Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Lokata WELCOME to najwyżej oprocentowana lokata z bogatej oferty depozytowej Lion’s Banku. Można na niej zarobić do 4,00 proc. w skali roku, jeśli dysponuje się dużymi środkami i nigdy nie korzystało z oferty banku.

AKTUALIZACJA 12.12.2018 r. 

Lokata WELCOME została wycofana z oferty banku 7 grudnia 2018 r.

Lokata WELCOME w Lion’s Bank – jakie warunki? Lokata WELCOME w Lion’s Bank – jakie warunki? (Materiały dla mediów)

Lokata WELCOME w Lion’s Banku – informacje podstawowe

Lokata WELCOME jest jedną z lepiej oprocentowanych lokat kwartalnych. Od niedawna można na niej ulokować nie tylko wysokie kwoty, ale również niewielkie oszczędności. Może być założona wyłącznie przez nowych klientów banku.

Jak założyć Lokatę WELCOME?

Lokata jest dostępna wyłącznie w oddziałach Lion’s Banku. Osoby mieszkające poza największymi ośrodkami miejskimi w Polsce mogą mieć problem z jej założeniem. Na wizytę można się umówić, wypełniając formularz kontaktowy - można to zrobić w szybki i prosty sposób na stronie Bankier.pl, bez dodatkowych opłat. Formularz jest także dostępny na stronie internetowej banku.

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty WELCOME w Lion’s Banku

Kwota minimalna została obniżona do 500 zł. Największe wkłady mogą opiewać na kwotę 100 000 zł. Możliwe jest założenie tylko jednej lokaty. Klienci dysponujący większymi funduszami mogą pozostałe środki zdeponować na innych lokatach Lion’s Banku, muszą jednak pamiętać, aby zrobić to po założeniu Lokaty WELCOME, aby nie stracić statusu nowego klienta.

Lokata WELCOME – oprocentowanie

W przeciwieństwie do większości produktów depozytowych Lion’s Banku, oprocentowanie lokaty nie zależy od okresu lokaty, a od wysokości środków przechowywanych na lokacie. Dla wkładów do 20 000 zł oprocentowanie wynosi 4,00 proc. w skali roku. Dla kwoty pomiędzy 20 000,01 zł a 100 000 zł – oprocentowanie spada o 1 pp. i wynosi 3,00 proc. w skali roku.Oprocentowanie jest stałe przez cały okres trwania lokaty, czyli 3 miesiące. 

Warto się zastanowić nad ostateczną kwotą depozytu, ponieważ wpłaty częściowe nie są możliwe. Dokonywanie wypłat skutkuje zerwaniem lokaty, co wiąże się z wypłatą kapitału bez narosłych do tej pory odsetek. Kapitalizacja odsetek następuje po 3 miesiącach, na koniec okresu lokaty.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty WELCOME w Lion’s Banku?

Lokata WELCOME odnawia się na ten sam okres, ale na warunkach Lokaty BON APPETIT. Klienci, którzy założyli lokatę tylko w celu skorzystania z promocyjnego oprocentowania dla nowych klientów, mogą złożyć dyspozycję zmiany charakteru lokaty w każdej chwili.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata WELCOME a Lokata BON APPETIT – porównanie

Parametr

Lokata WELCOME

Lokata BON APPETIT 3M

Oprocentowanie

Do 20 000 zł – 4,00 proc.

Od 20 000,01 do 100 000 zł – 3,00 proc. 

0,01 proc.

Kwota maksymalna lokaty

100 000 zł

Brak

Dostępność

Wyłącznie nowi klienci

Wszyscy klienci

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Lokata WELCOME – dodatkowe warunki

Podstawowym warunkiem stawianym przez bank jest posiadanie statusu nowego klienta. Oznacza to, że atrakcyjne warunki są przeznaczone tylko dla tych osób, które nigdy nie podpisały z bankiem umowy na jakikolwiek produkt finansowy. Co więcej, również zainteresowani, którzy poprzestali na złożeniu wniosku nie mają już możliwości skorzystania z Lokaty WELCOME. Warto wspomnieć, że dotyczy to także klientów Idea Banku, ponieważ wraz z Lion’s Bankiem stanowi on faktycznie jedną instytucję. Podobne warunki stają przed osobą rozważającą Lokatę WELCOME ONLINE.

Poza powyższym wymogiem i kwotami granicznymi lokaty, Lion’s Bank nie stawia przed klientem innych warunków. Klient nie musi zakładać rachunku bankowego ani korzystać z innych produktów banku.

Lokata WELCOME a inne wybrane lokaty Lion’s Banku

Dla tych, którym warunki stawiane przy Lokacie WELCOME nie odpowiadają lub nie posiadają statusu nowego klienta, Lion’s Bank przygotował inne produkty, które mogą bardziej przypaść im do gustu.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Produkty depozytowe Lion's Bank - porównanie

Parametr

Lokata WELCOME

Lokata WELCOME ONLINE

Lokata MIRACLE

Oprocentowanie

maksymalne

4,00 proc.

2,25 proc.

2,45 proc.

Okres trwania

3M

1M, 3M

1M-6M, 8M-10M, 12M, 14M, 18M, 24M, 36M, 48M, 60M

Kwota minimalna

500 zł

100 000 zł

10 000 zł

Kwota maksymalna

100 000 zł

350 000 zł

Brak

Dostępność (status klienta)

Wyłącznie nowi klienci

Wyłącznie nowi klienci

Wszyscy klienci

Dostępność (kanały)

Tylko w oddziale

Tylko przez internet

Bankowość internetowa, telefoniczna, oddział

Wymagane konto osobiste w Lion’s Banku

Nie

Nie

Nie

Odnawialna

Tak

Tak

Tak

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Wszystkie lokaty odnawialne po zakończeniu pierwszego okresu trwania umowy odnawiają się na warunkach lokaty BON APPETIT. 

Konto oszczędnościowe Lion's Excellence może zainteresować klientów, którzy chcą mieć stały dostęp do środków przekazanych bankowi. 

Lokata WELCOME – informacje dodatkowe

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Zalety i wady Lokaty WELCOME w Lion’s Banku

Zalety

Wady

Atrakcyjne oprocentowanie

Dostępna wyłącznie dla nowych klientów

Niska kwota minimalna

Niska kwota maksymalna

Stałe oprocentowanie odporne na wahania stóp procentowych

Lokata dostępna wyłącznie w oddziale Lion’s Banku

Brak konieczności zakładania rachunku bankowego ani korzystania z produktów bankowych Lion’s Banku

Brak możliwości wypłaty częściowej środków

Utrata odsetek w przypadku przedwczesnego zamknięcia depozytu

Możliwość założenia tylko jednej lokaty

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Przy obecnych stopach procentowych, Lokata WELCOME wydaje się jedną z ciekawszych propozycji. Klient nie musi wchodzić w długoterminową relację z bankiem, ponieważ nie jest wymagane zakładanie konta osobistego. Największym minusem może być dostępność oddziałów Lion’s Banku, których nie ma obecnie zbyt wiele i są zlokalizowane wyłącznie w dużych miastach.


2020-05-15

Inflacja: jak inflacja w Polsce wpływa na Twój portfel?

Część terminów używanych przez ekonomistów wydaje nam się obca lub wręcz kompletnie nieprzydatna. Inaczej jest z inflacją, która w znaczącym stopniu wpływa na nasze codzienne życie.

2020-03-02

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się, jak zacząć oszczędzać, i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Ikona informacji
poradniki