Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!


Lokata Bezkompromisowa to produkt oszczędnościowy BGŻOptima, który oferuje możliwość przedterminowego zerwania lokaty bez utraty wypracowanego zysku. Aby skorzystać z atrakcyjnie oprocentowanej lokaty kwartalnej, należy posiadać status nowego klienta i założyć konto oszczędnościowe. 

AKTUALIZACJA 05.10.2018 r. 

Lokata Bezkompromisowa została wycofana z oferty banku 5 października 2018 r. 

Lokata Bezkompromisowa w BGŻOptima – informacje podstawowe

Lokata Bezkompromisowa to produkt depozytowy banku, który na stałe zagościł w czołówce lokat zakładanych na okres kwartału. Cechą charakterystyczną produktu BGŻOptima jest możliwość wypłaty środków z lokaty przed terminem jej zakończenia bez utraty naliczonych odsetek. Zyskiem na lokacie będą mogli się cieszyć wyłącznie nowi klienci, którzy otworzą jednocześnie podstawowy rachunek oszczędnościowy w banku – Konto Indywidualne BGŻOptima. 

Podobne warunki obowiązują w przypadku bliźniaczego produktu BGŻOptima. 3-miesięczna Lokata Bezkarna oferuje wyższe oprocentowanie, jednak zdeponować na jej rachunku będzie można znacznie mniej środków. 

Jak założyć Lokatę Bezkompromisową?

Lokatę Bezkompromisową można założyć wyłącznie przez sieć internetową. Wniosek online można znaleźć na stronie internetowej banku oraz na portalu Bankier.pl.

Cały proces założenia lokaty, począwszy od złożenia wniosku po jej otwarcie, odbywa się przed ekranem komputera. Niezbędne będzie podanie przez klienta danych osobowych potwierdzone skanem dowodu osobistego, a także wskazanie numeru rachunku, z którego klient zasili Lokatę Bezkompromisową. Wypełnienie wszystkich formalności nie powinno zająć więcej niż kilka minut. 

Decydując się na Lokatę Bezkompromisową, klient jednocześnie otwiera Konto Indywidualne Rachunek SMART BGŻOptima. Środki zdeponowane na lokacie po zakończeniu jej trwania zostaną przekazane na konto oszczędnościowe. 

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty Bezkompromisowej w BGŻOptima

Kwota minimalna lokaty została ustalona na poziomie 1 000 zł. Klienci, którzy nie odłożyli takiej sumy, mogą skorzystać z korzystnie oprocentowanych kont oszczędnościowych.

Maksymalna kwota depozytu nie może przekroczyć 100 000 zł. Nadwyżkę środków można przeznaczyć na założenie innych lokat. Aby cieszyć się oprocentowaniem na Lokacie Bezkompromisowej należy zawnioskować o nią w pierwszej kolejności. Jest to podyktowane koniecznością posiadania statusu nowego klienta. 

Lokata Bezkompromisowa w BGŻOptima – oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty Bezkompromisowej wynosi 2,70 proc. w skali roku. Jest to jedna z lepszych propozycji nie tylko wśród lokat kwartalnych na duże kwoty, ale również wszystkich lokat zawieranych na ten okres. 

BGŻOptima zastosował sprawdzone przy Lokacie Bezkarnej rozwiązanie, które dodatkowo uatrakcyjnia ofertę. Jest nim możliwość przedterminowego zerwania lokaty bez utraty wypracowanych do momentu rozwiązania umowy odsetek. 

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty Bezkompromisowej?

Lokata Bezkompromisowa jest lokatą nieodnawialną. Po upływie kwartału zdeponowany kapitał wraz z narosłymi odsetkami zostanie przekazany na Konto Indywidualne BGŻOptima. 

Zadowoleni ze współpracy z bankiem mogą pozostawić środki na rachunku oszczędnościowym lub założyć lokatę dostępną dla wszystkich klientów np. Lokatę Elastyczną lub Lokatę standardową. Zysk, który obie lokaty pozwolą wypracować jest niższy niż na Lokacie Bezkompromisowej, jednak bank stawia też przed klientem mniej wymagające warunki. 

Lokata Bezkompromisowa w BGŻOptima – dodatkowe warunki

  • Założenie Lokaty wymaga od klienta założenia Konta Indywidualnego BGŻOptima.
  • Aby założyć Lokatę Bezkompromisową trzeba być nowym klientem dla banku. Klienci, którzy prowadzili kiedykolwiek Konto Indywidualne BGŻOptima, będą mogli otworzyć lokatę, jeśli minęło co najmniej 12 miesięcy od zamknięcia konta do momentu podpisania nowej umowy.
  • Jeden klient może otworzyć jedną lokatę.

Lokata Bezkompromisowa w BGŻOptima – zalety i wady

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Lokata Bezkompromisowa w BGŻOptima  – zalety i wady

Zalety

Wady

Korzystne oprocentowanie

Tylko dla nowych klientów banku

Oprocentowanie stałe

Konieczność otwarcia konta oszczędnościowego w BGŻOptima

Możliwość zerwania lokaty w dowolnym momencie jej trwania bez utraty wypracowanych odsetek

Możliwość założenia tylko jednej lokaty.

Niewygórowana kwota minimalna lokaty

Brak możliwości skorzystania z oferty ponownie

Wysoka kwota maksymalna lokaty

Lokata dostępna wyłącznie online

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Bank nie daje możliwości odnowienia lokaty. Warto również rozważyć, czy Lokata Bezkarna nie będzie bardziej korzystna dla klienta. Jej wybór może być lepszym rozwiązaniem dla osób, które dysponują kapitałem nieznacznie wyższym niż 20 000 zł. Można zdecydować się wyłącznie na jedną z ofert.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

2018-11-17

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Lokaty w euro - jakie oprocentowanie? Najlepsze oferty

Lokaty w euro znajdziemy w ofercie niemal każdego banku. Ich oprocentowanie zależy od stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Zakładając lokatę walutową należy pamiętać, że oprócz oprocentowania wpływ na zysk mają kursy walut.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Usługi bankowe - co to jest? Jakie są rodzaje usług banków?

Oferta banków zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych jest obecnie bardzo szeroka. Na rynku są obecne różne produkty i usługi bankowe. Banki wdrażają innowacje. Innowacyjne usługi bankowe dla wielu banków to dzisiaj jedyna szansa na wypracowanie przewagi rynkowej.

Lokata strukturyzowana - czym jest? Produkty strukturyzowane

Produkty strukturyzowane, chociaż wciąż są nowością, cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków. Sprawdź, na czym polega lokata strukturyzowana i dlaczego warto z niej skorzystać.

Ikona informacji
poradniki