Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Konto oszczędnościowe w Noble Banku objęte jest różnymi promocjami, ale można skorzystać również ze standardowej oferty rachunku. W tym drugim przypadku oprocentowanie na koncie wyniesie 0,15 proc. w skali roku. 

Jak założyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe można założyć w banku na dwa sposoby:

  • w placówce Noble Banku lub Getin Banku - także razem z kontem osobistym, które jest niezbędne do otrzymania oprocentowania premiowego.
  • poprzez bankowość internetową, jeśli klient posiada już rachunek bankowy w Noble Banku.

W celu zasięgnięcia większej ilości informacji klient może także skorzystać z formularza kontaktowego. Po jego wypełnieniu do klienta oddzwoni doradca. Zamówić rozmowę z doradcą można także poprzez formularz Bankier.pl, co nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. 

Elastyczne konto oszczędnościowe w Noble Banku – oprocentowanie

Oprocentowanie standardowe rachunku nie jest zależne od kwoty, którą klient na rachunku przechowuje. Na wysokość stawki nie wpływa również spełnienie dodatkowych warunków, których w tym przypadku bank nie weryfikuje. 

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Elastyczne konto oszczędnościowe w Noble Banku – promocyjne oprocentowanie

Przedziały oprocentowania

Oprocentowanie w skali roku

Od 0,01 zł 

0,15 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Kapitalizacja odsetek dokonuje się raz na miesiąc, do 15. dnia kalendarzowego. 

Konto oszczędnościowe w Noble Banku – opłaty

Otwarcie konta i jego prowadzenie jest bezpłatne. Klient nie zapłaci także za pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu. Każdy kolejny będzie już kosztował 9 zł.To samo dotyczy przelewów wewnętrznych. Przelewy na rachunek lokaty są bezwzględnie darmowe. Opłat przy koncie oszczędnościowym nie ma wiele, jednak ich uniknięcie będzie trudne ze względu na konieczność posiadania konta osobistego w przypadku chęci otrzymania wyższego oprocentowania.

Dysponowanie środkami na rachunku oszczędnościowym w Noble Banku

Konto oszczędnościowe, w przeciwieństwie do lokaty, pozwala swobodnie dysponować środkami na nim zgromadzonymi bez zagrożenia utraty odsetek. Wypłata części oszczędności może się wiązać jedynie ze zmniejszeniem kapitału, który pracuje na zysk, a także z opłatami, jeśli jest to trzeci lub kolejny przelew w miesiącu.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Noble Bank – zalety i wady

Zalety: 

  • z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci,
  • otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne,
  • brak kwoty minimalnej,
  • możliwość uniknięcia kosztów związanych z posiadaniem karty debetowej, 

Wady: 

  • brak możliwości przelewania środków bezpłatnie bez ograniczeń.
Zobacz też Najlepsze konta oszczędnościowe [rankingi Bankier.pl]
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-09-16

Płatność kartą przez Internet. Jak płacić kartą przez Internet?

Znajdujące się w naszym portfelu karty płatnicze pozwalają nie tylko na regulowanie płatności w sklepach stacjonarnych. Płatność kartą przez Internet jest prosta i bezpieczna, daje przy tym dodatkowe korzyści.

2020-07-01

Oszczędzanie wody się opłaca. Jak oszczędzać wodę?

Skuteczne oszczędzanie dotyczy nie tylko pieniędzy, które wędrują na nasze konto. Ważne są również zasoby, z których korzystamy. Oszczędzanie wody to nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również zawartość portfela.

2020-06-09

Curve: jak dziala karta Curve i jak ją zdobyć?

Posiadanie wielu kart płatniczych daje więcej możliwości, z drugiej strony oznacza dodatkowe problemy. Zarządzanie plastikami i zapewnienie im bezpieczeństwa jest wówczas zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi jednak karta Curve.

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.

Konto oszczędnościowe ranking - jakie wybrać konto oszczędnościowe?

Najlepsze konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie zbliżone do lokat terminowych. Konto oszczędnościowe ma jednak tę zaletę, że można wycofać z niego pieniądze w dowolnej chwili nie tracąc odsetek. Aktualne oprocentowanie znajdziecie zawsze w rankingu kont oszczędnościowych.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - inwestycja w jego przyszłość

Odpowiedzialni rodzice troszczą się o finansową przyszłość swojej pociechy. Doskonałym pomysłem jest założenie konta oszczędnościowego dla dziecka, które pozwoli uzbierać kapitał na przyszłość.