Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!


Santander Consumer Bank zachęca do otwarcia Lokaty Direct+ Wzrost, oferując atrakcyjne oprocentowanie. Lokata dostępna jest przez telefon, jednak bank udostępnia również formularz internetowy w przypadku rocznego depozytu. Podstawowym warunkiem uprawniającym klienta do skorzystania z oferty jest zasilenie rachunku lokaty nowymi środkami.

Lokata Direct+ Wzrost w Santander Consumer Bank – jakie warunki? Lokata Direct+ Wzrost w Santander Consumer Bank – jakie warunki? (Santander)

Lokata Direct+ Wzrost – informacje podstawowe

Lokata Direct+ Wzrost to oferta, z której mogą skorzystać klienci dysponujący nowymi środkami. Aby ją otworzyć nie trzeba być nowym klientem. Posiadacze innych depozytów w Santander Consumer Banku mogą bez przeszkód zlecić otwarcie Lokaty Direct+ Wzrost, o ile spełnią powyższy warunek.

Jak założyć Lokatę Direct+ Wzrost?

Lokata Direct+ Wzrost należy do depozytów z grupy Direct+, których cechą charakterystyczną jest możliwość ich otwarcia przez telefon. Bank posiada również w ofercie lokaty z grupy Zysk+, które można otworzyć w oddziale.

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty Direct+ Wzrost

Z atrakcyjnego oprocentowania na Lokacie Direct+ Wzrost można skorzystać po spełnieniu dwóch warunków. Jednym z nich jest konieczność zdeponowania nowych środków. Drugi to wniesienie wkładu przekraczającego kwotę minimalną ustaloną na 1 000 zł.

Maksymalna kwota Lokaty Direct+ Wzrost nie została wyznaczona. Klienci, którym odpowiada proponowane przez bank oprocentowanie, mogą odłożyć na depozycie dowolną sumę, która przekroczy dolna granicę kwotową.

Lokata Direct+ Wzrost – oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty Direct+ Wzrost jest stałe w całym okresie jej trwania. Jego wysokość nie zależy od ulokowanej kwoty i dotyczy wszystkich depozytów. Produkt przewiduje jednak zróżnicowanie stopy procentowej, która zależy od okresu lokaty. Klienci, którzy rozstaną się z oszczędnościami na dłużej, otrzymają lepszą stawkę. Oprocentowanie lokaty Direct+ Wzrost wynosi:

 • 1,90 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 12 miesięcy,
 • 2,00 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 15 miesięcy, 
 • 2,30 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 24 miesiące,
 • 2,60 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 36 miesięcy. 

Bank dopisze odsetki do kapitału lokaty na koniec okresu jej trwania. W przypadku wypłaty środków przed terminem bank nie naliczy odsetek.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty Direct+ Wzrost?

Lokata Santander Consumer Banku odnawia się automatycznie, jednak klient może wypłacić środki, nie tracąc odsetek. Stanie się tak, jeśli dyspozycja ma zostać wydana po zakończeniu okresu lokaty.

W tym celu należy wysłać dokument za pomocą tradycyjnej poczty lub elektronicznego kanału wysyłania skanów dyspozycji depozytowych. Ważne jest, aby w dyspozycji wypłaty zaznaczyć odpowiednią opcję. W innym wypadku bank zamknie rachunek lokaty wcześniej, co spowoduje utratę narosłych odsetek.

Klient nie może zdeponować tych samych oszczędności na Lokacie Direct+ Wzrost, ponieważ stracą one status nowych środków. To samo dotyczy prolongaty lokaty. Środki na przedłużonej lokacie zostaną objęte oprocentowaniem obowiązującym na Lokacie Direct+ na dzień zapadalności depozytu.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Lokata Direct+ Wzrost a Lokata Direct+

Parametr

Lokata Direct+ Wzrost

Lokata Direct+

12M

15M

24M

36M

12M

15M

24M

36M

Oprocentowanie

1,90 proc.

2,00 proc. 

2,30 proc.

2,60 proc.

1,50 proc

1,50 proc.

1,70 proc.

1,90 proc.

Dostępność

Tylko dla nowych środków

Brak wymogu statusu nowych środków

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Istnieje możliwość zmiany warunków przedłużonej lokaty. Bank może wcześniej skontaktować się telefonicznie z klientem i ustalić indywidualne warunki nowego depozytu.

Lokata Direct+ Wzrost – informacje dodatkowe

Zalety:

 • atrakcyjne oprocentowanie,  
 • stała stawka odporna na zmiany stóp procentowych, 
 • brak kwoty maksymalnej, 
 • lokata dostępna bez konta bankowego lub innych produktów banku,  
 • lokata dostępna online lub przez telefon.  

Wady:

 • brak możliwości przedwczesnego zerwania lokaty bez utraty odsetek,
 • oferta dotyczy tylko nowych środków,  
 • wysoka kwota minimalna. 
Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

2018-11-17

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Promocje bankowe - lokaty, karty kredytowe, konta, okazje

Zakładając nowe konto lub wnioskując o kredyt warto poszukać promocji bankowych. Najlepsze promocje pozwalają znacząco obniżyć koszty kredytowania lub skorzystać z konta osobistego na preferencyjnych warunkach. Z kolei promocje lokat umożliwiają dostęp do lepszych stawek oprocentowania.

Lokaty walutowe. Ranking lokat bankowych w euro. Oferty.

Większość banków ma w swojej ofercie lokaty walutowe. Najczęściej są to depozyty w euro (EUR), dolarze (USD), funcie brytyjskim (GBP) i franku szwajcarskim (CHF). Oprocentowanie lokat walutowych jest znacznie niższe niż depozytów w złotówkach.

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się jak zacząć oszczędzać i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

Ikona informacji
poradniki