Czek BLIK: jak działają czeki BLIK i jak z nich korzystać?
System BLIK zrewolucjonizował polską bankowość. Dla wielu z nas stał się niemal podstawowym narzędziem, często zastępując tradycyjne karty płatnicze. Jednocześnie nie każdy zdaje sobie sprawę ze wszystkich funkcjonalności tego narzędzia Zobaczmy, jak działa czek BLIK.
Jesteś na studiach? Możesz uzyskać do 60 tys. zł kredytu studenckiego 2023/2024
Wielu uważa, że studia to jeden z piękniejszych okresów w życiu. Życie studenta jest jednak pełne wyzwań, w tym finansowych. Preferencyjny kredyt studencki pomaga utrzymać się w okresie nauki. Jego oprocentowanie jest wyjątkowo niskie, a spłata odroczona. Czy jednak kredyt studencki 2023/2024 na pewno jest dobrym rozwiązaniem? Na co trzeba zwrócić uwagę przed złożeniem wniosku kredytowego?
Jak wykonać przelew tradycyjny i czym się różni od nowoczesnych form płatności?
W dobie cyfryzacji i powszechnej digitalizacji, gdzie płatności mobilne i kryptowaluty zyskują na popularności, przelew tradycyjny wydaje się być reliktem przeszłości. Ale czy na pewno? W tym artykule zanurzamy się w szczegóły tej dobrze znanej formy transakcji finansowej, jak przelew tradycyjny – od jej zalet i wad, przez proces realizacji, aż po porównanie z nowocześniejszymi alternatywami.
Polski lider zestawienia. W tych bankach najczęściej zakładamy konto
Konto osobiste oferuje większość banków działających w Polsce. Bankier.pl sprawdził, w których bankach w pierwszym półroczu przybyło najwięcej rachunków typu ROR. Liderem okazał się Bank Pekao. Nie brakowało jednak banków, w których liczba kont się zmniejszyła.
Ile kosztuje pieniądz? Stopy procentowe NBP i ich wpływ na nasze życie
Ceny na półkach sklepowych, wysokość rat kredytowych czy oprocentowanie lokat — wszystkie te parametry mają wspólny mianownik. Jest nim stopa procentowa. Znajomość stóp procentowych NBP wymiernie pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji finansowych. Sprawdźmy zatem, jakie są stopy procentowe w Polsce, jak zmieniają się czasie i w jaki sposób wpływają na nasze finanse osobiste.
Prokurent – definicja, rodzaje, obowiązki
Prokurent to osoba upoważniona do reprezentowania interesów przedsiębiorcy w sprawach sądowych i pozasądowych. Zakres jego obowiązków może być bardzo szeroki. Co warto wiedzieć o tej instytucji? Czy warto ustanawiać prokurę? Koniecznie przeczytaj!
Księga Przychodów i Rozchodów – co warto o niej wiedzieć? Praktyczny poradnik dla przedsiębiorców
Wielu przedsiębiorców decyduje się dokonywać rozliczeń z fiskusem w formie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. To relatywnie tania i prosta w prowadzeniu forma księgowości. Jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się nad wyborem sposobu opodatkowania swojej firmy? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o KPiR!