Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Lion’s Excellence jest produktem oszczędnościowym, z którego mogą skorzystać wszyscy zainteresowani, chociaż Lion’s Bank premiuje aktywnych klientów z kontem osobistym w banku. Dokonywanie płatności bezgotówkowych kartą oraz zasilanie ROR-u wymaganą kwotą pozwoli na otrzymanie korzystniejszego oprocentowania. 

AKTUALIZACJA 01.08.2019 r. 

15 lipca 2019 r. Konto Lion's Excellence zostało przesunięte do obsługi. 

Lion’s Bank konto oszczędnościowe Lion’s Excellence – jakie warunki? Lion’s Bank konto oszczędnościowe Lion’s Excellence – jakie warunki? (Materiały dla mediów)

Jak założyć konto oszczędnościowe Lion’s Excellence?

Sposobów założenia rachunku oszczędnościowego w Lion’s Banku jest kilka. Złożyć wniosek o otwarcie Lion’s Excellence można przez:

  • bankowość internetową, która pozwala na otwarcie konta w szybki i wygodny sposób, jednak jest dostępna wyłącznie dla obecnych klientów banku, 
  • infolinię,
  • oddział banku.

Wizyta w placówce jest preferowanym kanałem otwarcia rachunku, jednak ze względu na niewielką liczbę oddziałów nowy klient może też skorzystać z infolinii. 

Czytelnicy Bankier.pl mogą wybrać formularz kontaktowy. Po jego wysłaniu do klienta oddzwoni Private Banker ze szczegółami oferty. Skorzystanie z formularza nie wiąże się z żadnymi opłatami dodatkowymi. 

Kwota minimalna i kwota maksymalna konta oszczędnościowego

Na rachunku w Lion’s Banku można budować kapitał już od niewielkich kwot. Bank nie wyznaczył minimalnej kwoty, która musi być utrzymywana na koncie, aby wciąż było aktywne. Brak kwoty maksymalnej może przyciągnąć zamożniejszych klientów. 

Możliwość utrzymywania na koncie środków w dowolnej wysokości może być korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych. W przeciwieństwie do lokat oferowanych przez bank, Lion’s Excellence nie wymaga wysokiej kwoty minimalnej, oferując atrakcyjne oprocentowanie po spełnieniu dwóch warunków. 

Konto oszczędnościowe w Lion’s Banku – oprocentowanie 

Lion’s Bank stosuje dwa progi oprocentowania konta oszczędnościowego. Podstawowe oprocentowanie obejmuje wszystkich posiadaczy Lion’s Excellence. Aby uzyskać wyższą stopę procentową, konieczne będzie zrealizowanie dodatkowego warunku stawianego przez bank. 

Oprocentowanie rachunku jest zmienne.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto oszczędnościowe Lion’s Excellence – oprocentowanie

Wysokość oprocentowania

Warunki

1,50 proc.

Brak

2,15 proc.

Naliczane dla środków o wartości do 10 razy większej niż saldo dostępne na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym prowadzonym przez bank na rzecz posiadacza rachunku.

Pozostałe środki objęte są stawką podstawową. 

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl


Kapitalizacja odsetek
następuje ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego. 

Konto oszczędnościowe Lion’s Excellence – opłaty

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto oszczędnościowe Lion’s Excellence – podstawowe opłaty

Czynność

Opłata

Otwarcie rachunku

0 zł

Prowadzenie rachunku

0 zł

Przelew wewnętrzny

5 zł*

Przelew zewnętrzny

5 zł

*Brak opłaty za pierwszy przelew z rachunku w miesiącu.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Dodatkowe opłaty mogą się pojawić przy prowadzeniu konta osobistego w Lion’s Bank, które jest niezbędne do uzyskania wyższego oprocentowania. 

Konto oszczędnościowe w Lion’s Banku – informacje dodatkowe 

  • Oferta konta jest skierowana do wszystkich klientów.
  • Środki ulokowane na Lion’s Excellence mogą pochodzić z posiadanych w banku rachunków lub lokat
  • Konto osobiste (np. Lion's Prime) w Lion’s Bank nie jest warunkiem koniecznym prowadzenia rachunku objętego oprocentowaniem podstawowym. 
  • Klient może otworzyć maksymalnie 5 rachunków o tych samych parametrach. 

Konto oszczędnościowe Lion’s Excellence – zalety i wady

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Konto oszczędnościowe Lion’s Excellence – zalety i wady

Zalety

Wady

Atrakcyjne oprocentowanie

Wyższe oprocentowanie wymaga prowadzenia ROR-u i spełnienia dodatkowych warunków

Konto jest dostępne dla wszystkich klientów

Otwarcie konta online możliwe tylko dla klientów z dostępem do systemu transakcyjnego

Brak kwoty minimalnej 

Naliczanie opłat za drugi i każdy kolejny przelew z rachunku w miesiącu

Brak kwoty maksymalnej

Możliwość założenia konta przez infolinię

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Największą zaletą konta oszczędnościowego jest wysokie oprocentowanie jak na lokacie. Klienci, którzy preferują ten drugi sposób lokowania środków, mogą skorzystać z szerokiej oferty depozytowej Lion’s Banku, do której należą m.in. Lokata WELCOME, Lokata WELCOME ONLINE, Lokata FORTUNE oraz Lokata MIRACLE

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-05-16

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.

2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-16

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Konto oszczędnościowe ranking - jakie wybrać konto oszczędnościowe?

Najlepsze konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie zbliżone do lokat terminowych. Konto oszczędnościowe ma jednak tę zaletę, że można wycofać z niego pieniądze w dowolnej chwili nie tracąc odsetek. Aktualne oprocentowanie znajdziecie zawsze w rankingu kont oszczędnościowych.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.

Ikona informacji
poradniki