Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Lokata Progresywna wyróżnia się na tle oferty depozytowej Getin Banku możliwością przedterminowego zamknięcia rachunku lokaty bez utraty wszystkich odsetek. Brak kwoty maksymalnej to także atut tej lokaty. 

Lokata Progresywna w Getin Banku – jakie warunki? Lokata Progresywna w Getin Banku – jakie warunki? (fot. Krystian Maj / FORUM)

Jak założyć Lokatę Progresywną?

Lokata Progresywna jest dostępna w wielku różnych kanałach. Obecni klienci mogą ją założyć „od ręki” przez bankowość internetową banku i aplikację mobilną. Ci, którzy dopiero nawiążą relacje z bankiem, muszą skorzystać z wniosku online dostępnego na stronie internetowej banku lub po kliknięciu w baner „Wnioskuj o tę lokatę”, który jest dostępny na tej podstronie Bankier.pl. Lokatę można również założyć w oddziale lub przez infolinię. Aktywacja lokaty nastąpi po zaksięgowaniu przez bank przelewu wysłanego na podany numer rachunku. 

Wyjątkiem jest możliwość otwarcia lokaty w placówce dystrybutora banku. 

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty Progresywnej w Getin Banku

Aby otworzyć Lokatę Progresywną, konieczne będzie posiadanie wolnych 500 zł. Zamożniejsi klienci nie muszą się obawiać, czy wszystkie oszczędności uda się zdeponować na lokacie, ponieważ kwota maksymalna nie została przez Getin Bank wyznaczona

Lokata Progresywna – oprocentowanie

Zgodnie z nazwą lokaty, oprocentowanie depozytu jest progresywne i ustalone przez bank na stałe, na cały okres trwania lokaty. Wraz z upływem czasu, klient zostaje nagrodzony wyższą stopą procentową, która obowiązuje w danym miesiącu. Oprocentowanie średnie dla lokaty, która zostanie utrzymana do terminu jej zapadalności (12 miesięcy), wynosi 1,40 proc.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata Progresywna w Getin Banku - oprocentowanie

Kolejny miesiąc utrzymywania lokaty

Wysokość oprocentowania dla wskazanego miesiąca

1.

0,50 proc.

2.

0,60 proc.

3.

0,70 proc.

4.

0,90 proc.

5.

1,00 proc.

6.

1,10 proc.

7.

1,30 proc.

8.

1,50 proc.

9.

1,90 proc.

10.

2,10 proc.

11.

2,20 proc.

12.

3,00 proc.

Źródło: Oprocentowanie własne Bankier.pl

Środki ulokowane w banku są kapitalizowane na koniec okresu trwania lokaty, czyli po roku od jej założenia. 

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty Progresywnej?

Lokata jest odnawialna, jeśli:

  • klient nie posiada w Getin Banku rachunku bankowego (np. Konta Proste Zasady), 
  • otworzy lokatę u dystrybutora

W pozostałych przypadkach lokata jest traktowana jako nieodnawialna. Klient ma prawo do zmiany jej charakteru w całym okresie jej trwania, jednak ostatnim dniem, w którym jest to możliwe, jest dzień poprzedzający termin zapadalności lokaty. 

Lokata, która zostanie przez bank przedłużona na kolejny rok, będzie objęta oprocentowaniem stałym odpowiadającym stopie referencyjnej NBP obowiązującej w dzień odnowienia depozytu. Odnowiona lokata w dalszym ciągu pozwala klientowi na przedterminową wypłatę środków wraz z naliczonymi odsetkami za pełne miesiące jej utrzymania. 

Lokata Progresywna – informacje dodatkowe

Dokonywanie wypłat z lokaty nie jest dopuszczalne, jednak rachunek można przedwcześnie zlikwidować bez utraty wszystkich wypracowanych dotychczas odsetek. W tej sytuacji bank zastosuje wobec oszczędności uśrednione oprocentowanie według skali progresji za pełne miesiące utrzymania lokaty. 

Bank nie stawia przed klientem wymogu posiadania konta osobistego lub zawarcia umowy na jakikolwiek produkt dodatkowy. Posiadanie konta może mieć jednak wpływ na to, czy lokata zostanie początkowo uznana za odnawialną lub nie. 

Zainteresowani produktem mogą założyć dowolną liczbę lokat

Lokata Progresywna – zalety i wady

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata Progresywna w Getin Banku – zalety i wady

Zalety

Wady

Dostępna dla wszystkich klientów banku

Brak możliwości dokonywania częściowych wypłat środków

Możliwość przedterminowego zamknięcia lokaty bez utraty wszystkich odsetek

Brak konieczności posiadania konta osobistego w Getin Banku

Niska kwota minimalna lokaty

Brak kwoty maksymalnej lokaty

Możliwość założenia większej liczby lokat

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Dla nieprzekonanych Getin Bank przygotował również inne produkty oszczędnościowe. Lokata Tradycyjna może zainteresować klientów, którzy nie chcą rozstawać się z gotówką na długo, ale zależy im na korzystnym oprocentowaniu. Na najlepszą ofertę mogą liczyć osoby, które nie gromadziły funduszy w Getin Banku. Dla nich stworzona została Lokata na Nowe Środki. W ofercie banku można również znaleźć Lokatę Mobilną


2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Lokaty bez konta. Jakie są najlepsze? Które wybrać? Oferty.

Większość banków ma w ofercie lokaty bez konta. Są to produkty, które nie wymagają zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Taką lokatę można założyć w placówce lub przez internet.

Lokata jednodniowa - jak działa? Ranking i porównanie ofert

Lokata jednodniowa jest to depozyt zakładany na okres jednego dnia. Lokatę jednodniową najwygodniej jest obsługiwać z poziomu bankowości elektronicznej. Zaletą lokat jednodniowych jest dzienna kapitalizacja odsetek.

Ikona informacji
poradniki