Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


e-Lokata Progresywna wyróżnia się na tle oferty depozytowej Getin Banku możliwością przedterminowego zamknięcia rachunku lokaty bez utraty wszystkich odsetek. Brak kwoty maksymalnej i podwyższone oprocentowanie w stosunku do oferty prezentowanej w placówce to główne atuty tego produktu.

e-Lokata Progresywna w Getin Banku – jakie warunki? e-Lokata Progresywna w Getin Banku – jakie warunki? (fot. Krystian Maj / FORUM)

Jak założyć e-Lokatę Progresywną?

Lokata jest internetową odmianą Lokaty Progresywnej, dlatego otwarcie jej rachunku jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem tego kanału. Obecni klienci mogą ją założyć „od ręki” przez bankowość internetową banku i aplikację mobilną. Ci, którzy dopiero nawiążą relacje z bankiem, muszą skorzystać z wniosku online dostępnego na stronie internetowej banku lub po kliknięciu w baner „Wnioskuj o tę lokatę”, który jest dostępny na tej podstronie Bankier.pl. Aktywacja lokaty nastąpi po zaksięgowaniu przez bank przelewu wysłanego na podany numer rachunku. 

Wyjątkiem jest możliwość otwarcia lokaty w placówce dystrybutora banku. 

Kwota minimalna i maksymalna e-Lokaty Progresywnej w Getin Banku

Aby otworzyć e-Lokatę Progresywną, konieczne będzie posiadanie wolnych 500 zł. Zamożniejsi klienci nie muszą się obawiać, czy wszystkie oszczędności uda się zdeponować na lokacie, ponieważ kwota maksymalna nie została przez Getin Bank wyznaczona

e-Lokata Progresywna – oprocentowanie

Zgodnie z nazwą lokaty, oprocentowanie depozytu jest progresywne i ustalone przez bank na stałe, na cały okres trwania lokaty. Wraz z upływem czasu, klient zostaje nagrodzony wyższą stopą procentową, która obowiązuje w danym miesiącu. Oprocentowanie średnie dla lokaty, która zostanie utrzymana do terminu jej zapadalności (12 miesięcy), wynosi 1,70 proc.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

e-Lokata Progresywna w Getin Banku - oprocentowanie

Kolejny miesiąc utrzymywania lokaty

Wysokość oprocentowania dla wskazanego miesiąca

1.

0,70 proc.

2.

0,70 proc.

3.

0,85 proc.

4.

1,05 proc.

5.

1,25 proc.

6.

1,45 proc.

7.

1,65 proc.

8.

1,85 proc.

9.

2,30 proc.

10.

2,55 proc.

11.

2,80 proc.

12.

3,30 proc.

Źródło: Oprocentowanie własne Bankier.pl

Środki ulokowane w banku są kapitalizowane na koniec okresu trwania lokaty, czyli po roku od jej założenia. 

Czy jest możliwość odnowienia e-Lokaty Progresywnej?

Lokata jest odnawialna, jeśli:

  • klient nie posiada w Getin Banku rachunku bankowego (np. Konta Proste Zasady), 
  • otworzy lokatę u dystrybutora

W pozostałych przypadkach lokata jest traktowana jako nieodnawialna. Klient ma prawo do zmiany jej charakteru w całym okresie jej trwania, jednak ostatnim dniem, w którym jest to możliwe, jest dzień poprzedzający termin zapadalności lokaty. 

Lokata, która zostanie przez bank przedłużona na kolejny rok, będzie objęta oprocentowaniem stałym odpowiadającym stopie referencyjnej NBP obowiązującej w dzień odnowienia depozytu. Odnowiona lokata w dalszym ciągu pozwala klientowi na przedterminową wypłatę środków wraz z naliczonymi odsetkami za pełne miesiące jej utrzymania. 

e-Lokata Progresywna – informacje dodatkowe

Dokonywanie wypłat z lokaty nie jest dopuszczalne, jednak rachunek można przedwcześnie zlikwidować bez utraty wszystkich wypracowanych dotychczas odsetek. W tej sytuacji bank zastosuje wobec oszczędności uśrednione oprocentowanie według skali progresji za pełne miesiące utrzymania lokaty. 

Bank nie stawia przed klientem wymogu posiadania konta osobistego lub zawarcia umowy na jakikolwiek produkt dodatkowy. Posiadanie konta może mieć jednak wpływ na to, czy lokata zostanie początkowo uznana za odnawialną lub nie. 

Zainteresowani produktem mogą założyć dowolną liczbę lokat

e-Lokata Progresywna – zalety i wady

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

e-Lokata Progresywna w Getin Banku – zalety i wady

Zalety

Wady

Dostępna dla wszystkich klientów banku

Brak możliwości dokonywania częściowych wypłat środków

Możliwość przedterminowego zamknięcia lokaty bez utraty wszystkich odsetek

Lokata dostępna wyłącznie online lub w placówkach dystrybutora

Brak konieczności posiadania konta osobistego w Getin Banku

Niska kwota minimalna lokaty

Brak kwoty maksymalnej lokaty

Możliwość założenia większej liczby lokat

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Wyższe oprocentowanie od oferty dostępnej w placówce zachęci do otwarcia lokaty klientów ceniących sobie czas i załatwiających większość formalności przez internet. Dla nieprzekonanych Getin Bank przygotował również inne produkty oszczędnościowe. e-Lokata Tradycyjna może zainteresować klientów, którzy nie chcą rozstawać się z gotówką na długo, ale zależy im na korzystnym oprocentowaniu. Na najlepszą ofertę mogą liczyć osoby, które nie gromadziły funduszy w Getin Banku. Dla nich stworzona została Lokata na Nowe Środki. W ofercie banku można również znaleźć Lokatę Mobilną

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Promocje bankowe - lokaty, karty kredytowe, konta, okazje

Zakładając nowe konto lub wnioskując o kredyt warto poszukać promocji bankowych. Najlepsze promocje pozwalają znacząco obniżyć koszty kredytowania lub skorzystać z konta osobistego na preferencyjnych warunkach. Z kolei promocje lokat umożliwiają dostęp do lepszych stawek oprocentowania.

Ikona informacji
poradniki