KNF zaleca BOŚ utrzymanie funduszy na pokrycie dodatk. wymogu kapitał. na poz. 0,74 p.p.

2016-10-26 16:09
publikacja
2016-10-26 16:09
fot. FORUM / FORUM

KNF zaleciła Bankowi Ochrony Środowiska utrzymanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie 0,74 p.p. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego - podał bank w komunikacie.

Jak napisano w raporcie, dodatkowy wymóg kapitałowy powinien składać się co najmniej w 75 proc. z kapitału Tier I oraz z co najmniej w 56 proc. z kapitału podstawowego Tier I.

Decyzja KNF podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Dotychczas bank utrzymywał fundusze własne na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie 0,88 p.p. w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych.

Spółka podała, że obecnie utrzymuje fundusze własne na poziomie pozwalającym spełnić zalecane wymogi kapitałowe. (PAP)

gsu/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~ciekawostka
Czyżby KNF robiła wszystko, aby nie objąć BOS programem naprawczym i zmusić ten zbankrutowany w wyniku politycznego złodziejstwa bank do płacenia podatku bankowego, który go zniszczy, a właściwie pozwoli PKO lub PZU/Aliorowi okradając mniejszościowych akcjonariuszy przejąć bank o ogromnych aktywach prawie za darmo? Czyżby KNF robiła wszystko, aby nie objąć BOS programem naprawczym i zmusić ten zbankrutowany w wyniku politycznego złodziejstwa bank do płacenia podatku bankowego, który go zniszczy, a właściwie pozwoli PKO lub PZU/Aliorowi okradając mniejszościowych akcjonariuszy przejąć bank o ogromnych aktywach prawie za darmo? Szykuje się kolejna afera IV RP?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki