Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


VISA TurboKARTA to karta kredytowa Santander Consumer Banku, która nie tylko daje możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki w ramach przyznanego limitu, ale pozwoli zarobić na moneybacku. Dodatkowa zaleta tej oferty to darmowy Car Assistance.

Karta kredytowa VISA TurboKARTA w Santander Consumer Bank – warunki Karta kredytowa VISA TurboKARTA w Santander Consumer Bank – warunki (Santander)

Karta kredytowa VISA TurboKARTA – informacje podstawowe

Karta VISA TurboKARTA wyróżnia się wśród innych kredytówek banku moneybackiem (3 proc. za zakupy na stacjach paliwowych oraz 1 proc. za inne zakupy) oraz bezpłatnym pakietem Car Assistance. W ramach moneybacku klient może zyskać do 30 zł miesięcznie, co daje do 360 zł zysku rocznie.

Santander Consumer Bank posiada bogatą ofertę kart kredytowych, które różnią się między sobą nie tylko cennikami, ale również dostępnością czy dodatkowymi usługami. Wśród pozostałych kart kredytowych Santander Consumer Banku znajdują się:

 • Karta Visa Comfort, którą można otrzymać od ręki w placówce banku,
 • Karta Visa Comfort Plus dostępna w oddziale oraz przez internet,
 • Karta Visa Media Markt, dostępna przy wyborze zapłaty za zakupy w sieci sklepów Media Markt w formie rat,
 • Karta Visa Castorama, z której można skorzystać w sieci sklepów Castorama.

Jak zawrzeć umowę o VISA TurboKARTA?

VISA TurboKARTA jest dostępna zarówno online, jak i w placówkach banku. Klienci, którzy chcą przyspieszyć proces wydania karty, udając się do oddziału, będą musieli jednak pogodzić się z faktem, że VISA TurboKARTA nie jest dostępna od ręki.

W przypadku wyboru wniosku online, klient nie musi udawać się do placówki, aby podpisać umowę. Wszystkie formalności można załatwić przez internet oraz telefonicznie. Zainteresowany ofertą banku powinien wypełnić oraz wysłać formularz kontaktowy i poczekać na kontakt ze strony banku. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby klient sam zainicjował rozmowę z konsultantem, wybierając odpowiedni numer infolinii. Po zatwierdzeniu warunków umowy karta oraz numer PIN mogą zostać przekazane klientowi w oddziale lub wysłane osobnymi listami na adres korespondencyjny.

Kredytobiorcy, którzy zdecydowali się na otrzymanie karty listownie, będą musieli jeszcze ją aktywować. Można tego dokonać w bankowości internetowej banku lub dzwoniąc na infolinię.

Z oferty banku mogą skorzystać klienci, którzy posiadają pełną zdolność do czynności prawnych i są osobami fizycznymi.

Przyznany limit kredytowy jest ustalany indywidualnie i stanowi wielokrotność kwoty 100 zł. Jego wysokość jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta. Zmiana jego wysokości może mieć miejsce na wniosek klienta lub z inicjatywy banku. Santander Consumer Bank może zmienić wysokość limitu np. jeśli klient nie korzystał z karty przez ostatnie 6 miesięcy, jego dochody uległy obniżeniu lub znacząco wzrosły jego zobowiązania finansowe. Limit kredytowy jest odnawialny.

VISA TurboKARTA w Santander Consumer Banku – podstawowe opłaty

Santander Consumer Bank nie pobiera opłaty za wydanie karty kredytowej VISA TurboKARTA. Dotyczy to także karty dodatkowej. Plastik jest objęty opłatą miesięczną, jednak aktywni klienci będą mogli jej uniknąć. Poniższa tabela przedstawia opłaty podstawowe obowiązujące posiadaczy karty VISA TurboKARTA.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Karta kredytowa VISA TurboKARTA w Santander Consumer Banku – opłaty podstawowe

Czynność

Opłata

Wydanie karty

0 zł

Wydanie karty dodatkowej

0 zł

Obsługa karty podstawowej (opłata miesięczna)

 • 4,90 zł,
 • 0 zł – w przypadku realizacji transakcji na kwotę min. 1000 zł

Obsługa karty dodatkowej

2 zł

Obsługa karty (opłata miesięczna) wraz z wysyłką pisemnego zestawienia

 • 5,90 zł,
 • 0 zł – w przypadku realizacji transakcji na kwotę min. 1000 zł

Wymiana karty (na wniosek kredytobiorcy)

15 zł

Realizacja transakcji bezgotówkowej

0 zł

Realizacja transakcji gotówkowej

6 proc. kwoty (min 10 zł)

Wypłata z bankomatu

6 proc. kwoty (min 10 zł)

Przewalutowanie transakcji w EUR

1,26 proc.

Przewalutowanie transakcji w innej walucie niż EUR

2,52 proc.

Car Assistance

0 zł

Uruchomienie planu spłat ratalnych (obciążenie rachunku jednorazowo)

2 proc. wartości transakcji

Uruchomienie planu spłat ratalnych (rozłożenie na raty)

9 proc. wartości transakcji

Przekroczenie limitu kredytowego

30 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez bank.

VISA TurboKARTA – oprocentowanie

Posiadacz karty może korzystać z limitu za darmo w ramach okresu bezodsetkowego, który wynosi 54 dni. Jeśli klient nie zdąży spłacić zobowiązania w terminie, będzie musiał liczyć się z naliczaniem odsetek. Oprocentowanie Karty kredytowej VISA TurboKARTA wynosi 8 proc.

Karta kredytowa VISA TurboKARTA – usługi dodatkowe

 • Istnieje możliwość skorzystania z planu spłat ratalnych. Spłata kredytu może tym samym zostać rozłożona na 3, 6, 10, 12, 18 lub 24 miesiące. Minimalna wysokość zadłużenia musi w tym przypadku wynosić min. 200 zł.
 • Bezpłatne ubezpieczenie Car Assistance, które obejmuje m.in. pomoc w przypadku kradzieży lub awarii samochodu. Klient, który brał udział w wypadku samochodowym, może liczyć na samochód zastępczy, opiekę nad dziećmi czy zakwaterowanie w hotelu.
 • Moneyback w wysokości 3 proc. (płatności na stacjach paliw) i 1 proc. (pozostałe zakupy). Jednym z warunków jest dokonywanie regularnych spłat wymagalnej minimalnej kwoty wskazanej w zestawieniu za poprzedni okres rozliczeniowy.
 • Karta kredytowa VISA TurboKARTA jest objęta dodatkową ochroną transakcji w internecie 3D Secure.
 • Możliwość włączenia się do programu VISA Oferty.

Dla karty kredytowej TurboKARTA oferowanej przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, dla propozycji limitu kredytowego w kwocie 3000 zł (całkowita kwota kredytu) wykorzystanego w całości w dniu zawarcia umowy przy pomocy transakcji bezgotówkowej z oprocentowaniem zmiennym w wysokości 8% oraz z opłatą miesięczną za obsługę karty kredytowej w kwocie 5,90 zł, spłacanego w terminach wskazanych na zestawieniu transakcji i operacji (zestawieniu transakcji płatniczych) z zastosowaniem spłaty minimalnej w każdym kolejnym okresie rozliczeniowym, a w ostatnim okresie rozliczeniowym spłata pozostałej kwoty wykorzystanego limitu, przy założeniu, że Klient zawiera umowę o kartę kredytową na okres 12 miesięcy wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 09.04.2020 r. są następujące: całkowita kwota kredytu: 3000,00 zł; całkowita kwota do zapłaty: 3252,26 zł; całkowity koszt kredytu: 252,26 zł i obejmuje odsetki: 181,46 zł oraz opłaty miesięczne za obsługę karty: 70,80 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,24%.

3Dla karty kredytowej TurboKARTA oferowanej przez Santander Consumer Bank S.A. dla limitu kredytowego w kwocie 3000 zł (całkowita kwota kredytu), z oprocentowaniem zmiennym w wysokości 8%, wykorzystanego w całości w dniu zawarcia umowy przy pomocy transakcji bezgotówkowej, a następnie spłaconego w całości w terminie wskazanym na zestawieniu transakcji i operacji (zestawieniu transakcji płatniczych) jako termin spłaty kwoty minimalnej oraz zakładając, że w kolejnych okresach rozliczeniowych, po dokonaniu spłaty całości uprzednio wykorzystanego limitu, limit będzie ponownie wykorzystywany i spłacany analogicznie oraz przy założeniu, że Klient posiada kartę kredytową przez okres 12 miesięcy, z opłatą miesięczną za obsługę karty kredytowej - przy uwzględnieniu powyższych założeń - w kwocie 0,00 zł wyliczenia na dzień 09.04.2020 r. są następujące: całkowita kwota kredytu: 3000,00 zł; całkowita kwota do zapłaty: 3000,00 zł; całkowity koszt kredytu 0,00 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-05-29

Podatek od kupna samochodu. Kiedy trzeba go zapłacić?

Zakup wymarzonych czterech kółek to nie wszystko. W niektórych przypadkach trzeba będzie jeszcze zapłacić podatek od kupna samochodu.

2020-05-28

Telefony dla seniora. Jaki smartfon dla seniora wybrać?

Osoby starsze często mają problemy z korzystaniem z możliwości, jakie dają nam nowe technologie. Znalezienie odpowiedniego telefonu dla seniora może znacznie ułatwić mu wiele codziennych czynności.

2020-05-22

Ile kosztuje wesele? Orientacyjne koszty wesela

Ślub to bezsprzecznie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Musi mieć więc także odpowiednią oprawę. Przed rozpoczęciem przygotowań warto poznać koszty wesela.

Spirala zadłużenia – czym jest? Jak się z niej wydostać?

Piętrzące się zadłużenie stanowi poważne zagrożenie dla domowego budżetu. Kiedy kolejne kredyty i pożyczki przeznaczane są na spłatę poprzednich, mamy do czynienia ze spiralą zadłużenia.

Odrzucenie spadku. Jak uniknąć dziedziczenia długów?

Osoby, które otrzymują spadek, muszą zdawać sobie sprawę, że odziedziczyć można nie tylko majątek, ale również długi. Odrzucenie spadku umożliwia uniknięcie spłaty zobowiązań zaciągniętych przed spadkodawcę.

Nabijanie klimatyzacji. Ile kosztuje nabicie klimy?

Wakacyjne podróże powinny być dla nas spełnieniem marzeń. Niestety wysoka temperatura i długie godziny spędzone w samochodzie często niszczą nastrój już na samym starcie. Aby uniknąć rozczarowania, należy pamiętać o nabiciu klimatyzacji.

Koszt rejestracji samochodu. Ile kosztuje przerejestrowanie auta?

Zakup wymarzonego pojazdu to jeszcze nie wszystko. Na szczęśliwego nabywcę czeka sporo wydatków i formalności. Jednym z nich jest rejestracja samochodu. Koszt może być całkiem duży, zależy jednak od kilku czynników.

Ikona informacji
poradniki