Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Lokata bankowa to najlepszy sposób na bezpieczne przechowywanie zgromadzonych rezerw. Jeśli jednak naszym priorytetem jest łatwy dostęp do oszczędności i możliwość dopłacania w dogodnym momencie, to lepszym wyjściem będzie skorzystanie z konta oszczędnościowego. W Banku Millennium konto można obsługiwać także w aplikacji mobilnej, a nowi klienci otrzymają specjalną ofertę z podwyższonym oprocentowaniem.

AKTUALIZACJA 31.01.2017 r.

Konto oszczędnościowe zostało wycofane z oferty banku 29 stycznia 2017 r. Obecnie w ofercie banku można założyć Konto Oszczędnościowe Profit

Konto oszczędnościowe szczególnie dobrze nadaje się do przechowywania funduszu awaryjnego – środków, które mogą przydać się w przypadku nieprzewidzianych wydatków. Wycofując pieniądze nie musimy martwić się o utratę naliczonych odsetek. Taki rachunek przyda się także wszystkim, którzy chcą mniej lub bardziej regularnie odkładać niewielkie kwoty.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Banku Millennium?

Jeśli posiadamy już dostęp do systemu Millenet, wystarczy zalogować się do bankowości internetowej, wybrać opcję otwarcia nowego konta i wskazać rachunek, który będzie powiązany z kontem oszczędnościowym. Podobnie wygląda procedura w przypadku kontaktu telefonicznego.

Osoby, które nie są jeszcze klientami Banku Millennium mają do wyboru wypełnienie wniosku w serwisie internetowym lub wizytę w placówce. Podpisanie umowy, którą zamówiliśmy online odbywa się za pośrednictwem kuriera albo w oddziale banku.

Konto oszczędnościowe w Banku Millennium – oprocentowanie

Oszczędności na koncie w Banku Millennium są oprocentowane zmienną stawką, a odsetki bank dopisuje do stanu rachunku co miesiąc. Jeśli na koncie mamy mniej niż 1 tys. zł, nasze pieniądze nie będą pracować – bank nie nalicza wówczas odsetek. Standardowe oprocentowanie wynosi:

  • Do salda 50 tys. zł – 0,80 proc.
  • Nadwyżka ponad 50 tys. zł, do 100 tys. zł – 0,90 proc.
  • Nadwyżka ponad 100 tys. zł do 250 tys. zł – 1,20 proc.
  • Nadwyżka ponad 250 tys. zł – 1,40 proc.

Bank Millennium przygotował specjalne warunki dla osób, które wpłacą nowe środki i nie korzystają z innej promocji konta oszczędnościowego. Akcja trwa od 8 do 28 stycznia 2017 r., a podwyższone stawki są ważne w okresie 92 dni od wpłacenia pierwszej puli pieniędzy.

Posiadacze Konta 360° lub Konta 360° Student mogą liczyć na oprocentowanie:

  • 2,50 proc. – do 100 tys. zł włącznie.
  • 1,90 proc. – dla nadwyżki ponad 100 tys. zł.

Posiadacze innych rachunków otrzymają odsetki naliczone według stawek:

  • 2,30 proc. – do 100 tys. zł włącznie.
  • 1,90 proc. – dla nadwyżki ponad 100 tys. zł.

Konto oszczędnościowe w Banku Millennium – opłaty

Konto oszczędnościowe w Millennium jest połączone z rachunkiem osobistym. Otwarcie rachunku i jego prowadzenie są darmowe. Za darmo dokonamy także pierwszej wypłaty w miesiącu. Każdy kolejny przelew będzie kosztować 7,5 zł.

Obsługa konta oszczędnościowego w Banku Millennium

Rezerwami zgromadzonymi na koncie oszczędnościowym można zarządzać za pomocą systemu bankowości internetowej Millenet, w aplikacji mobilnej dla urządzeń Android i iOS oraz poprzez call center TeleMillennium i w oddziałach banku.

Zobacz też Najlepsze konta oszczędnościowe [rankingi Bankier.pl]
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-09-16

Płatność kartą przez Internet. Jak płacić kartą przez Internet?

Znajdujące się w naszym portfelu karty płatnicze pozwalają nie tylko na regulowanie płatności w sklepach stacjonarnych. Płatność kartą przez Internet jest prosta i bezpieczna, daje przy tym dodatkowe korzyści.

2020-07-01

Oszczędzanie wody się opłaca. Jak oszczędzać wodę?

Skuteczne oszczędzanie dotyczy nie tylko pieniędzy, które wędrują na nasze konto. Ważne są również zasoby, z których korzystamy. Oszczędzanie wody to nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również zawartość portfela.

2020-06-09

Curve: jak dziala karta Curve i jak ją zdobyć?

Posiadanie wielu kart płatniczych daje więcej możliwości, z drugiej strony oznacza dodatkowe problemy. Zarządzanie plastikami i zapewnienie im bezpieczeństwa jest wówczas zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi jednak karta Curve.

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - inwestycja w jego przyszłość

Odpowiedzialni rodzice troszczą się o finansową przyszłość swojej pociechy. Doskonałym pomysłem jest założenie konta oszczędnościowego dla dziecka, które pozwoli uzbierać kapitał na przyszłość.