Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Lokata na Nowe Środki jest jednym z produktów z bogatej oferty depozytowej Idea Banku. Jest to propozycja dla klientów, którzy nie planują dobierać do lokaty konta osobistego. Jedynym warunkiem depozytu jest przekazanie bankowi nowych środków.

AKTUALIZACJA 03.10.2018 r.

Lokata na nowe środki została wycofana z oferty banku 2 października 2018 r. 

Lokata na Nowe Środki w Idea Banku – jakie warunki? Lokata na Nowe Środki w Idea Banku – jakie warunki? (Idea Bank)

Lokata na Nowe Środki w Idea Banku – informacje podstawowe

Lokata skierowana jest do klientów, którzy przekażą bankowi środki uznane za nowe. Szczegółową informację na temat badania nowych środków można znaleźć w tabeli oprocentowania opublikowanej przez bank.

Za nowe środki uznaje się oszczędności stanowiące nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych przez klienta na kontach osobistych, kontach oszczędnościowych, pozostałych rachunkach, lokatach oraz lokatach strukturyzowanych posiadanych w Idea Banku oraz Lion’s Banku na koniec 20 dnia miesiąca, który poprzedza miesiąc, w którym otwarta została Lokata na Nowe Środki. Saldo posiadanych już środków zasilają również oszczędności zgromadzone przez klienta na wskazanych przez bank lokatach założonych tego samego miesiąca lub dnia co Lokata na Nowe Środki.

Jest to jedyny wymóg stawiany przez bank. Aby założyć Lokatę na Nowe Środki, nie trzeba posiadać konta osobistego w banku. 

Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Pierwszych z nich mogą zainteresować inne propozycje banku – Lokata HAPPY lub Lokata HAPPY PRO.

Jak założyć Lokatę na Nowe Środki w Idea Banku?

Lokatę na Nowe Środki można otworzyć przez internet. Nie można jej natomiast założyć w oddziale lub przez infolinię. Nowy klient może skorzystać wyłącznie z wniosku online zlokalizowanego na stronie internetowej banku lub na tej stronie Bankier.pl.

Osoby, które posiadają już dostęp do bankowości internetowej banku, mogą otworzyć Lokatę na Nowe Środki w systemie transakcyjnym lub przez bankowość mobilną.

Kwota minimalna i kwota maksymalna Lokaty na Nowe Środki

Aby otworzyć lokatę, należy zmieścić się w wyznaczonych przez bank widełkach. Wymagania banku dotyczące wkładu nie są wygórowane. Kwota minimalna Lokaty na Nowe Środki wynosi 500 zł, co pozwoli skorzystać z oferty szerokiemu gronu klientów.

Idea Bank podaje również, ile maksymalnie można ulokować na pojedynczym depozycie. Kwota depozytu nie może przekroczyć 1 000 000 zł. Lokata na Nowe Środki nie posiada ograniczenia liczbowego, co w praktyce oznacza, że na depozyt można przekazać dowolną kwotę.

Lokata na Nowe Środki w Idea Banku – oprocentowanie

Lokata na Nowe Środki jest dostępna na kilka okresów. Wyższe oprocentowanie lokaty przysługuje klientom, którzy zdecydują się ulokować środki na dłuższy termin.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata na Nowe Środki w Idea Banku - oprocentowanie

Długość okresu umownego

Wysokość oprocentowania w skali roku

1 miesiąc

3,20 proc.

2 miesiące 

3,00 proc.

3 miesiące

2,90 proc.

6 miesięcy

2,70 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki jest stałe. Bank nie stosuje zróżnicowania stawki ze względu na wysokość ulokowanego kapitału.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Zerwanie depozytu przed terminem jego zapadalności skutkuje utratą odsetek, które do tej pory zostałyby naliczone. Bank nie przewiduje również dokonywania dopłat do rachunku lokaty.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty na Nowe Środki?

Lokata na Nowe Środki w Idea Banku jest odnawialna. Po upływie okresu umownego, kapitał wraz z narosłymi odsetkami zostaje przekazany na Lokatę Standardową. Zachowany zostaje termin obowiązywania nowej lokaty.

Klienci, którzy chcieliby zmienić charakter depozytu, mogą to zrobić w oddziale banku lub przez bankowość telefoniczną. Czas na dokonanie modyfikacji jest do końca okresu trwania lokaty.

Lokata na Nowe Środki – informacje dodatkowe

Lokata na Nowe Środki otwierana jest wyłącznie w PLN.

Zalety Lokaty na Nowe Środki:

  • Brak konieczności posiadania konta osobistego. 
  • Niska kwota minimalna lokaty. 
  • Wysoka kwota maksymalna lokaty. 
  • Możliwość otwarcia kilku depozytów.  
  • Stałe oprocentowanie gwarantujące pewny zysk.  
  • Oferta dla obecnych i nowych klientów.  

Wady Lokaty na Nowe Środki:

  • Dostępna wyłącznie przez internet.
  • Tylko dla nowych środków.
  • Brak zysku w przypadku wypłaty środków przed terminem. 
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-05-15

Inflacja: jak inflacja w Polsce wpływa na Twój portfel?

Część terminów używanych przez ekonomistów wydaje nam się obca lub wręcz kompletnie nieprzydatna. Inaczej jest z inflacją, która w znaczącym stopniu wpływa na nasze codzienne życie.

2020-03-02

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się, jak zacząć oszczędzać, i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Promocje bankowe - lokaty, karty kredytowe, konta, okazje

Zakładając nowe konto lub wnioskując o kredyt warto poszukać promocji bankowych. Najlepsze promocje pozwalają znacząco obniżyć koszty kredytowania lub skorzystać z konta osobistego na preferencyjnych warunkach. Z kolei promocje lokat umożliwiają dostęp do lepszych stawek oprocentowania.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć.