Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Rachunek oszczędnościowy w Noble Banku jest aktualnie związany z promocją „Nawet 1,50% na Koncie Oszczędnościowym”. Aktywni klienci mają szansę na skorzystanie z premii przewidzianej w ofercie promocyjnej. Niezbędne do tego będzie posiadanie konta osobistego w Noble Banku.

Jak założyć Konto Oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe można założyć w banku na dwa sposoby:

 • w placówce Noble Banku lub Getin Banku - także razem z kontem osobistym, które jest niezbędne do otrzymania oprocentowania premiowego.
 • poprzez bankowość internetową, jeśli klient posiada już rachunek bankowy w Noble Banku.

W celu zasięgnięcia większej ilości informacji klient może także skorzystać z formularza kontaktowego. Po jego wypełnieniu do klienta oddzwoni doradca. Zamówić rozmowę z doradcą można także poprzez formularz Bankier.pl, co nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. 

Konto oszczędnościowe w Noble Banku – oprocentowanie

Oprocentowanie rachunku jest zależne od kwoty, którą klient na rachunku przechowuje, a także od tego, czy spełni postawione w promocji warunki. Co ważne, oprocentowanie jest progresywne, co oznacza, że wskazana stopa procentowa dotyczy wyłącznie odpowiadającego zakresu kwot, a nie całej sumy.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto oszczędnościowe w Noble Banku – promocyjne oprocentowanie

Przedziały oprocentowania

Oprocentowanie w skali roku

Od 0,01 zł do 50 000 zł

1,10 proc.

Od 50 000,01 zł do 100 000 zł

1,20 proc.

Od 100 000,01 zł do 500 000 zł

1,30 proc.

Od 500 000,01 zł

1,50 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Aby skorzystać z wyższego oprocentowania należy: 

 • zapewnić wpływy na konto osobiste w wysokości co najmniej 1 000 zł - dostępne są Konto Osobiste Noble, Konto Osobiste Noble Private Banking, Konto Getin Up. Klienci, którzy posiadają wycofane ze sprzedaży rachunki: Konto Słoneczne, Rachunek Osobisty Noble Bank, Konto Uniwersalne Plus mogą wypełnić ten warunek za pomocą posiadanych już kont,
 • dokonać transakcji bezgotówkowych na wysokość co najmniej 300 zł wszystkimi kartami wydanymi do konta,
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych od banku drogą elektroniczną (w przypadku konta wspólnego, wystarczy zgoda jednego z posiadaczy),

Dla klientów, którzy nie spełniają powyższych wymogów Noble Bank przygotował oprocentowanie niższe o 0,25 p.p.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto oszczędnościowe w Noble Bank – oprocentowanie standardowe

Przedziały oprocentowania

Oprocentowanie w skali roku

Od 0,01 zł do 50 000 zł

0,85 proc.

Od 50 000,01 zł do 100 000 zł

0,95 proc.

Od 100 000,01 zł do 500 000 zł

1,05 proc.

Od 500 000,01 zł

1,25 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Kapitalizacja odsetek dokonuje się raz na miesiąc, do 15. dnia kalendarzowego. 

Konto oszczędnościowe w Noble Banku – opłaty

Otwarcie konta i jego prowadzenie jest bezpłatne. Klient nie zapłaci także za pierwszy przelew w miesiącu. Każdy kolejny będzie już kosztował 9 zł. Dotyczy to przelewów wykonywanych na własny rachunek prowadzony w Getin Noble Banku oraz przelewów na konta w innych bankach. Wyjątek stanowią przelewy na rachunek lokaty, które są bezwzględnie darmowe. Opłat przy koncie oszczędnościowym nie ma wiele, jednak ich uniknięcie będzie trudne ze względu na konieczność posiadania konta osobistego w przypadku chęci otrzymania wyższego oprocentowania.

Dysponowanie środkami na rachunku oszczędnościowym w Noble Banku

Konto oszczędnościowe, w przeciwieństwie do lokaty, pozwala swobodnie dysponować środkami na nim zgromadzonymi bez zagrożenia utraty odsetek. Wypłata części oszczędności może się wiązać jedynie ze zmniejszeniem kapitału, który pracuje na zysk, a także z opłatami, jeśli jest to trzeci lub kolejny przelew w miesiącu.

Konto Oszczędnościowe w Noble Bank – zalety i wady

Produkt Noble Banku z pewnością zainteresuje osoby, które już posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w banku. Oprocentowanie konta wydaje się atrakcyjne i wyższe niż niektóre lokaty, jednak należy pamiętać, że progi procentowe dotyczą wyłącznie odpowiadającym im przedziałom, a nie całych kwot.

Zalety: 

 • z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci,
 • otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne,
 • brak kwoty minimalnej,
 • możliwość uniknięcia kosztów związanych z posiadaniem karty debetowej.

Wady: 

 • oferta promocyjna wymaga posiadania ROR-u w Noble Bank,
 • brak możliwości przelewania środków bezpłatnie bez ograniczeń.
Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-05-16

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.

2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-16

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Konto oszczędnościowe ranking - jakie wybrać konto oszczędnościowe?

Najlepsze konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie zbliżone do lokat terminowych. Konto oszczędnościowe ma jednak tę zaletę, że można wycofać z niego pieniądze w dowolnej chwili nie tracąc odsetek. Aktualne oprocentowanie znajdziecie zawsze w rankingu kont oszczędnościowych.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.

Ikona informacji
poradniki