Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!


Lokata Direct+ Online to jeden z wyżej oprocentowanych produktów depozytowych w ofercie Santander Consumer Bank. Po 12 miesiącach można zyskać 1,90 proc. w skali roku. Lokata musi być zasilona nowymi środkami i jest to jedyny warunek, jaki bank stawia przed klientem. 

AKTUALIZACJA 10.02.2017 r. 

Lokata Direct+ Online została wycofana z oferty i zastąpiona Lokatą Direct+ Wzrost

Przygotowywane przez redakcję Bankier.pl rankingi lokat oceniają lokatę oferowaną przez Santander Consumer Bank jako jedną z lepiej oprocentowanych na rynku lokat rocznych.

Lokata Direct+ Online – informacje podstawowe

Podstawowym wymogiem stawianym przez bank w przypadku lokaty Direct+ Online jest zdeponowanie nowych środków na lokacie. Nowi klienci nie będą mieli problemów z założeniem lokaty, tak samo jak osoby korzystające z produktów kredytowych Santander Consumer Bank. Posiadacze innych lokat terminowych w banku mogą założyć lokatę Direct+ Online i prowadzić obie lokaty równolegle. Nie ma możliwości, aby zlikwidować jedną lokatę a fundusze na niej zgromadzone przekazać na lokatę Direct+ Online – muszą to być środki deponowane ponad wolumen funduszy zgromadzonych na innych lokatach terminowych. 

Jak założyć Lokatę Direct+ Online?

Proces założenia lokaty nie jest skomplikowany, jednak można to zrobić wyłącznie przez internet. Na stronie banku należy wypełnić formularz, w którym konieczne będzie wpisanie danych osobowych, numeru telefonu oraz kwoty, na która ma opiewać lokata. Umowa zostanie wysłana do klienta kurierem po rozmowie telefonicznej z konsultantem. Odesłanie jej nic nie kosztuje, ponieważ bank załączy do umowy opłaconą kopertę. Samo przekazanie środków odbywa się przez przelew bankowy. Wniosek o lokatę na 12 miesięcy można także złożyć wypełniając formularz bezpośrednio ze strony Bankier.pl. Lokatę można założyć wyłącznie online, ale warto nadmienić, że wszystkie dyspozycje można wysłać do banku również pocztą, co oznacza, że rozwiązać umowę można wieloma kanałami.

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty Direct+ Online w Santander Consumer Bank

Lokata jest przeznaczona dla środków w wysokości co najmniej 5 000 zł. Jest to dość wysoki próg minimalny i jeden z wyższych obecnie na rynku. Dla osób, które oszczędzają od niedawna, kwota minimalna może okazać się zbyt wysoka. Bank nie wyznacza za to kwoty maksymalnej lokaty, dlatego osoby, które musiały zrezygnować z innych produktów lub nie miały możliwości zdeponować całości swoich oszczędności, mogą to zrobić bez ograniczeń w Santander Consumer Bank.

Lokata Direct+ Online – oprocentowanie

Oprocentowanie na lokacie jest stałe, nominalne – podawane w skali roku. Nie może się ono zmienić w pierwszym okresie trwania lokaty – w przypadku jej odnowienia brane jest pod uwagę oprocentowanie obowiązujące w momencie, kiedy lokata ulega przedłużeniu. Zarówno niskie wkłady jak i lokaty na duże kwoty są oprocentowane jednakowo.

Czynnikiem różnicującym wysokość stopy procentowej jest okres lokaty. Lokata jest dostępna w dwóch wariantach: 

  • na okres 12 miesięcy z oprocentowaniem 1,90 proc. w skali roku,
  • na okres 24 miesięcy z oprocentowaniem 2,30 proc. w skali roku. 

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokaty. Przedwczesne zamknięcie lokaty wiąże się z zastosowaniem przez bank oprocentowania w wysokości 0 proc., co w praktyce oznacza utratę dotychczas wypracowanych odsetek.

Ile kosztuje Lokata Direct+ Online w Santander Consumer Bank?

Lista czynności za które klient musi zapłacić przy prowadzeniu lokaty jest bardzo krótka. Należą do nich: 

  • odwołanie lub zmiana ustanowionego wcześniej pełnomocnictwa,
  • odwołanie lub zmiana zapisu na wypadek śmierci,
  • zmiana numeru rachunku wymaganego do rozliczeń. 

Założenie, prowadzenie, zamknięcie czy likwidacja lokaty jest bezpłatne. Wymienione wyżej czynności są obarczone opłatą w wysokości 10 zł. 

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty Direct+ Online?

Lokata automatycznie ulega przedłużeniu na taki sam okres co lokata początkowa. Klient nie ma jednak możliwości skorzystania ponownie z oferty Direct+ Online, ponieważ fundusze zgromadzone na lokacie stracą już status nowych środków. Umowa przewiduje prolongatę lokaty na warunkach Lokaty Direct+ Internet, dostępnej dla wszystkich klientów.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Lokata Direct+ Online a Lokata Direct+ Internet - porównanie

Parametr

Lokata Direct+ Online

Lokata Direct+ Internet

12M

24M

12M

24M

Oprocentowanie

1,90 proc.

2,30 proc.

1,60 proc

1,90 proc.

Dostępność

Tylko dla nowych środków

Brak wymogu statusu nowych środków

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Przed prolongatą zysk powiększa kapitał, co stanowi nową podstawę do obliczania odsetek w kolejnym okresie trwania lokaty. Jeśli klient nie chce przedłużać lokaty, konieczne będzie złożenie dyspozycji jej zamknięcia. Jeśli po zakończeniu pierwszej lokaty Lokata Direct+ Internet zniknie z oferty banku, a klient nie złoży jeszcze dyspozycji zamknięcia, środki trafią na nieoprocentowany rachunek w banku. Wypłacenie ich będzie możliwe dopiero po złożeniu takiej dyspozycji. 

Lokata Direct+ Online – informacje dodatkowe

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Zalety i wady Lokaty Direct+ Online w Santander Consumer Bank

Zalety

Wady

Atrakcyjne oprocentowanie

Tylko dla nowych środków

Oprocentowanie stałe odporne na wahania stóp procentowych

Brak możliwości częściowej wypłaty środków

Brak konieczności zakładania ROR-u czy korzystania z innych produktów banku

Utrata odsetek w przypadku wcześniejszej likwidacji lokaty

Brak kwoty maksymalnej lokaty

Wysoka kwota minimalna lokaty

Brak opłat za podstawowe czynności związane z prowadzeniem lokaty

Możliwość założenia lokaty wyłącznie online

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Santander Consumer Bank nie posiada w swojej ofercie rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych i w związku z tym nie wymaga od klienta założenia u siebie konta. Należy jednak mieć konto osobiste w innym banku, aby wykonać z niego przelew zasilający lokatę. Trudności z założeniem lokaty mogą mieć także osoby, które nie korzystają na co dzień z internetu.

Sponsorowane
Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty bez konta. Jakie są najlepsze? Które wybrać? Oferty.

Większość banków ma w ofercie lokaty bez konta. Są to produkty, które nie wymagają zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Taką lokatę można założyć w placówce lub przez internet.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Lokata jednodniowa - jak działa? Ranking i porównanie ofert

Lokata jednodniowa jest to depozyt zakładany na okres jednego dnia. Lokatę jednodniową najwygodniej jest obsługiwać z poziomu bankowości elektronicznej. Zaletą lokat jednodniowych jest dzienna kapitalizacja odsetek.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Ikona informacji
poradniki