Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2023-09-21
Miniatura

Czek BLIK: jak działają czeki BLIK i jak z nich korzystać?

System BLIK zrewolucjonizował polską bankowość. Dla wielu z nas stał się niemal podstawowym narzędziem, często zastępując tradycyjne karty płatnicze. Jednocześnie nie każdy zdaje sobie sprawę ze wszystkich funkcjonalności tego narzędzia Zobaczmy, jak działa czek BLIK.

2023-09-20
Miniatura

Jesteś na studiach? Możesz uzyskać do 60 tys. zł kredytu studenckiego 2023/2024

Wielu uważa, że studia to jeden z piękniejszych okresów w życiu. Życie studenta jest jednak pełne wyzwań, w tym finansowych. Preferencyjny kredyt studencki pomaga utrzymać się w okresie nauki. Jego oprocentowanie jest wyjątkowo niskie, a spłata odroczona. Czy jednak kredyt studencki 2023/2024 na pewno jest dobrym rozwiązaniem? Na co trzeba zwrócić uwagę przed złożeniem wniosku kredytowego?

2023-09-18
Miniatura

Jak wykonać przelew tradycyjny i czym się różni od nowoczesnych form płatności?

W dobie cyfryzacji i powszechnej digitalizacji, gdzie płatności mobilne i kryptowaluty zyskują na popularności, przelew tradycyjny wydaje się być reliktem przeszłości. Ale czy na pewno? W tym artykule zanurzamy się w szczegóły tej dobrze znanej formy transakcji finansowej, jak przelew tradycyjny – od jej zalet i wad, przez proces realizacji, aż po porównanie z nowocześniejszymi alternatywami.

Polski lider zestawienia. W tych bankach najczęściej zakładamy konto

Konto osobiste oferuje większość banków działających w Polsce. Bankier.pl sprawdził, w których bankach w pierwszym półroczu przybyło najwięcej rachunków typu ROR. Liderem okazał się Bank Pekao. Nie brakowało jednak banków, w których liczba kont się zmniejszyła.

Ile kosztuje pieniądz? Stopy procentowe NBP i ich wpływ na nasze życie

Ceny na półkach sklepowych, wysokość rat kredytowych czy oprocentowanie lokat — wszystkie te parametry mają wspólny mianownik. Jest nim stopa procentowa. Znajomość stóp procentowych NBP wymiernie pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji finansowych. Sprawdźmy zatem, jakie są stopy procentowe w Polsce, jak zmieniają się czasie i w jaki sposób wpływają na nasze finanse osobiste.

Prokurent – definicja, rodzaje, obowiązki

Prokurent to osoba upoważniona do reprezentowania interesów przedsiębiorcy w sprawach sądowych i pozasądowych. Zakres jego obowiązków może być bardzo szeroki. Co warto wiedzieć o tej instytucji? Czy warto ustanawiać prokurę? Koniecznie przeczytaj!

Księga Przychodów i Rozchodów – co warto o niej wiedzieć? Praktyczny poradnik dla przedsiębiorców

Wielu przedsiębiorców decyduje się dokonywać rozliczeń z fiskusem w formie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. To relatywnie tania i prosta w prowadzeniu forma księgowości. Jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się nad wyborem sposobu opodatkowania swojej firmy? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o KPiR!