REKLAMA

BGK: wykorzystanie środków Funduszu Wsparcia Kredytobiorców wynosi 9,2 mln zł

2016-10-28 13:22
publikacja
2016-10-28 13:22

Bank Gospodarstwa Krajowego zarejestrował 412 umów o udzielenie wsparcia w ramach Funduszu Wsparcia Kredytobiorców, a łączna kwota przyznanego wsparcia wynosi 9,2 mln zł - poinformowało w piątek PAP biuro prasowe banku.

BGK: wykorzystanie środków Funduszu Wsparcia Kredytobiorców wynosi 9,2 mln zł / Materiały dla mediów

Na koniec czerwca było 285 takich umów o wartości 6,4 mln zł.

Wnioski w sprawie udzielenia wsparcia kredytobiorcy mogą składać od 19 lutego 2016 roku w placówkach kredytodawców, którzy udzielili kredytów mieszkaniowych.

Wsparcie wypłacane jest przez okres nie dłuższy niż 18 miesięcy w wysokości równowartości rat kapitałowych i odsetkowych kredytu mieszkaniowego, ale nie więcej niż 1500 zł miesięcznie. Zwrot wsparcia następuje po upływie dwóch lat karencji, przez 8 kolejnych lat w równych, nieoprocentowanych miesięcznych ratach.

Powstanie Funduszu Wsparcia Kredytobiorców jest efektem wejścia w życie ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Środki funduszu pochodzą z wpłat kredytodawców, a ich łączna wartość w dniu uruchomienia wynosiła około 600 mln zł.

Na fundusz składają się wpłaty banków proporcjonalnie do wielkości posiadanego portfela kredytów mieszkaniowych dla gospodarstw domowych, których opóźnienie w spłacie kapitału lub odsetek przekracza 90 dni. (PAP)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~biznes
600 mln wpłacone przez banki do BGK w grudniu 2015, gdyby je ulokować tylko na 2% rocznie, jest warte 12 mln ODSETEK. Wykorzystanie funduszu po 10 miesiącach jest MNIEJSZE niż odsetki od pozyskanej z banków kwoty. BGK robi więc dobry interes kosztem banków.

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki