Konto oszczędnościowe w Banku Millennium

Lokata bankowa to najlepszy sposób na bezpieczne przechowywanie zgromadzonych rezerw. Jeśli jednak naszym priorytetem jest łatwy dostęp do oszczędności i możliwość dopłacania w dogodnym momencie, to lepszym wyjściem będzie skorzystanie z konta oszczędnościowego. W Banku Millennium konto można obsługiwać także w aplikacji mobilnej, a nowi klienci otrzymają specjalną ofertę z podwyższonym oprocentowaniem.

AKTUALIZACJA 31.01.2017 r.

Konto oszczędnościowe zostało wycofane z oferty banku 29 stycznia 2017 r. Obecnie w ofercie banku można założyć Konto Oszczędnościowe Profit

Konto oszczędnościowe w Banku Millennium
Konto oszczędnościowe w Banku Millennium (fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Konto oszczędnościowe szczególnie dobrze nadaje się do przechowywania funduszu awaryjnego – środków, które mogą przydać się w przypadku nieprzewidzianych wydatków. Wycofując pieniądze nie musimy martwić się o utratę naliczonych odsetek. Taki rachunek przyda się także wszystkim, którzy chcą mniej lub bardziej regularnie odkładać niewielkie kwoty.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Banku Millennium?

Jeśli posiadamy już dostęp do systemu Millenet, wystarczy zalogować się do bankowości internetowej, wybrać opcję otwarcia nowego konta i wskazać rachunek, który będzie powiązany z kontem oszczędnościowym. Podobnie wygląda procedura w przypadku kontaktu telefonicznego.

Osoby, które nie są jeszcze klientami Banku Millennium mają do wyboru wypełnienie wniosku w serwisie internetowym lub wizytę w placówce. Podpisanie umowy, którą zamówiliśmy online odbywa się za pośrednictwem kuriera albo w oddziale banku.

Konto oszczędnościowe w Banku Millennium – oprocentowanie

Oszczędności na koncie w Banku Millennium są oprocentowane zmienną stawką, a odsetki bank dopisuje do stanu rachunku co miesiąc. Jeśli na koncie mamy mniej niż 1 tys. zł, nasze pieniądze nie będą pracować – bank nie nalicza wówczas odsetek. Standardowe oprocentowanie wynosi:

  • Do salda 50 tys. zł – 0,80 proc.
  • Nadwyżka ponad 50 tys. zł, do 100 tys. zł – 0,90 proc.
  • Nadwyżka ponad 100 tys. zł do 250 tys. zł – 1,20 proc.
  • Nadwyżka ponad 250 tys. zł – 1,40 proc.

Bank Millennium przygotował specjalne warunki dla osób, które wpłacą nowe środki i nie korzystają z innej promocji konta oszczędnościowego. Akcja trwa od 8 do 28 stycznia 2017 r., a podwyższone stawki są ważne w okresie 92 dni od wpłacenia pierwszej puli pieniędzy.

Posiadacze Konta 360° lub Konta 360° Student mogą liczyć na oprocentowanie:

  • 2,50 proc. – do 100 tys. zł włącznie.
  • 1,90 proc. – dla nadwyżki ponad 100 tys. zł.

Posiadacze innych rachunków otrzymają odsetki naliczone według stawek:

  • 2,30 proc. – do 100 tys. zł włącznie.
  • 1,90 proc. – dla nadwyżki ponad 100 tys. zł.

Konto oszczędnościowe w Banku Millennium – opłaty

Konto oszczędnościowe w Millennium jest połączone z rachunkiem osobistym. Otwarcie rachunku i jego prowadzenie są darmowe. Za darmo dokonamy także pierwszej wypłaty w miesiącu. Każdy kolejny przelew będzie kosztować 7,5 zł.

Obsługa konta oszczędnościowego w Banku Millennium

Rezerwami zgromadzonymi na koncie oszczędnościowym można zarządzać za pomocą systemu bankowości internetowej Millenet, w aplikacji mobilnej dla urządzeń Android i iOS oraz poprzez call center TeleMillennium i w oddziałach banku.

Źródło:
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl