Kalkulator kredytowy - kredyt gotówkowy

Oblicz, ile wyniesie rata Twojego kredytu, jak długo będziesz spłacać zadłużenie, i ile zapłacisz odsetek.

%

Koszt pożyczki lub kredytu zależy od wielu czynników - prowizji, oprocentowania, formuły obliczenia rat. Prowizja pobierana jest na początku okresu kredytowania, a kredytobiorcy często decydują się wliczyć do pożyczanej kwoty odsetki to wynagrodzenie banku za wypożyczony kapitał.

W każdej racie kredytu spłacamy: część zadłużenia oraz odsetki. Najpopularniejsze formuły spłaty to raty równe i malejące. W racie równej suma kapitału i odsetek jest zawsze taka sama. Zmieniają się tylko proporcje składników - na początku przewagę mają odsetki, a na końcu kapitał. W ratach malejących za każdym razem spłacamy tyle samo kapitału, a zmienia się kwota odsetek. Maleje ona z biegiem czasu, ponieważ do spłaty pozostaje coraz mniej zadłużenia.

Kalkulator kredytu – dla każdego zobowiązania

Chociaż różne kredyty znacząco różnią się pomiędzy sobą, model ich spłaty będzie bardzo podobny. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na kredyt hipoteczny czy gotówkowy, warto więc jeszcze przed złożeniem wniosku posłużyć się kalkulatorem kredytu. Po wprowadzeniu podstawowych informacji na jego temat, takich jak kwota, wysokość oprocentowania i prowizji banku oraz okres spłaty, kredytobiorca będzie w stanie ocenić całkowite koszty kredytu, a więc wydatki, które będzie ponosił przez cały okres spłaty. Pozwoli to zarówno dobrać odpowiedni produkt, jak i w odpowiedzialny sposób planować domowy budżet.

Narzędzia dla finansów osobistych

Uniwersalny kalkulator kredytów stanowi jedno z najważniejszych narzędzi, które pozwalają odpowiedzialnie podejść do najważniejszych składników życia finansowego każdego klienta banków. Przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny lub gotówkowy warto posłużyć się również kalkulatorem zdolności kredytowej. Pozwoli w łatwy sposób ocenić, czy zarobki oraz inne oceniane przez bank czynniki pozwolą na otrzymanie wnioskowanej kwoty.

Kalkulator kredytowy – jasne raty

Kalkulator kredytowy pozwala stworzyć harmonogram spłaty dla rat równych lub malejących oraz zorientować się, ile zapłacimy za pożyczany pieniądz. Dowiesz się dzięki niemu, jaka będzie wysokość odsetek płaconych w każdej racie oraz ile długu pozostanie do spłaty po uregulowaniu każdej płatności.

Kalkulator kredytu gotówkowego

Chociaż banki są zobowiązane do podawania jasnych informacji dotyczących oprocentowania i pozostałych kosztów każdego produktu, wielu klientów ma problemy z oceną faktycznej sumy zobowiązania. Wnioskując o kredyt gotówkowy kalkulator może wymiernie wpłynąć na tę wiedzę. W łatwy i szybki sposób zweryfikuje również informacje podawane w ofertach marketingowych.

Oblicz ratę kredytu

Dla każdego kredytobiorcy najważniejszą informacją jest konkretna wysokość regulowanej co miesiąc raty. Korzystając z kalkulatora kredytu, można uzyskać jasne informacje na ten temat jeszcze przed złożeniem wniosku. Dzięki temu będziesz mógł ocenić, jak nowe zobowiązanie wpłynie na stan Twoich finansów nie tylko w najbliższym czasie, ale również w dłuższej perspektywie. Świadomość dotycząca realnych, ponoszonych regularnie kosztów oraz pozostającego do spłaty kapitału jest podstawą odpowiedzialnego podejścia do kształtowania domowego budżetu. Aby uniknąć zbędnych kosztów, warto również dokładnie przeanalizować ranking kredytów hipotecznych oraz ranking kredytów gotówkowych – w zależności od tego, na jaki cel potrzebujesz środków.

Wyliczenia to nie wszystko

Warto pamiętać, że wyniki obliczeń kalkulatora kredytowego pomagają zorientować się, jak będą wyglądać całkowite koszty kredytu, jednak – o ile nie bazują na konkretnej ofercie przedstawionej po weryfikacji zdolności kredytowej – nie są danymi wiążącymi. Może więc okazać się, że bank po złożeniu wniosku i dokonaniu oceny klienta zaproponuje inną marżę lub będzie wymagał wykupienia dodatkowych ubezpieczeń. Wnioskując o kredyt gotówkowy kalkulator może być więc potrzebny kilkakrotnie: zarówno na etapie analizy ofert marketingowych konkretnych instytucji, jak i po otrzymaniu spersonalizowanej propozycji.

Kredyt hipoteczny: kalkulator rat

W przypadku zaciągania kredytu hipotecznego skorzystanie z kalkulatora kredytowego jest niemal obowiązkiem. To szczególne zobowiązanie, które najczęściej zaciąga się na wiele lat. W Polsce zdecydowana większość kredytobiorców decyduje się na okres spłaty wynoszący od 25 do 30 lat. W wielu przypadkach jest to także związane z oceną zdolności kredytowej. Oblicz ratę kredytu hipotecznego już teraz, aby mieć świadomość, czy tego typu zobowiązanie to dobry wybór. Warto również poszukać jak najtańszego kredytu, aby zminimalizować ponoszone koszty.

Jak znaleźć dobry kredyt?

Czasy, w których znalezienie taniego kredytu wymagało regularnych odwiedzin placówek banków, bezpowrotnie minęły. Obecnie wszystko, co potrzebne, znajduje się w internecie. Na początku warto skorzystać więc z rankingów kredytów, w następnym kroku należy zapoznać się ze szczegółowymi wyliczeniami kalkulatora kredytowego: oblicz ratę kredytu, a następnie wybierz propozycję, która będzie najbardziej atrakcyjna z finansowego punktu widzenia. Potem wystarczy dopiąć ostatnich formalności i cieszyć się z uzyskanej w ten sposób gotówki lub nieruchomości.

Zobacz też:

 

Rankingi produktów finansowych

  • Rankingi Bankier.pl

    W każdym miesiącu porównujemy lokaty, kredyty mieszkaniowe, konta oszczędnościowe, pożyczki gotówkowe oraz konta osobiste. Zanim wybierzesz, sprawdź co jest warte zainteresowania w świecie finansów.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl