Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Jeszcze do niedawna eurobank był jednym z wielu banków prowadzących działalność w Polsce. Rozpoczął działalność w 2003 roku i początkowo należał do w całości do polskiego inwestora i założyciela Mariusza Łukasiewicza (jednego z założycieli Lukas Banku). Licencję bankową uzyskał, przejmując pakiet kontrolny Banku Społem SA oraz Banku Wschodniego SA. Spółka nosiła nazwę Euro Bank SA i posługiwała się marką handlową eurobank.

Uwaga: eurobank został wykupiony przez BANK MILLENNIUM, który formalnie stał się jego właścicielem 1 października 2019 r. 

eurobank - działalność banku

W 2005 r. właścicielem Euro Banku SA stała się francuska grupa Societe Generale. W listopadzie 2018 r. Societe Generale i Bank Millennium podpisały umowę zakupu większościowego pakietu akcji Euro Banku. Od 1 października 2019 r. eurobank jest jedną z marek Banku Millennium i zakończono proces fuzji prawnej.

eurobank (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

eurobank był jednym z niewielu banków na polskim rynku koncentrujących się niemal wyłącznie na bankowości detalicznej. Zapoczątkował m.in. trend tworzenia mikroplacówek w centrach handlowych i prostych procedur w sprzedaży kredytów gotówkowych.

eurobank - oferta

Instytucja prowadziła rachunki osobiste, wydawała karty debetowe i kredytowe, udzielała kredytów gotówkowych, konsolidacyjnych oraz hipotecznych. W ofercie eurobanku znajdowały się również lokaty terminowe, konta oszczędnościowe oraz fundusze inwestycyjne. Po przejęciu produkty eurobanku zostały wycofane z oferty i nie są już dostępne do sprzedaży. 

eurobank - bankowość elektroniczna

eurobank obsługiwał 1,3 mln klientów, zatrudniał 2,5 tys. pracowników i posiadał sieć 500 placówek w całej Polsce. Użytkownicy bankowości mobilnej mogli korzystać po zalogowaniu m.in. z płatności zbliżeniowych telefonem, a później również z portfela mobilnego Google Pay.

eurobank - bankomaty

Bankomaty eurobanku obsługiwane były przez sieć Euronet, a instytucja umożliwiała swoim klientom dostęp do maszyn z funkcją wpłatomatu w blisko 100 lokalizacjach.

Po 11 listopada 2019 r. klienci eurobanku uzyskują dostęp do bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej Banku Millennium. Marka eurobank w placówkach zostaje zastąpiona logotypem Banku Millennium.

eurobank - przelewy

Posiadacze kont należących uprzednio do oferty eurobanku wciąż mogą korzystać ze swoich rachunków, które teraz obsługuje system transakcyjny Banku Millennium. Przelewy wychodzące w następują w trzech sesjach o 8:35, 12:35 oraz 15:05. Przelew zlecony po 15:05 dotrze do odbiorcy kolejnego dnia roboczego podczas pierwszej sesji rozliczeniowej.

Zlecając przelew zagraniczny należy podać kod BIC (adres SWIFT)BIGBPLPW. 

eurobank - kontakt

  • infolinia: (+48) 801 331 331 lub (+48) 22 598 40 40 czynne 24/7 (koszt połączenia wg taryfy operatora). 
  • formularz kontaktowy dostępny na stronie banku,
  • adres: Bank Millennium S.A., ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa.

2020-09-22

Czek BLIK: jak działają czeki BLIK i jak z nich korzystać?

System BLIK zrewolucjonizował polską bankowość. Dla wielu z nas stał się niemal podstawowym narzędziem. Jednocześnie nie każdy dwie, czym są czeki BLIK i jak z nich korzystać.

2020-09-22

Wypłata z bankomatu bez karty. Jak wypłacić pieniądze z bankomatu bez karty?

Nowe technologie w niezwykły sposób wpływają na nasze funkcjonowanie. Nie inaczej jest również ze sposobem, w jaki korzystamy z bankowości. Jednym z rozwiązań jest wypłata z bankomatu bez karty.

2020-09-22

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

E-wallet. Jak korzystać z wirtualnego portfela?

Nowoczesne usługi finansowe oferują nam wiele narzędzi, pozwalających na efektywne i bezpieczne korzystanie z możliwości oferowanych przez banki. Jednym z nich jest e-wallet, czyli portfel elektroniczny.

Przepisanie mieszkania krok po kroku: darowizna mieszkania

Często przekazujemy najbliższym osobom nie tylko fundusze, ale również nieruchomości. Popularne przepisanie mieszkania zwykle przybiera formę darowizny mieszkania. Warto dowiedzieć się, jak przeprowadzić ją pod względem formalnym.

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Fintech - co to? Co musisz wiedzieć o fintechach?

Rynek usług finansowych zmienia się w bardzo szybkim tempie. Wiele nowoczesnych rozwiązań dostarczają fintechy. Warto dowiedzieć się, czym są, i z jakich narzędzi możemy korzystać.