Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Raiffeisen Polbank daje posiadaczom konta osobistego możliwość otwarcia lokat również przez aplikację na smartfona. Jedną z nich jest atrakcyjnie oprocentowana Lokata Mobilna, której nie można założyć żadnym innym kanałem.

AKTUALIZACJA 16.11.2018 r. 

Lokata Mobilna została wycofana z oferty banku z dniem 13 listopada 2018 r. 

Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbanku – jakie warunki? Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbanku – jakie warunki? (Bankier.pl)

Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbanku – informacje podstawowe

Lokata Mobilna jest skierowana do określonej grupy odbiorców. Aby z niej skorzystać, należy spełnić dwa podstawowe warunki. Pierwszym z nich jest posiadanie konta osobistego w Raiffeisen Polbanku. W ofercie można znaleźć m.in.:

 • Wymarzone Konto Osobiste – bezpłatny rachunek bankowy z darmowymi wypłatami z bankomatów krajowych oraz nominalnym oprocentowaniem konta,  
 • Konto Aktywne – darmowe konto osobiste z bezpłatnymi przelewami oraz możliwością uzyskania zniesienia opłaty za kartę debetową.  

Drugi warunek otwarcia lokaty to posiadanie oraz korzystanie z aplikacji mobilnej banku, w której dostępny jest depozyt.

Jak założyć Lokatę Mobilną?

Lokatę Mobilną można założyć wyłącznie przez aplikację na smartfony Mobilny Bank. Depozyt nie jest dostępny w serwisie transakcyjnym banku, dlatego nie obejdzie się bez instalacji aplikacji.

Bank posiada również inne lokaty w swojej ofercie. Klient, który nie chce otwierać depozytu tym kanałem, również znajdzie coś dla siebie, jednak musi liczyć się z niższą stawką niż na Lokacie Mobilnej.

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty Mobilnej

Wyższe oprocentowanie na Lokatach Mobilnych idzie zwykle w parze z obostrzeniami dotyczącymi kwot, które można na nie przekazać. Nie inaczej jest w przypadku produktu od Raiffeisen Polbanku.

Kwota minimalna Lokaty Mobilnej została wyznaczona na 1 000 zł. Zdeponowana na Lokacie Mobilnej kwota nie może z kolei przekroczyć 10 000 zł. Z jednego rachunku bankowego można otworzyć jedną lokatę. Na depozyt nie można dopłacać nowych środków.

Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbanku – oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty Mobilnej jest stałe, podawane w skali roku. Dotyczy całości środków i nie jest uzależnione od wysokości wkładu. Lokata mobilna może być założona tylko na jeden okres.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbanku – podstawowe parametry lokaty

Parametr

Wartość

Okres lokaty

3 miesiące

Oprocentowanie

1,90 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty Mobilnej?

Lokata Mobilna jest nieodnawialna. Do warunków otwarcia lokaty nie należy posiadanie statusu nowego klienta ani przekazanie nowych środków, dlatego po tym jak kapitał wraz z wypracowanym zyskiem trafi na konto, można ponownie otworzyć jedną Lokatę Mobilną.

Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbanku – informacje dodatkowe

Odsetki na lokacie kapitalizują się po trzech miesiącach, czyli na koniec okresu trwania lokaty. Zerwanie lokaty wcześniej spowoduje zastosowanie przez Raiffeisen Polbank stawki procentowej w wysokości 0,00 proc., co oznacza utratę odsetek.

Zalety Lokaty Mobilnej:

 • jedna z wyżej oprocentowanych lokat w Raiffeisen Polbanku,
 • stałe oprocentowanie niewrażliwe na wahania stóp procentowych,
 • niska kwota minimalna,
 • brak opłat za otwarcie lokaty,
 • możliwość otwarcia przez obecnych oraz nowych klientów,
 • depozyt można założyć ponownie.

Wady Lokaty Mobilnej:

 • konieczność posiadania konta osobistego w Raiffeisen Polbanku, 
 • możliwość założenia wyłącznie przez aplikację Mobilny Bank,  
 • niska kwota maksymalna lokaty, 
 • możliwość posiadania jednej aktywnej lokaty powiązanej z rachunkiem bankowym,  
 • wypłata środków przed terminem poskutkuje obniżeniem oprocentowania do 0,00 proc.  
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-05-15

Inflacja: jak inflacja w Polsce wpływa na Twój portfel?

Część terminów używanych przez ekonomistów wydaje nam się obca lub wręcz kompletnie nieprzydatna. Inaczej jest z inflacją, która w znaczącym stopniu wpływa na nasze codzienne życie.

2020-03-02

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się, jak zacząć oszczędzać, i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.