prowizji za przewalutowanie transakcji. 

Inne formy wypłaty pieniędzy z konta również są bezpłatne, o ile klient dokonuje ich w Polsce. Należy do nich wypłata do 500 zł w sklepach świadczących usługę cashback czy wypłata gotówkowa w placówce banku. Wpłaty w placówce nie są obarczone żadnymi opłatami, jeśli klient nie przekroczy określonej kwoty w miesiącu. W przypadku wpłat dokonywanych za pomocą wpłatomatu bank pobiera opłatę w wysokości 0,39 proc. transakcji, jeśli klient przekroczy miesięczny darmowy limit wynoszący 100 000 zł. Co więcej, klienci Idea Banku mogą skorzystać z mobilnych wpłatomatów po zamówieniu ich za pomocą aplikacji mobilnej banku. 

Konto Idealne w Idea Banku – pozostałe opłaty

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto Idealne w Idea Banku – najważniejsze pozostałe opłaty

Czynność

Opłata

Realizacja zlecenia stałego

0 zł

Realizacja polecenia zapłaty

0 zł

Przelew europejski (SEPA/Euro Elixir)

 • bankowość elektroniczna– 4 zł*
 • bankowość telefoniczna – 5 zł*
 • oddział – 5 zł*

Przelew międzynarodowy oraz przelew walutowy (tryb zwykły)

 • bankowość elektroniczna – 0,25 proc. – min 30 zł, maks. 90 zł
 • bankowość telefoniczna – 0,25 proc. – min 30 zł, maks. 100 zł
 • oddział – 0,25 proc. – min 30 zł, maks. 100 zł

Dodatkowa opłata za opcję kosztową OUR

70 zł

Przelew SORBNET

 • poniżej kwoty 1 000 000 zł – 30 zł
 • od kwoty 1 000 000 zł – 0 zł

Wyciąg elektroniczny 

0 zł

Wyciąg papierowy 

5 zł

Sprawdzenie salda w bankomacie

2,50 zł

Zmiana PIN w bankomacie

0 zł

*Dwa pierwsze przelewy w miesiącu darmowe.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Aplikacja mobilna w Idea Banku

Aplikacja od Idea Banku została zaprojektowana przede wszystkim dla osób prowadzących działalność gospodarczą, jednak korzystać z niej swobodnie mogą również klienci indywidualni. Za jej pomocą klient ma możliwość:

 • sprawdzenia stanu konta oraz historii transakcji, 

 • wysłania przelewu (aplikacja pozwala również na wysłanie szybkiego przelewu bez konieczności logowania oraz wysłanie wszystkich zaplanowanych przelewów w danym miesiącu po naciśnięciu jednego przycisku), 

 • otwarcia nowego konta,

 • założenia lokaty (w tym lokaty mobilnej), 

 • odnalezienia oddziału lub bankomatu, 

 • dostępu do książki odbiorców Idea Cloud,

 • dostępu do centrum informacji. 

Klient może sam wybrać, jaki sposób logowania mu najbardziej odpowiada. Poza standardową metodą, jaką jest wpisanie loginu oraz hasła, użytkownik aplikacji może do niej wejść ustanawiając 4-cyfrowy kod PIN lub symbol graficzny (wężyk). 

Konto Idealne – usługi dodatkowe

Korzystanie z Konta Idealnego daje klientowi możliwość skorzystania z produktów oszczędnościowych, które w zamian za prowadzenie konta osobistego w Idea Banku, oferują wyższe oprocentowanie od standardowego:

 • Lokata PING-PONG – warunkiem założenia lokaty jest posiadanie ROR-u w banku,
 • Lokata na Nowe Środki PLUS - oferta dla posiadaczy konta, którzy wpłacą do banku nowe środki. 

Konto Idealne w Idea Banku – zalety i wady

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto Idealne w Idea Banku – zalety i wady

Zalety

Wady

Brak opłat za prowadzenie rachunku

Płatne bankomaty zagraniczne

Darmowa karta bankowa

Kosztowne przelewy zlecone za pośrednictwem infolinii i w placówce banku

Darmowe wypłaty z bankomatów krajowych (pięć pierwszych w miesiącu)

Brak wyboru formy karty debetowej

Bezpłatne przelewy internetowe

Szeroka gama dostępnych produktów oszczędnościowych premiujących posiadanie konta

Możliwość pełnej aktywacji konta online

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Podstawową zaletą Konta Idealnego jest brak opłat za większość podstawowych czynności bankowych. Klient nie zapłaci za prowadzenie rachunku ani obsługę karty. Konto jest również dobrą propozycją dla osób, które często wypłacają środki z bankomatów, ponieważ wszystkie maszyny w kraju są dostępne bezpłatnie. Przelewy internetowe są darmowe, w tym dwa przelewy ekspresowe w miesiącu. Dzięki prowadzeniu Konta Idealnego, klienci zainteresowani produktami oszczędnościowymi gwarantują sobie prawo do otrzymania wyższego oprocentowania.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Przelew na telefon - jak działa? Sposoby korzystania, BLIK

Obecnie powstaje wiele innowacji w dziedzinie realizowania przelewów. Mają one na celu dopasowanie jeszcze bardziej oferty banków do oczekiwań Klientów. Nowością jest przelew na telefon. Sprawdź, jak go zrealizować

2018-11-17

Jak sprawdzić właściciela konta bankowego? Sposoby

Wysłanie przelewu na zły rachunek rozliczeniowy to w zasadzie błąd społeczny, który każdemu kiedyś się przydarzył. Wówczas pojawia się problem, jak sprawdzić właściciela konta bankowego? Jest na to kilka sposobów, warto sprawdzić je.

2018-11-17

Numer konta bankowego - gdzie jest, ile ma cyfr?

Numer konta bankowego składa się z 26 cyfr, które zapisywane są według pewnego schematu. Możemy z nich odczytać, w jakim banku dany rachunek jest prowadzony oraz sprawdzić, czy konto bankowe, na które chcemy przelać pieniądze, jest prawidłowe.

Kredyt odnawialny - na czym polega? Jak spłacić?

Kredyt odnawialny to dodatkowe środki podpięte do konta osobistego. Gdy na rachunku skończą nam się pieniądze, schodzimy pod kreskę i zaczynamy korzystać z pieniędzy banku. Zobacz jak działa i jak spłacić kredyt odnawialny.

Jak założyć konto w banku? W Polsce, za granicą, subkonto

Konto bankowe jest jednym z najbardziej popularnych i dostępnych produktów finansowych. Banki, aby zachęcić klienta do założenia rachunku ułatwiają procedury jego otwarcia. Obecnie klient może otworzyć konto bankowe już nie tylko w tradycyjny sposób, ale również przez internet czy aplikację mobilną.

Przelew na konto: zagraniczne, walutowe, oszczędnościowe

Zastanawiasz się, jak zrobić przelew na konto? Przelew na konto oszczędnościowe, walutowe, zagraniczne robi się podobnie. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych informacjach.

Konto internetowe – jak założyć konto internetowe? Ranking darmowych kont internetowych

Konto internetowe to najtańszy możliwy do znalezienia rachunek w ofercie banków detalicznych. Często można je założyć przez internet i cieszyć się darmowym kontem bankowym. Sprawdzamy, gdzie można znaleźć najtańsze konto bankowe i czy zawsze będą to konta internetowe.

Ikona informacji
poradniki