Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Jeszcze do niedawna eurobank był jednym z wielu banków prowadzących działalność w Polsce. Rozpoczął działalność w 2003 roku i początkowo należał do w całości do polskiego inwestora i założyciela Mariusza Łukasiewicza (jednego z założycieli Lukas Banku). Licencję bankową uzyskał, przejmując pakiet kontrolny Banku Społem SA oraz Banku Wschodniego SA. Spółka nosiła nazwę Euro Bank SA i posługiwała się marką handlową eurobank.

Uwaga: eurobank został wykupiony przez BANK MILLENNIUM, który formalnie stał się jego właścicielem 1 października 2019 r. 

eurobank - działalność banku

W 2005 r. właścicielem Euro Banku SA stała się francuska grupa Societe Generale. W listopadzie 2018 r. Societe Generale i Bank Millennium podpisały umowę zakupu większościowego pakietu akcji Euro Banku. Od 1 października 2019 r. eurobank jest jedną z marek Banku Millennium i zakończono proces fuzji prawnej.

eurobank (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

eurobank był jednym z niewielu banków na polskim rynku koncentrujących się niemal wyłącznie na bankowości detalicznej. Zapoczątkował m.in. trend tworzenia mikroplacówek w centrach handlowych i prostych procedur w sprzedaży kredytów gotówkowych.

eurobank - oferta

Instytucja prowadziła rachunki osobiste, wydawała karty debetowe i kredytowe, udzielała kredytów gotówkowych, konsolidacyjnych oraz hipotecznych. W ofercie eurobanku znajdowały się również lokaty terminowe, konta oszczędnościowe oraz fundusze inwestycyjne. Po przejęciu produkty eurobanku zostały wycofane z oferty i nie są już dostępne do sprzedaży. 

eurobank - bankowość elektroniczna

eurobank obsługiwał 1,3 mln klientów, zatrudniał 2,5 tys. pracowników i posiadał sieć 500 placówek w całej Polsce. Użytkownicy bankowości mobilnej mogli korzystać po zalogowaniu m.in. z płatności zbliżeniowych telefonem, a później również z portfela mobilnego Google Pay.

eurobank - bankomaty

Bankomaty eurobanku obsługiwane były przez sieć Euronet, a instytucja umożliwiała swoim klientom dostęp do maszyn z funkcją wpłatomatu w blisko 100 lokalizacjach.

Po 11 listopada 2019 r. klienci eurobanku uzyskują dostęp do bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej Banku Millennium. Marka eurobank w placówkach zostaje zastąpiona logotypem Banku Millennium.

eurobank - przelewy

Posiadacze kont należących uprzednio do oferty eurobanku wciąż mogą korzystać ze swoich rachunków, które teraz obsługuje system transakcyjny Banku Millennium. Przelewy wychodzące w następują w trzech sesjach o 8:35, 12:35 oraz 15:05. Przelew zlecony po 15:05 dotrze do odbiorcy kolejnego dnia roboczego podczas pierwszej sesji rozliczeniowej.

Zlecając przelew zagraniczny należy podać kod BIC (adres SWIFT)BIGBPLPW. 

eurobank - kontakt

  • infolinia: (+48) 801 331 331 lub (+48) 22 598 40 40 czynne 24/7 (koszt połączenia wg taryfy operatora). 
  • formularz kontaktowy dostępny na stronie banku,
  • adres: Bank Millennium S.A., ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa.

2019-11-28

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy – regularne spłaty zobowiązania pozwolą uniknąć naliczania odsetek, a termin, w którym należy uregulować wykorzystany limit kredytowy jest dłuższy niż miesiąc. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

2019-11-21

Kredyt konsolidacyjny - co to jest? Rodzaje i warunki

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich posiadanych zobowiązań w jedno. Zamiast kilku rat kredytowych płacimy tyko jedną. Skonsolidować możemy kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny, karty kredytowe czy zadłużenie rachunków bieżących.

2019-11-08

Pożyczka przez Internet na konto - zalety pożyczki online na konto

Pożyczka online na konto to szybki i wygodny sposób na “zastrzyk”gotówki. To wybawienie dla osób, które mają problem z płynnością finansową lub chcą spełnić swoje marzenia.

Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Kredyt na dowód znacznie ułatwia wnioskowanie o dodatkowe pieniądze w ramach oferty kredytów gotówkowych w banku i pożyczek w firmach pożyczkowych. Jak sama nazwa wskazuje, w oddziale banku wystarczy dowód do otrzymania kredytu gotówkowego.

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak można sprawdzić, ile wynosi własna zdolność kredytowa? Czy trzeba z tym zagadnieniem udać się do banku? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Własna działalność gospodarcza wydaje się być świetnym rozwiązaniem, ale często martwimy się o brak odpowiednich środków finansowych. Dlatego też, warto zainteresować się wsparciem, jakim jest dofinansowanie dla firm z Unii Europejskiej lub z Urzędu Pracy

Hot hatche do 10, 15, 20 tys. Ranking sportowych aut

Hot Hatche, używane sportowe samochody coupe, można kupić już za mniej niż 10 tys. zł. Przeglądając setki ofert na serwisach ogłoszeniowych, wybraliśmy po siedem aut typu hot hatch w trzech przedziałach cenowych - do 10 tys. zł, 15 tys. zł i 20 tys. zł. Kryteriami, które posłużyły za podstawę naszego wyboru, było przyspieszenie, osiągi silnika przy jednocześnie niskiej cenie, a także dostępność danego modelu w Polsce w oparciu o ogłoszenia sprzedaży w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych.