Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Santander Consumer Bank zachęca do otwarcia Lokaty Direct+ Wzrost, oferując atrakcyjne oprocentowanie. Lokata dostępna jest przez telefon, jednak bank udostępnia również formularz internetowy w przypadku rocznego depozytu. Podstawowym warunkiem uprawniającym klienta do skorzystania z oferty jest zasilenie rachunku lokaty nowymi środkami.

Aktualizacja 02.01.2020 r. 

Lokata Direct+ została wycofana z oferty banku 27 grudnia 2019 r. 

Lokata Direct+ Wzrost w Santander Consumer Bank – jakie warunki? Lokata Direct+ Wzrost w Santander Consumer Bank – jakie warunki? (Santander)

Lokata Direct+ Wzrost – informacje podstawowe

Lokata Direct+ Wzrost to oferta, z której mogą skorzystać klienci dysponujący nowymi środkami. Aby ją otworzyć nie trzeba być nowym klientem. Posiadacze innych depozytów w Santander Consumer Banku mogą bez przeszkód zlecić otwarcie Lokaty Direct+ Wzrost, o ile spełnią powyższy warunek.

Jak założyć Lokatę Direct+ Wzrost?

Lokata Direct+ Wzrost należy do depozytów z grupy Direct+, których cechą charakterystyczną jest możliwość ich otwarcia przez telefon. Bank posiada również w ofercie lokaty z grupy Zysk+, które można otworzyć w oddziale.

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty Direct+ Wzrost

Z atrakcyjnego oprocentowania na Lokacie Direct+ Wzrost można skorzystać po spełnieniu dwóch warunków. Jednym z nich jest konieczność zdeponowania nowych środków. Drugi to wniesienie wkładu przekraczającego kwotę minimalną ustaloną na 1 000 zł.

Maksymalna kwota Lokaty Direct+ Wzrost nie została wyznaczona. Klienci, którym odpowiada proponowane przez bank oprocentowanie, mogą odłożyć na depozycie dowolną sumę, która przekroczy dolna granicę kwotową.

Lokata Direct+ Wzrost – oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty Direct+ Wzrost jest stałe w całym okresie jej trwania. Jego wysokość nie zależy od ulokowanej kwoty i dotyczy wszystkich depozytów. Produkt przewiduje jednak zróżnicowanie stopy procentowej, która zależy od okresu lokaty. Klienci, którzy rozstaną się z oszczędnościami na dłużej, otrzymają lepszą stawkę. Oprocentowanie lokaty Direct+ Wzrost wynosi:

 • 1,70 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 12 miesięcy,
 • 1,90 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 15 miesięcy, 
 • 2,20 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 24 miesiące,
 • 2,40 proc. w skali roku dla Lokaty Direct+ Wzrost na 36 miesięcy. 

Bank dopisze odsetki do kapitału lokaty na koniec okresu jej trwania. W przypadku wypłaty środków przed terminem bank nie naliczy odsetek.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty Direct+ Wzrost?

Lokata Santander Consumer Banku odnawia się automatycznie, jednak klient może wypłacić środki, nie tracąc odsetek. Stanie się tak, jeśli dyspozycja ma zostać wydana po zakończeniu okresu lokaty.

W tym celu należy wysłać dokument za pomocą tradycyjnej poczty lub elektronicznego kanału wysyłania skanów dyspozycji depozytowych. Ważne jest, aby w dyspozycji wypłaty zaznaczyć odpowiednią opcję. W innym wypadku bank zamknie rachunek lokaty wcześniej, co spowoduje utratę narosłych odsetek.

Klient nie może zdeponować tych samych oszczędności na Lokacie Direct+ Wzrost, ponieważ stracą one status nowych środków. To samo dotyczy prolongaty lokaty. Środki na przedłużonej lokacie zostaną objęte oprocentowaniem obowiązującym na Lokacie Direct+ na dzień zapadalności depozytu.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata Direct+ Wzrost a Lokata Direct+

Parametr

Lokata Direct+ Wzrost

Lokata Direct+

12M

15M

24M

36M

12M

15M

24M

36M

Oprocentowanie

1,70 proc.

1,90 proc. 

2,20 proc.

2,40 proc.

1,20 proc

1,20 proc.

1,50 proc.

1,60 proc.

Dostępność

Tylko dla nowych środków

Brak wymogu statusu nowych środków

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Istnieje możliwość zmiany warunków przedłużonej lokaty. Bank może wcześniej skontaktować się telefonicznie z klientem i ustalić indywidualne warunki nowego depozytu.

Lokata Direct+ Wzrost – informacje dodatkowe

Zalety:

 • atrakcyjne oprocentowanie,  
 • stała stawka odporna na zmiany stóp procentowych, 
 • brak kwoty maksymalnej, 
 • lokata dostępna bez konta bankowego lub innych produktów banku,  
 • lokata dostępna online lub przez telefon.  

Wady:

 • brak możliwości przedwczesnego zerwania lokaty bez utraty odsetek,
 • oferta dotyczy tylko nowych środków,  
 • wysoka kwota minimalna. 
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-05-15

Inflacja: jak inflacja w Polsce wpływa na Twój portfel?

Część terminów używanych przez ekonomistów wydaje nam się obca lub wręcz kompletnie nieprzydatna. Inaczej jest z inflacją, która w znaczącym stopniu wpływa na nasze codzienne życie.

2020-03-02

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się, jak zacząć oszczędzać, i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokaty bez konta. Jakie są najlepsze? Które wybrać? Oferty.

Większość banków ma w ofercie lokaty bez konta. Są to produkty, które nie wymagają zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Taką lokatę można założyć w placówce lub przez internet.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.