Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Lokata HAPPY PLUS to propozycja przeznaczona dla nowych klientów Idea Banku. Do największych atutów oferty należy atrakcyjne oprocentowanie do 100 000 zł oraz brak konieczności korzystania z dodatkowych produktów banku.

AKTUALIZACJA 27.09.2017 r. 

Lokata HAPPY PLUS została wycofana z oferty banku z dniem 27 września 2017 r. 

Lokata HAPPY PLUS w Idea Banku – informacje podstawowe 

Lokata HAPPY PLUS to jedna z wielu lokat proponowanych przez Idea Bank. Jest to jeden z lepiej oprocentowanych produktów depozytowych na okres 3-miesięcy, dla kwot powyżej 10 000 zł. Dostępna wyłącznie dla nowych klientów banku. 

Jak założyć Lokatę HAPPY PLUS? 

Otworzyć rachunek lokaty można trzema kanałami:

  • przez internet – wypełniając wniosek dostępny na stronie internetowej banku lub na tej podstronie Bankier.pl, 
  • przez bankowość telefoniczną – dzwoniąc pod podany na stronie internetowej numer telefonu,
  • w oddziale – w dopełnieniu wszystkich formalności dotyczących ulokowania lokaty pomoże doradca w banku. 

Po przyjęciu przez bank wniosku o otwarcie lokaty, klient otrzyma numer rachunku, który należy opłacić. Lokata zostanie aktywowana po zasileniu konta. Produkt jest przeznaczony wyłącznie dla nowych klientów, dlatego lokaty nie można założyć za pośrednictwem bankowości internetowej

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty HAPPY PLUS w Idea Banku 

Kwota minimalna Lokaty HAPPY PLUS wynosi 10 000,01 zł. Największy depozyt złożony w banku na tej lokacie nie może przekroczyć sumy 100 000 zł. Klienci, których fundusze są mniejsze niż podana kwota minimalna, mogą skorzystać z Lokaty HAPPY lub Lokaty HAPPY PRO, które są dostępne dla depozytów od 500 zł. Zarówno w przypadku Lokaty HAPPY PLUS, jak i Lokaty HAPPY oraz Lokaty HAPPY PRO, możliwe jest założenie tylko jednego depozytu

Lokata HAPPY PLUS w Idea Banku – oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty HAPPY PLUS jest stałe przez cały okres trwania lokaty, czyli 3 miesiące. Wynosi 2,50 proc. i obejmuje całość zdeponowanych środków na rachunku. Odsetki są dopisywane po upływie okresu trwania umowy. 

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty HAPPY PLUS w Idea Banku? 

Lokata HAPPY PLUS jest automatycznie odnawialna. Klienci, którzy liczą na wysoki procent przez okres dłuższy niż 3 miesiące, będą jednak rozczarowani. Po upływie pierwszego okresu trwania lokaty, środki zostaną objęte oprocentowaniem obowiązującym na 3-miesięcznej Lokacie STANDARDOWEJ

Klient może w każdej chwili zmienić charakter Lokaty HAPPY PLUS, jeśli chce dysponować środkami po upływie kwartału od ich zdeponowania. 

Lokata HAPPY PLUS – dodatkowe warunki

Aby skorzystać z wyższego oprocentowania niż standardowe, klient musi być uznany przez bank za klienta nowego. W przypadku Idea Banku, przywilej ten traci osoba, która:

  • korzystała z jakiegokolwiek produktu bankowego z oferty banku,
  • złożyła wniosek o zawarcie umowy produktowej. 

Lokata HAPPY PLUS – informacje dodatkowe

Konto osobiste w Idea Banku nie jest wymagane, co wyróżnia propozycję banku wśród konkurencji. Dzięki temu klient nie musi obawiać się dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem produktów bankowych towarzyszących lokacie. 

W przypadku odnowienia Lokaty HAPPY PLUS, zgromadzone na lokacie oszczędności zostaną objęte oprocentowaniem w wysokości 0,01 proc, które obowiązuje obecnie w 3-miesięcznej Lokacie STANDARDOWEJ dostępnej dla wszystkich klientów banku.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata HAPPY PLUS a Lokata STANDARDOWA 3M – porównanie

Parametr

Lokata HAPPY PLUS

Lokata STANDARDOWA 3M

Oprocentowanie

2,50 proc.

0,01 proc.

Kwota minimalna lokaty

10 000,01 zł

1 zł

Kwota maksymalna lokaty

100 000 zł

1 000 000 zł

Dostępność

Wyłącznie nowi klienci

Wszyscy klienci

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Bank nie przewiduje możliwości dokonywania dopłat ani wypłat częściowych z rachunku lokaty w trakcie jej trwania. Wypłata środków z lokaty jest równoznaczna z jej zerwaniem, co skutkuje utratą wypracowanych do tej pory odsetek. 

Lokata HAPPY PLUS w Idea Banku – zalety i wady

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata HAPPY PLUS w Idea Banku – zalety i wady

Zalety

Wady

Atrakcyjne oprocentowanie

Tylko dla nowych klientów banku

Oprocentowanie stałe w całym okresie trwania lokaty

Wysoka kwota minimalna lokaty

Brak konieczności posiadania konta osobistego w Idea Banku

Brak możliwości dokonywania częściowych wypłat środków

Wysoka kwota maksymalna lokaty

Utrata odsetek w przypadku wcześniejszej likwidacji lokaty

Możliwość złożenia wniosku o lokatę wieloma kanałami

Możliwość założenia tylko jednej lokaty

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Lokatą HAPPY PLUS mogą być zainteresowani klienci poszukujący produktu oszczędnościowego, który oferuje atrakcyjne oprocentowanie i nie wymaga zakładania rachunku bankowego. Wyższą stopę procentową można znaleźć na Lokacie HAPPY, bliźniaczym produkcie Idea Banku, jednak w jej przypadku kwota maksymalna jest znacznie niższa, co nie pozwoli na osiągnięcie wysokiego zysku. Klient może się zdecydować wyłącznie na jedną ze wspominanych lokat, ponieważ po otwarciu rachunku jednej z nich traci status nowego klienta.


2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokata jednodniowa - jak działa? Ranking i porównanie ofert

Lokata jednodniowa jest to depozyt zakładany na okres jednego dnia. Lokatę jednodniową najwygodniej jest obsługiwać z poziomu bankowości elektronicznej. Zaletą lokat jednodniowych jest dzienna kapitalizacja odsetek.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty bez konta. Jakie są najlepsze? Które wybrać? Oferty.

Większość banków ma w ofercie lokaty bez konta. Są to produkty, które nie wymagają zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Taką lokatę można założyć w placówce lub przez internet.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Ikona informacji
poradniki