Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!
RRSO 78.35%
Kwota pożyczki 800.0 – 15000.0 zł
Okres spłaty 3 – 36 mies.
Przykład reprezentatywny Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi: 78,35 %, całkowita kwota pożyczki: 4 700 zł; oprocentowanie stałe: 10 % rocznie; czas obowiązywania umowy: 36 miesięcy; wysokość miesięcznych równych rat: 282,15 zł; całkowita kwota do zapłaty: 10 157,37 zł; całkowity koszt pożyczki 5 457,37 zł (w tym: odsetki 770,53 zł, prowizja 4 686,84 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 16/03/2018 r. Niniejszy materiał nie jest ofertą w rozumieniu przepisów prawa, ma charakter wyłącznie informacyjny. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej Wnioskodawcy.


Lekka Pożyczka to rodzaj pożyczki ratalnej. To, co wyróżnia Lekką Pożyczkę na tle konkurencji, to długi maksymalny okres spłaty – nawet do 3 lat, a także wysoka maksymalna kwota pożyczki. Co więcej, Lekka Pożyczka może być wypłacona na konto bankowe lub na poczcie w formie gotówki.

Lekka Pożyczka - oferta pożyczek ratalnych dla wielu osób Lekka Pożyczka - oferta pożyczek ratalnych dla wielu osób (fot. Daniel Dmitriew / FORUM)

Ile można pożyczyć na raty w ramach Lekkiej Pożyczki?

Lekka Pożyczka może wynosić od 800 do nawet 15000 złotych. Maksymalna suma, jaką może pożyczyć wnioskodawca, zależy od jego zdolności kredytowej i historii kredytowej. Ustalana jest indywidualnie w każdym przypadku. Nie ma znaczenia, czy Lekką Pożyczkę bierze po raz pierwszy, czy po raz kolejny, wszyscy wnioskodawcy mają szansą na uzyskanie dostępu do najwyższej oferowanej kwoty pożyczki.

Lekka Pożyczka ma długi okres spłaty

Pożyczki ratalne oferowane jako Lekka Pożyczka mają okres spłaty od 3 do 36 miesięcy. Pożyczkodawca nie ogranicza możliwości nowych klientów co do składania wniosków o pożyczkę na maksymalny czas, jednak może ocenić zdolność i historię kredytową wnioskodawcy i na tej podstawie zadecydować o przyznaniu pożyczki z krótszym okresem spłaty.

Jak otrzymać pożyczkę marki Lekka Pożyczka?

Pożyczki ratalne marki Lekka Pożyczka można wziąć w trzech prostych krokach:

  1. Należy złożyć wniosek o pożyczkę, wypełniając formularz. Należy podać w nim wymagane dane osobowe, kontaktowe oraz inne niezbędne do rozpatrzenia wniosku, a także kwotę i okres spłaty pożyczki.
  2. Podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem pożyczkodawcy należy potwierdzić swoje dane. Przedstawiciel dzwoni na podany we wniosku numer telefonu.
  3. Można czekać na decyzję w sprawie wniosku o pożyczkę. W przypadku decyzji pozytywnej pieniądze przekazywane są na rachunek bankowy lub przygotowywane do odbioru w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego (wypłata z użyciem czeku GIRO).

Wymagania wobec wnioskodawcy o pożyczki ratalne z Lekka Pożyczka

Lekka Pożyczka nie wymaga przedstawiania zaświadczeń o dochodach, stawia natomiast jasne wymagania wobec wnioskodawcy o pożyczkę. Osoba ubiegająca się o pożyczkę powinna:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • posiadać ważny dowód osobisty,
  • być obywatelem Polski i mieć stały adres zamieszkania w Polsce,
  • posiadać numer telefonu komórkowego i adres e-mail,
  • posiadać stałe źródło dochodu.

Pożyczkodawca sprawdza dane wnioskodawcy o pożyczkę w Biurze Informacji Kredytowej oraz w biurach informacji gospodarczej, w tym Krajowym Rejestrze Długów, BIG InfoMonitor i ERIF BIG. Każda decyzja w sprawie wniosku o pożyczkę rozpatrywana jest indywidualnie.

Koszty pożyczki ratalnej Lekka Pożyczka

Na koszty pożyczki ratalnej marki Lekka Pożyczka spłacanej regularnie składają się odsetki oraz prowizja. Odsetki naliczane są od pożyczonej kwoty, a oprocentowanie nominalne w skali roku wynosi 10 procent. Wysokość prowizji ustalana jest indywidualnie i zależy od kwoty pożyczki i okresu spłaty, a także od historii kredytowej i zdolności kredytowej wnioskodawcy o pożyczkę.

Przydatne informacje o pożyczkach ratalnych marki Lekka Pożyczka

Pożyczki ratalne oferowane przez markę Lekka Pożyczka wyróżnia na tle innych produktów pożyczkowych możliwość wypłaty pożyczonych pieniędzy na poczcie lub w Banku Pocztowym lub na rachunek bankowy. Wypłata pożyczki w formie gotówki w okienku pocztowym lub w oddziale Banku Pocztowego jest możliwa dzięki zastosowaniu czeku GIRO. Na jego podstawie osoba uprawniona weryfikuje tożsamość klienta i wypłaca mu pożyczoną kwotę.

Zaletą Lekkiej Pożyczki jest też duża dostępność usług. Firma działa przez  7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele. Dzięki temu pożyczkę łatwo wziąć można w dowolnym momencie.

Lekka Pożyczka oferuje swoim klientom wakacje od spłaty, co działa na podobnej zasadzie co wakacje kredytowe udzielane przez niektóre banki. Wakacje od spłaty pożyczki maksymalnie można wziąć 4 raz w ciągu trwania umowy (przy pożyczce na 36 miesięcy). Polega to na przesunięciu terminu płatności raty. Pożyczkodawca umożliwia skorzystanie tej opcji po spłacie 6 pierwszych rat.

Przeczytaj także:

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-04-24

Kredyt gotówkowy - na co zwrócić uwagę?

Banki prześcigają się w ofertach kredytowych, Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać kredyt gotówkowy, który będzie dopasowany do naszego domowego budżetu?

2019-04-16

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki ją udzielą po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

2019-04-12

Jak dostać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Pożyczkę bez zaświadczeń można otrzymać nie tylko w firmie pozabankowej, ale też i w banku. Jak ją można dostać? Dla kogo jest przeznaczona?

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - co warto o nich wiedzieć?

Rozwiązaniem dla osób zadłużonych może być wybór firmy pozabankowej. Sprawdzamy jak można otrzymać taką pożyczkę oraz jak znaleźć dobrą ofertę.

Pożyczka online - kiedy warto zdecydować się na pożyczkę przez internet?

Pożyczanie pieniędzy jest coraz łatwiejsze. Obecnie można to zrobić nawet przez internet. Wyjaśniamy na jakiej zasadzie działają pożyczki udzielane online.

Różnice między kredytem a pożyczką. Sprawdź zanim podejmiesz decyzję

W artykułach często słowo kredyt i pożyczka traktowane są jak synonimy. Tymczasem między jednym i drugim zachodzą ogromne różnice.

Pożyczka na wakacje - jak wybrać najlepszą ofertę?

Pożyczka w banku lub firmie pozabankowej może sfinansować wyjazd na wakacje. Przed jej zaciągnięciem warto sprawdzić, czym się kierować przy jej wyborze.

Ikona informacji
poradniki