Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


VISA TurboKARTA to karta kredytowa Santander Consumer Banku, która nie tylko daje możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki w ramach przyznanego limitu, ale pozwoli zarobić na moneybacku. Dodatkowa zaleta tej oferty to darmowy Car Assistance.

Karta kredytowa VISA TurboKARTA – informacje podstawowe

Karta VISA TurboKARTA wyróżnia się wśród innych kredytówek banku moneybackiem (3 proc. za zakupy na stacjach paliwowych oraz 1 proc. za inne zakupy) oraz bezpłatnym pakietem Car Assistance. W ramach moneybacku klient może zyskać do 30 zł miesięcznie, co daje do 360 zł zysku rocznie.

Santander Consumer Bank posiada bogatą ofertę kart kredytowych, które różnią się między sobą nie tylko cennikami, ale również dostępnością czy dodatkowymi usługami. Wśród pozostałych kart kredytowych Santander Consumer Banku znajdują się:

 • Karta Visa Comfort, którą można otrzymać od ręki w placówce banku,
 • Karta Visa Comfort Plus dostępna w oddziale oraz przez internet,
 • Karta Visa Media Markt, dostępna przy wyborze zapłaty za zakupy w sieci sklepów Media Markt w formie rat,
 • Karta Visa Castorama, z której można skorzystać w sieci sklepów Castorama.

Karta kredytowa VISA TurboKARTA w Santander Consumer Bank – warunki Karta kredytowa VISA TurboKARTA w Santander Consumer Bank – warunki (Santander)

Jak zawrzeć umowę o VISA TurboKARTA?

VISA TurboKARTA jest dostępna zarówno online, jak i w placówkach banku. Klienci, którzy chcą przyspieszyć proces wydania karty, udając się do oddziału, będą musieli jednak pogodzić się z faktem, że VISA TurboKARTA nie jest dostępna od ręki.

W przypadku wyboru wniosku online, klient nie musi udawać się do placówki, aby podpisać umowę. Wszystkie formalności można załatwić przez internet oraz telefonicznie. Zainteresowany ofertą banku powinien wypełnić oraz wysłać formularz kontaktowy i poczekać na kontakt ze strony banku. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby klient sam zainicjował rozmowę z konsultantem, wybierając odpowiedni numer infolinii. Po zatwierdzeniu warunków umowy karta oraz numer PIN mogą zostać przekazane klientowi w oddziale lub wysłane osobnymi listami na adres korespondencyjny.

Kredytobiorcy, którzy zdecydowali się na otrzymanie karty listownie, będą musieli jeszcze ją aktywować. Można tego dokonać w bankowości internetowej banku lub dzwoniąc na infolinię.

Z oferty banku mogą skorzystać klienci, którzy posiadają pełną zdolność do czynności prawnych i są osobami fizycznymi.

Przyznany limit kredytowy jest ustalany indywidualnie i stanowi wielokrotność kwoty 100 zł. Jego wysokość jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta. Zmiana jego wysokości może mieć miejsce na wniosek klienta lub z inicjatywy banku. Santander Consumer Bank może zmienić wysokość limitu np. jeśli klient nie korzystał z karty przez ostatnie 6 miesięcy, jego dochody uległy obniżeniu lub znacząco wzrosły jego zobowiązania finansowe. Limit kredytowy jest odnawialny.

VISA TurboKARTA w Santander Consumer Banku – podstawowe opłaty

Santander Consumer Bank nie pobiera opłaty za wydanie karty kredytowej VISA TurboKARTA. Dotyczy to także karty dodatkowej. Plastik jest objęty opłatą miesięczną, jednak aktywni klienci będą mogli jej uniknąć. Poniższa tabela przedstawia opłaty podstawowe obowiązujące posiadaczy karty VISA TurboKARTA.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Karta kredytowa VISA TurboKARTA w Santander Consumer Banku – opłaty podstawowe

Czynność

Opłata

Wydanie karty

0 zł

Wydanie karty dodatkowej

0 zł

Obsługa karty podstawowej (opłata miesięczna)

 • 4,90 zł,
 • 0 zł – w przypadku realizacji transakcji na kwotę min. 1000 zł

Obsługa karty dodatkowej

2 zł

Obsługa karty (opłata miesięczna) wraz z wysyłką pisemnego zestawienia

 • 5,90 zł,
 • 0 zł – w przypadku realizacji transakcji na kwotę min. 1000 zł

Wymiana karty (na wniosek kredytobiorcy)

15 zł

Realizacja transakcji bezgotówkowej

0 zł

Realizacja transakcji gotówkowej

6 proc. kwoty (min 10 zł)

Wypłata z bankomatu

6 proc. kwoty (min 10 zł)

Przewalutowanie transakcji w EUR

1,26 proc.

Przewalutowanie transakcji w innej walucie niż EUR

2,52 proc.

Car Assistance

0 zł

Uruchomienie planu spłat ratalnych (obciążenie rachunku jednorazowo)

2 proc. wartości transakcji

Uruchomienie planu spłat ratalnych (rozłożenie na raty)

9 proc. wartości transakcji

Przekroczenie limitu kredytowego

30 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez bank.

VISA TurboKARTA – oprocentowanie

Posiadacz karty może korzystać z limitu za darmo w ramach okresu bezodsetkowego, który wynosi 54 dni. Jeśli klient nie zdąży spłacić zobowiązania w terminie, będzie musiał liczyć się z naliczaniem odsetek. Oprocentowanie Karty kredytowej VISA TurboKARTA wynosi 8 proc.

Karta kredytowa VISA TurboKARTA – usługi dodatkowe

 • Istnieje możliwość skorzystania z planu spłat ratalnych. Spłata kredytu może tym samym zostać rozłożona na 3, 6, 10, 12, 18 lub 24 miesiące. Minimalna wysokość zadłużenia musi w tym przypadku wynosić min. 200 zł.
 • Bezpłatne ubezpieczenie Car Assistance, które obejmuje m.in. pomoc w przypadku kradzieży lub awarii samochodu. Klient, który brał udział w wypadku samochodowym, może liczyć na samochód zastępczy, opiekę nad dziećmi czy zakwaterowanie w hotelu.
 • Moneyback w wysokości 3 proc. (płatności na stacjach paliw) i 1 proc. (pozostałe zakupy). Jednym z warunków jest dokonywanie regularnych spłat wymagalnej minimalnej kwoty wskazanej w zestawieniu za poprzedni okres rozliczeniowy.
 • Karta kredytowa VISA TurboKARTA jest objęta dodatkową ochroną transakcji w internecie 3D Secure.
 • Możliwość włączenia się do programu VISA Oferty.

Dla karty kredytowej TurboKARTA oferowanej przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wskazana wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) 10,30% wyliczona została na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 29.05.2020 r.
Szczegóły w Regulaminie Programu Sprzedaży Premiowej „Zakupy do pełna” dla kart kredytowych TurboKARTA Santander Consumer Bank S.A..
Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji dla Kart Kredytowych TurboKARTA.

Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego. Decyzja o warunkach i przyznaniu limitu kredytowego na karcie z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji Klienta zostanie podjęta przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

2020-08-25

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.

Kredytobiorca idealny: czym się wyróżnia? Maksymalny wiek kredytobiorcy

Nie tylko kredytobiorcy posiadają rozbudowane oczekiwania względem banków, ale również banki oczekują sporo od nich. Na ich ocenę wpływ ma wiele czynników, w tym wiek osób ubiegających się o środki.

Koszty utrzymania dziecka. Ile kosztuje utrzymanie dziecka?

Rodzicielstwo to nie tylko olbrzymia odpowiedzialność, ale również spore wydatki. Aby dobrze przygotować się do tego zadania, warto więc przeanalizować, ile kosztuje wychowanie dziecka.

Kredyt bez prowizji. Czy zawsze będzie korzystny?

Klientom banków zależy przede wszystkim na uzyskaniu jak najtańszych zobowiązań. Bardzo dużą popularnością cieszą się więc kredyty bez prowizji. Nie zawsze oznacza to jednak realne oszczędności.

Intercyza: co to? Intercyza a długi

Widmo zadłużenia może spędzać sen z powiek, zwłaszcza jeżeli może dotyczyć majątku obojga małżonków. Warto dowiedzieć się, jak działa intercyza oraz w jakich sytuacjach okaże się skuteczna.