Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Lokata w IKO to depozyt, który można założyć wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej. Ograniczenie dostępu do lokaty zostaje wynagrodzone przez bank wyższą stawką niż na innych depozytach z oferty.

AKTUALIZACJA 12.07.2017 r. 

W związku z odświeżeniem oferty depozytowej PKO Banku Polskiego, Lokata w IKO została zastąpiona Lokatą terminową. 

Lokata w IKO – informacje podstawowe

Lokata w IKO jest produktem depozytowym skierowanym do klientów, którzy posiadają w PKO Banku Polskim rachunek bankowy. Bank posiada szeroką ofertę kont osobistych. Należą do nich m.in.:

 • PKO Konto za Zero – podstawowy rachunek za którego prowadzenie PKO BP nie pobiera opłaty,
 • PKO Konto bez Granic z darmową kartą debetową i bezpłatnymi wypłatami z bankomatów krajowych w zamian za sztywną opłatę miesięczną,
 • PKO Konto dla Młodych przeznaczone dla pełnoletnich klientów, którzy nie przekroczyli 26. roku życia.

Lokata jest dostępna wyłącznie w aplikacji mobilnej banku.

Jak założyć Lokatę w IKO?

Lokatę w IKO można założyć tylko kanałem mobilnym. Klienci, którzy korzystają wyłącznie z systemu transakcyjnego w przeglądarce internetowej, nie będą mogli skorzystać z oferty.

Nieprzekonani do nowoczesnych rozwiązań mogą skorzystać z innych depozytów proponowanych przez PKO BP. Bank posiada nie tylko lokaty dostępne przez internet, ale również te, które można otworzyć w placówce.

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty w IKO

Kwota minimalna jest jednakowa dla wszystkich okresów depozytów. Różnicy nie można również zaobserwować w przypadku kwoty maksymalnej. Na każdym z depozytów można ulokować kapitał w dowolnej wysokości, o ile spełnia warunek kwoty minimalnej. 

Lokata w IKO w PKO BP – oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty w IKO jest stałe w całym okresie umownym. PKO BP stosuje jedną stawkę dla całej kwoty zdeponowanej na danej lokacie. Środki są kapitalizowane na koniec trwania lokaty.

Stawka procentowa jest uzależniona od okresu, który wybrał klient. Co do zasady, wyższe oprocentowanie można uzyskać, wybierając dłuższy termin. 

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata w IKO w PKO BP – oprocentowanie

Długość okresu umownego

Wysokość oprocentowania

1 miesiąc

0,70 proc.

3 miesiące

0,80 proc.

6 miesięcy

0,90 proc.

12 miesięcy

1,20 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty w IKO w PKO BP?

Lokata w IKO nie odnawia się automatycznie. Kapitał wraz z wypracowanym zyskiem zostanie przekazany zgodnie z dyspozycją klienta. Otrzymane środki można zdeponować ponownie na dowolnie wybrany przez siebie produkt depozytowy PKO BP, o ile nie stawia on przed klientem dodatkowych warunków takich jak np. konieczność ulokowania nowych środków.

Lokata w IKO – informacje dodatkowe

Lokata w IKO może zainteresować zarówno klientów, którzy będą potrzebowali dostępu do środków w niedługim czasie, jak i tych deponentów, których interesuje oszczędzanie długookresowe. Przeznaczona jest do deponowania oszczędności zgromadzonych w PLN.

Zalety Lokaty w IKO:

 • Oprocentowanie stałe, które jest odporne na zmiany stóp procentowych.
 • Niewygórowany wkład minimalny.
 • Brak kwoty maksymalnej.
 • Otwarcie lokaty, jej prowadzenie oraz likwidacja nie wiążą się z ponoszeniem żadnych opłat.
 • Przeznaczona dla nowych i obecnych klientów banku.

Wady Lokaty w IKO:

 • Konieczność posiadania ROR w PKO BP.
 • Lokata dostępna tylko w aplikacji mobilnej.
 • PKO BP nie przewiduje możliwości dokonywania dopłat do rachunku lokaty.
 • W przypadku przedwczesnej wypłaty środków z depozytu, bank zwróci klientowi sam kapitał bez naliczonych do tej pory odsetek.

2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty bez konta. Jakie są najlepsze? Które wybrać? Oferty.

Większość banków ma w ofercie lokaty bez konta. Są to produkty, które nie wymagają zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Taką lokatę można założyć w placówce lub przez internet.

Ikona informacji
poradniki