Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!


Lokata na Nowe Środki jest jednym z produktów z bogatej oferty depozytowej Idea Banku. Jest to propozycja dla klientów, którzy nie planują dobierać do lokaty konta osobistego. Jedynym warunkiem depozytu jest przekazanie bankowi nowych środków.

AKTUALIZACJA 03.10.2018 r.

Lokata na nowe środki została wycofana z oferty banku 2 października 2018 r. 

Lokata na Nowe Środki w Idea Banku – informacje podstawowe

Lokata skierowana jest do klientów, którzy przekażą bankowi środki uznane za nowe. Szczegółową informację na temat badania nowych środków można znaleźć w tabeli oprocentowania opublikowanej przez bank.

Za nowe środki uznaje się oszczędności stanowiące nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych przez klienta na kontach osobistych, kontach oszczędnościowych, pozostałych rachunkach, lokatach oraz lokatach strukturyzowanych posiadanych w Idea Banku oraz Lion’s Banku na koniec 20 dnia miesiąca, który poprzedza miesiąc, w którym otwarta została Lokata na Nowe Środki. Saldo posiadanych już środków zasilają również oszczędności zgromadzone przez klienta na wskazanych przez bank lokatach założonych tego samego miesiąca lub dnia co Lokata na Nowe Środki.

Jest to jedyny wymóg stawiany przez bank. Aby założyć Lokatę na Nowe Środki, nie trzeba posiadać konta osobistego w banku. 

Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Pierwszych z nich mogą zainteresować inne propozycje banku – Lokata HAPPY lub Lokata HAPPY PRO.

Jak założyć Lokatę na Nowe Środki w Idea Banku?

Lokatę na Nowe Środki można otworzyć przez internet. Nie można jej natomiast założyć w oddziale lub przez infolinię. Nowy klient może skorzystać wyłącznie z wniosku online zlokalizowanego na stronie internetowej banku lub na tej stronie Bankier.pl.

Osoby, które posiadają już dostęp do bankowości internetowej banku, mogą otworzyć Lokatę na Nowe Środki w systemie transakcyjnym lub przez bankowość mobilną.

Kwota minimalna i kwota maksymalna Lokaty na Nowe Środki

Aby otworzyć lokatę, należy zmieścić się w wyznaczonych przez bank widełkach. Wymagania banku dotyczące wkładu nie są wygórowane. Kwota minimalna Lokaty na Nowe Środki wynosi 500 zł, co pozwoli skorzystać z oferty szerokiemu gronu klientów.

Idea Bank podaje również, ile maksymalnie można ulokować na pojedynczym depozycie. Kwota depozytu nie może przekroczyć 1 000 000 zł. Lokata na Nowe Środki nie posiada ograniczenia liczbowego, co w praktyce oznacza, że na depozyt można przekazać dowolną kwotę.

Lokata na Nowe Środki w Idea Banku – oprocentowanie

Lokata na Nowe Środki jest dostępna na kilka okresów. Wyższe oprocentowanie lokaty przysługuje klientom, którzy zdecydują się ulokować środki na dłuższy termin.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Lokata na Nowe Środki w Idea Banku - oprocentowanie

Długość okresu umownego

Wysokość oprocentowania w skali roku

1 miesiąc

3,20 proc.

2 miesiące 

3,00 proc.

3 miesiące

2,90 proc.

6 miesięcy

2,70 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki jest stałe. Bank nie stosuje zróżnicowania stawki ze względu na wysokość ulokowanego kapitału.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Zerwanie depozytu przed terminem jego zapadalności skutkuje utratą odsetek, które do tej pory zostałyby naliczone. Bank nie przewiduje również dokonywania dopłat do rachunku lokaty.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty na Nowe Środki?

Lokata na Nowe Środki w Idea Banku jest odnawialna. Po upływie okresu umownego, kapitał wraz z narosłymi odsetkami zostaje przekazany na Lokatę Standardową. Zachowany zostaje termin obowiązywania nowej lokaty.

Klienci, którzy chcieliby zmienić charakter depozytu, mogą to zrobić w oddziale banku lub przez bankowość telefoniczną. Czas na dokonanie modyfikacji jest do końca okresu trwania lokaty.

Lokata na Nowe Środki – informacje dodatkowe

Lokata na Nowe Środki otwierana jest wyłącznie w PLN.

Zalety Lokaty na Nowe Środki:

  • Brak konieczności posiadania konta osobistego. 
  • Niska kwota minimalna lokaty. 
  • Wysoka kwota maksymalna lokaty. 
  • Możliwość otwarcia kilku depozytów.  
  • Stałe oprocentowanie gwarantujące pewny zysk.  
  • Oferta dla obecnych i nowych klientów.  

Wady Lokaty na Nowe Środki:

  • Dostępna wyłącznie przez internet.
  • Tylko dla nowych środków.
  • Brak zysku w przypadku wypłaty środków przed terminem. 
Sponsorowane
Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

2018-11-17

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Lokata jednodniowa - jak działa? Ranking i porównanie ofert

Lokata jednodniowa jest to depozyt zakładany na okres jednego dnia. Lokatę jednodniową najwygodniej jest obsługiwać z poziomu bankowości elektronicznej. Zaletą lokat jednodniowych jest dzienna kapitalizacja odsetek.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się jak zacząć oszczędzać i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

Ikona informacji
poradniki