Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


mSaver jest rachunkiem oszczędnościowym służącym do oszczędzania na końcówkach transakcji. Każda zrealizowana przez klienta transakcja jest zaokrąglana do góry, a nadwyżka trafia na rachunek mSaver. Pozwala to na bezbolesne oszczędzanie i gromadzenie kapitału.

AKTUALIZACJA 31.10.2017 r.

29 października 2017 r. mSaver zmienił się w Rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie służący do gromadzenia środków na założone cele. 

Rachunek mSaver w mBanku - jakie warunki? Rachunek mSaver w mBanku - jakie warunki? (FORUM)

mSaver w mBanku – informacje podstawowe

mSaver jest rachunkiem oszczędnościowym, który służy do oszczędzania na tzw. końcówkach transakcji. Po wykonaniu przelewu, wypłaty z bankomatu, płatności kartą kredytową lub debetową wydaną do rachunku bankowego np. eKonta lub eKonta m wartość transakcji zostaje zwiększona, a nadwyżka przelana na rachunek mSaver.

Jak założyć rachunek mSaver w mBanku?

Rachunek mSaver można otworzyć w systemie bankowości internetowej. Wniosek dostępny jest w zakładce „Wnioski”. Rachunek można też otworzyć na mLinii i w placówkach banku.

mSaver w mBanku – oprocentowanie

Oprocentowanie rachunku mSaver dzieli się na standardowe i premium. Oprocentowanie premium wynosi 1% i naliczane jest wówczas, gdy różnica pomiędzy średnim saldem na koniec poprzedniego miesiąca a średnim saldem z miesiąca wcześniejszego jest większa lub równa 100 zł oraz gdy całkowite saldo rachunku jest mniejsze bądź równe 19.999 zł. Dla nowo otwartych rachunków mSaver w pierwszym miesiącu naliczane jest oprocentowanie premium. Oprocentowanie standardowe naliczane jest od kwoty 20.000 zł i wynosi 0,5%.

mSaver w mBanku – opłaty

Rachunek mSaver prowadzony jest bezpłatnie. Pierwszy przelew z rachunku wykonany przez bankowość internetową jest bezpłatny. Koszt drugiego i każdego kolejnego przelewu jest uzależniony od wieku posiadacza. Klienci, którzy mają maksymalnie 24 lata zapłacą za przekaz środków każdorazowo 0,50 zł. Osoby starsze muszą się liczyć z wyższymi opłatami. Za przelew wewnętrzny zlecony przez internet lub telefon bank pobierze 5 zł. Ta sama czynność zrealizowana w placówce będzie kosztować 3 zł więcej. Jeśli jest to przelew zewnętrzny bank naliczy opłatę w wysokości 10 zł. 

mSaver w mBanku – sposoby dokonywania wpłat

Kwota transakcji może być zaokrąglona do pełnych dziesiątek złotych (np. 43,50 zł zostaje zaokrąglone do 50 zł), może być określoną kwotą od każdej transakcji (z przedziału od 3 do 10 zł) lub procentem (z przedziału od 1 do 15%). Nadwyżki przekazywane są na konto mSaver.

Zobacz też Najlepsze konta oszczędnościowe [rankingi Bankier.pl]

2020-09-16

Płatność kartą przez Internet. Jak płacić kartą przez Internet?

Znajdujące się w naszym portfelu karty płatnicze pozwalają nie tylko na regulowanie płatności w sklepach stacjonarnych. Płatność kartą przez Internet jest prosta i bezpieczna, daje przy tym dodatkowe korzyści.

2020-07-01

Oszczędzanie wody się opłaca. Jak oszczędzać wodę?

Skuteczne oszczędzanie dotyczy nie tylko pieniędzy, które wędrują na nasze konto. Ważne są również zasoby, z których korzystamy. Oszczędzanie wody to nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również zawartość portfela.

2020-06-09

Curve: jak dziala karta Curve i jak ją zdobyć?

Posiadanie wielu kart płatniczych daje więcej możliwości, z drugiej strony oznacza dodatkowe problemy. Zarządzanie plastikami i zapewnienie im bezpieczeństwa jest wówczas zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi jednak karta Curve.

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Konto oszczędnościowe ranking - jakie wybrać konto oszczędnościowe?

Najlepsze konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie zbliżone do lokat terminowych. Konto oszczędnościowe ma jednak tę zaletę, że można wycofać z niego pieniądze w dowolnej chwili nie tracąc odsetek. Aktualne oprocentowanie znajdziecie zawsze w rankingu kont oszczędnościowych.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - inwestycja w jego przyszłość

Odpowiedzialni rodzice troszczą się o finansową przyszłość swojej pociechy. Doskonałym pomysłem jest założenie konta oszczędnościowego dla dziecka, które pozwoli uzbierać kapitał na przyszłość.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.